Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2

II Konferencja Periodontologiczna już w marcu w Warszawie

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
II Konferencja Periodontologiczna już w marcu w Warszawie

II Konferencja Periodontologiczna już w marcu w Warszawie

Polskie Towarzystwo Periodontologiczne przy współpracy Sekcji Periodontologii Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego organizuje II Konferencję Periodontologiczną.

Już po raz drugi uczestnicy będą mieli okazję skorzystać z bogatego programu spotkania, bowiem na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli wybitni specjaliści.

Prof. David Herrera w swoim wykładzie: „Znaczenie antybiotyków w profilaktyce i leczeniu chorób przyzębia” będzie mówił o odpowiedzialnym stosowaniu antybiotyków ogólnych w kontekście rosnącej odporności mikroorganizmów na ich działanie związanej z nadmiernym wykorzystywaniem tych leków.

O współczesnych metodach leczenia halitozy w swoim wykładzie, będzie mówić prof. Silvia Roldan. W prezentacji zostaną szczegółowo omówione aktualne wyniki badań dotyczących dostępnych strategii i protokołów terapeutycznych.

Dodatkowo omówione zostaną także nowe strategie terapeutyczne, takie jak stosowanie probiotyków, ponieważ ich wstępne efekty okazały się obiecujące.

Podczas swojej prezentacji „Niechirurgiczne leczenie periodontologiczne” prof. Marc Quirynen zamierza omówić dynamikę tworzenia płytki nad- i poddziąsłowej, wpływ utraty zębów, znaczenie biofilmu oraz „niechirurgiczną” walkę z biofilmem w leczeniu chorób przyzębia.

W gronie wykładowców konferencji znaleźli się ponadto prof. Jan Lindhe, prof. Mariano Sanz, prof. Jean-Louis Giovannoli i prof. Pierpaolo Cortellini.

Oprócz wykładów uczestnicy konferencji mogą wziąć udział w kursach teoretycznych i praktycznych. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.perio.org.pl/konferencja-periodontologiczna-2016/.

Konferencja Periodontologiczna to już drugie tego typu spotkanie organizowane przez Polskie Towarzystwo Periodontologiczne, którego celem jest popieranie, promocja profilaktyki, zdrowia i rozwijanie badań naukowych, metod leczenia, badań diagnostycznych dotyczących chorób przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej.

II Konferencja Periodontologiczna Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego i Sekcji Periodontologii Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego Warszawa, 18-19 marca 2016, hotel Marriott.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Konferencja ASYSDENT 2020 na zdjęciach [galeria - cz. II] Asysta

Zapraszamy do obejrzenia ostatniej już porcji zdjęć z VII Ogólnopolskiej Konferencji Asystentek i Higienistek Stomatologicznych ASYSDENT 2020, która 3 października odbyła się w Łodzi. Mimo sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, dzięki środkom b...

nagi protest - Dentonet.pl
Lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni protestowali w Warszawie Lekarz

Lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni wzięli udział w manifestacji, która odbyła się wczoraj w Warszawie. Głównym postulatem protestujących było wycofanie zmian związanych z tarczą 4.0, według których za nieumyślny błąd medyczny medykom grozi ka...

Dentonet - protest rezydentów
"To będzie początek nowego rozdania". Protest w Warszawie Lekarz

- Ten dzień będzie początkiem nowego rozdania. Wiemy, że naszą siłą jest wspólny front. Jest jeszcze wiele do zrobienia, wiele ran do zaleczenia, ale jesteśmy dobrej myśli. Udało się to, co jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się abstrakcją - mówią ...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Pierwsza Konferencja Dentonet Online już w czerwcu! Lekarz

W dniach 25-28 czerwca lekarze dentyści będą mogli wziąć udział w wydarzeniu, jakiego jeszcze nie było – I Konferencji Dentonet Online. W ciągu czterech dni największe autorytety polskiej stomatologii podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i doświa...

Ogólnopolska konferencja ASYSDENT już po raz siódmy! Asysta

W poniedziałek (10 lutego) rusza sprzedaż biletów na VII Ogólnopolską Konferencję Asystentek i Higienistek Stomatologicznych ASYSDENT 2020 – największe w Polsce wydarzenie edukacyjne dla asystentek i higienistek stomatologicznych. Zapraszamy na stron...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres