Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2

Ile powinna zarabiać asysta stomatologiczna?

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Ile powinna zarabiać asysta stomatologiczna?

Ile powinna zarabiać asysta stomatologiczna?

3000 złotych dla asystentki stomatologicznej to dużo czy mało? Można dyskutować. Zwłaszcza że oferta dotyczy Warszawy. Taką między innymi ofertą pracy wita asystentki początek roku.

Dla wielu gabinetów stomatologicznych to czas porządków i organizowania zespołu. I przymierzania się do jego powiększenia o asystę stomatologiczną. I bardzo dobrze. Potrzeba więcej miejsc pracy dla asystentek stomatologicznych i higienistek stomatologicznych.

Asystentka stomatologiczna dyktuje warunki pracodawcy?

Podobno ten rok ma być rokiem pracownika i to pracownik, a nie pracodawca ma dyktować warunki. Ciekawe, jak to ma wyglądać w praktyce. Jak na razie, od początku roku pojawiło się kilkanaście ogłoszeń o zatrudnieniu zarówno asystentek stomatologicznych jak i higienistek stomatologicznych.

Wśród nich jest wiele ogłoszeń także z Warszawy. To o tyle istotne, że zarobki są tam najwyższe w Polsce. Ale czy dotyczą asysty stomatologicznej? To już nie jest takie oczywiste. Powiedzmy sobie, te oferowane trzy tysiące złotych, to nie jest super stawka. Wiadomo, że asysta stomatologiczna często pracuje za dużo mniejsze pieniądze i to nie jest dobra sytuacja, ale jak na stolicę, to naprawdę nie jest to wygórowana propozycja dla asystentki czy higienistki stomatologicznej.

Oczywiście jeżeli porównamy to z jedną z ofert, przykładowo z jednego z powiatów podkarpackich, to wychodzi całkiem przyzwoicie. Ale ta oferta opiewa na kwotę 1850 złotych brutto i jeszcze jest tylko na okres próbny.

Nowe standardy w ogłoszeniach o pracę dla asysty stomatologicznej

Niby to nic takiego, że jedna z klinik stomatologicznych podała w ogłoszeniu wysokość zarobków. Możemy o tym dyskutować, czy to mało czy dużo. Jedna rzecz zasługuje na podkreślenie. A mianowicie sam fakt, że w ogłoszeniu pojawia się kwota. Nadal, niestety nie jest to standard. A powinien być.

Po pierwsze poszukujące pracy asystentki stomatologiczne czy higienistki stomatologiczne miałyby od razu informację czy warto się ubiegać o tę posadę. A po drugie, pracodawca też w tej kwestii, musiałby się zadeklarować. I już nie ma odwrotu, nie mógłby płacić mniej. A jeszcze konkurencja monitoruje. Może warto wprowadzić nowe standardy w ogłoszeniach?

ab


POWIĄZANE ARTYKUŁY

zarobki asystentek i higienistek - Dentonet.pl
Zarobki asystentek i higienistek stomatologicznych w UE Asysta

Portal Europa.jobs wyliczył, na jakie zarobki mogą liczyć asystentki i higienistki stomatologiczne, które zdecydują się na pracę poza granicami Polski. Według portalu Europa.jobs asystentka stomatologiczna zatrudniona w gabinecie stomatologicznym w ...

Praca asystentek i higienistek w dobie pandemii, czyli Asysdent online! Asysta

Pandemia koronawirusa bardzo mocno wpłynęła na funkcjonowanie całej branży stomatologicznej, nie wyłączając codziennej pracy asystentek i higienistek stomatologicznych. Wokół tego właśnie tematu koncentrować się będzie zaplanowany na sobotę 25 kwietn...

higienistka - Dentonet.pl
Higienistki i asystentki bardzo potrzebne na rynku pracy Asysta

Minister edukacji narodowej ogłosił prognozę zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy. Najbardziej poszukiwani w skali całego kraju są wykwalifikowani pracownicy techniczni, ale w wielu wo...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Ile zarabiają asystentki i higienistki stomatologiczne w Polsce? Asysta

Według najnowszego badania firmy Sedlak&Sedlak z lutego 2019 r., mediana wynagrodzeń asystentek stomatologicznych w Polsce wynosi 2680 zł brutto, zaś higienistek stomatologicznych – 2830 zł brutto.Jak wynika z badania, mediana miesięcznego wynagr...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres