Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

III Meeting Ortognatyczny

Brak komentarzy | Publikacja:
III Meeting Ortognatyczny

III Meeting Ortognatyczny

W drugiej połowie września (19-20.09.2015 r.) w Warszawie odbędzie się III Forum BSSO. Ideą spotkania jest kontynuacja dialogu i stworzenie forum wymiany doświadczeń pomiędzy lekarzami różnych specjalności zaangażowanymi w leczenie pacjentów z wadami gnatycznymi.

W tym roku motywem przewodnim Meetingu będą zaburzenia czynnościowe i schorzenia stawu skroniowego w terapii ortodontyczno-chirurgicznej.
Organizatorzy pragną, aby wydarzenie miało charakter praktyczny. – Jesteśmy przekonani, że leczenie ortognatyczne jest integralnym elementem współczesnej stomatologii, dlatego zorganizowaliśmy to spotkanie w gronie praktyków skupionych na aktualnej terapii morfologicznych wad zgryzu – deklaruje dr Marcin Wiśniewski, organizator Forum.

Na III Meetingu Ortognatycznym pojawią się wybitni specjaliści, zarówno z Polski, jak i z zagranicy, którzy przedstawią swoje doświadczenia i rozwiązania na przykładzie najciekawszych przypadków z własnej praktyki.

Wykłady poprowadzą: dr Claudia Aichinger-Pfandl; dr. Izabella Doniec-Zawidzka; dr Elisabetta Grendene; dr Natasza Iracka; dr Katarzyna Wiśniewska; dr. Antonio D'Agostino; dr Krzysztof Dowgierdg;  dr. René Foltán; dr Maciej Jagielak; dr Lorenzo Trevisiol; dr Jan Krzysztof Pietruski oraz dr Marcin Wiśniewski.

Program spotkania
Centralnym punktem programu pierwszego dnia Meetingu BSSO będzie 2-godzinny blok wykładowy poświęcony kompleksowej wielospecjalistycznej rehabilitacji narządu żucia. Uczestnicy będą mogli wysłuchać wystąpienia dr. hab. n. med. Jana Pietruskiego, pt. „Okluzja funkcjonalna i estetyka w leczeniu stomatologicznym, ortodontycznym i ortognatycznym”.

W kolejnym dniu uczestników czeka pasjonujący wykład prof. Rene Foltana, wybitnego specjalisty w dziedzinie zaawansowanego leczenia ortognatycznego. Prof. Foltan w 2 blokach tematycznych przedstawi doświadczenia w zakresie pracy zespołowej lekarzy różnych specjalności. W pierwszym przybliży aspekty chirurgii ortognatycznej i schorzeń stawu skroniowo-żuchwowego w świetle leczenia z zastosowaniem endoprotez. Drugi blok wykładowy poświęcony będzie zespołowemu podejściu i zastosowaniu chirurgii ortognatycznej w leczeniu chorych z obturacyjnym bezdechem sennym.

Warto również wspomnieć o bezpłatnych Kursach przedkonferencyjnych, które odbęda się w piątek 18 września 2015. W ramach kursu organizatorzy zaplanowali następujące wykłady:
– dr Natasza Iracka, dr Katarzyna Wiśniewska: Zastosowanie artykulatora w codziennej praktyce ortodontycznej,
– dr Marcin Wiśniewski: Planowanie leczenia ortognatycznego dla ortodontów. Od podstaw do zaawansowanej terapii,
– dr Mateusz Szkliniarz: Kurs praktyczny obsługi zaawansowanego oprogramowania CBCT z uwzględnieniem analizy stawów skroniowo-żuchwowych oraz zastosowania w ortodoncji i ortognatyce,
– mgr inż. tech. dent. M. Kawczyński: Kurs praktyczny nowoczesna implantologia w technologii CAD/CAM,
– dr Justyna Sędkiewicz: Zastosowanie diagnostyki klinicznej w rozpoznawaniu i leczeniu zachowawczym schorzeń układu ruchowego narządu żucia – TMD.

Warto wziąć udział
III Meeting Ortognatyczny daje uczestnikom nie tylko możliwość pogłębienia wiedzy czy zdobycia 13 punktów edukacyjnych. Jest przede wszystkim okazją do ożywionych dyskusji i wymiany poglądów między lekarzami różnych specjalności, a także między uczestnikami a wykładowcami. Warto w tym miejscu podkreślić, że uczestnicy zeszłorocznego meetingu mieli możliwość wysłania swoich pytań w formie elektronicznej w trakcie sesji lub po do wybranych wykładowców. Organizatorzy zapowiadają, że to interesujące udogodnienie pojawi się także i w tym roku.

Gdzie i kiedy?
III Meeting Ortognatyczny, któremu partnerują portal Dentonet, Dentowizja i czasopismo naukowe e-Dentico, odbędzie się w dniach 19-20 września, w Centrum Konferencyjnym Adgar Plaza w Warszawie. Szczegółowy program spotkania i informacje organizacyjne są dostępne na stronie: www.bsso.pl.
 

Red.


Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji