Dentonet
E-mail

I Konferencja dla Asystentek i Higienistek Stomatologicznych „AsysDent”

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
I Konferencja dla Asystentek i Higienistek Stomatologicznych „AsysDent”

I Konferencja dla Asystentek i Higienistek Stomatologicznych „AsysDent”

Podczas tegorocznej edycji Wystawy CEDE w Poznaniu odbyła się I Konferencja dla Asystentek i Higienistek Stomatologicznych „AsysDent”. Około trzystu przedstawicielek tego zawodu przybyło w czwartkowe przedpołudnie, by poszerzyć swoją wiedzę, kompetencje zawodowe i umiejętności z zakresu komunikacji z pozostałymi członkami zespołu, jak i pacjentami. A że bez asystentek w gabinecie stomatologicznym trudno się obyć, nikogo specjalnie przekonywać nie trzeba. Miłą niespodzianką było to, że wśród przedstawicielek tak sfeminizowanej profesji znalazło się trzech panów.
Całodniowa, bezpłatna dla uczestników konferencja rozpoczęła się bardzo sympatycznym akcentem – pani Małgosia Piotrowicz, asystentka z Centrum Stomatologii TMK z Łodzi, obchodzi 18-lecie współpracy z dr. Tomaszem Kerczem. Z tej okazji zaprezentowany został film z jej udziałem, ukazujący, jak ważna przez te wszystkie lata była jej rola w gabinecie. I choć to pani Małgosia wystąpiła w roli głównej, każda obecna na sali asystentka mogła się z nią utożsamić. 
Dr n. med. Tomasz Maria Kercz – główny organizator i jeden z mówców konferencji – w swym wykładzie wykazał znaczenie asysty w badaniu podmiotowym i przedmiotowym pacjenta. 
Beata Szczypińska, farmaceuta z programu edukacyjnego „DentAssist” podjęła zagadnienie kwasowej erozji szkliwa, a dr Marek Bladowski – na podstawie własnej wieloletniej praktyki – przekonywał o zaletach pracy w zespole składającym się z lekarza i więcej niż jednej asystentki. 
Ratownik Przemysław Wołoszyn mówił o zadaniach asysty w stanach nagłych w praktyce dentystycznej, a stomatolog Paweł Zaborowski podjął temat profilaktyki stanów zapalnych dziąseł w kontekście higieny użytkowania uzupełnień protetycznych.
Dr Małgorzata Giezek-Kaczmarek przybliżyła uczestnikom rolę asysty w wykrywaniu stanów zapalnych i chorób nowotworowych jamy ustnej.
Ostatni z mówców – Wojciech Krówczyński uwrażliwiał, na co należy zwracać uwagę, ubiegając się o posadę asystentki oraz podpowiadał, jak w praktyce asysta może wspierać lekarza w umacnianiu wizerunku praktyki. 
Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali prezenty ufundowane przez organizatorów i sponsorów Konferencji – firmy Glaxo, DentoSept oraz Bestom DENTOnet.pl. Partnerem konferencji był „Dent Assist” – program edukacyjny kształcący tę grupę zawodową.
W trakcie konferencji dr Kercz zapowiedział kolejne edycje konferencji „AsysDent” a także poinformował o nowej inicjatywie podjętej przez firmę Bestom – w przygotowaniu jest pismo dla asystentek „AsysDent”, które będzie dostępne w wersji mobilnej na smartfony i tablety.
 
Relacje filmowe z imprezy dostępne są w portalu wideo Dentowizja.pl.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Konferencja ASYSDENT 2020 w filmowym podsumowaniu Asysta

W sobotę 3 października w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi odbyła się VII Ogólnopolska Konferencja Asystentek i Higienistek Stomatologicznych ASYSDENT 2020. Po raz pierwszy w historii konferencja miała również swoją odsł...

Konferencja ASYSDENT 2020 na zdjęciach [galeria - cz. II] Asysta

Zapraszamy do obejrzenia ostatniej już porcji zdjęć z VII Ogólnopolskiej Konferencji Asystentek i Higienistek Stomatologicznych ASYSDENT 2020, która 3 października odbyła się w Łodzi. Mimo sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, dzięki środkom b...

Konferencja ASYSDENT 2020 na zdjęciach [galeria] Asysta

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z odbywającej się w sobotę (3 października) w Łodzi VII Ogólnopolskiej Konferencji Asystentek i Higienistek Stomatologicznych ASYSDENT 2020. [gallery order="DESC" ids="81934,81933,81932,81931,81930,81924,81919,...

ROZWIŃ WIĘCEJ
higienistka - Dentonet.pl
USA: jak COVID-19 zmieni pracę higienistek stomatologicznych? Asysta

Pandemia koronawirusa w znacznym stopniu wpłynęła na funkcjonowanie praktyk dentystycznych oraz gabinetów higieny, m.in. w zakresie procedur związanych z kontrolą zakażeń, ale to zapewne nie wszystkie zmiany. W dłuższej perspektywie zmienić mogą się ...

Wirtualny Asysdent - Dentonet.pl
Konferencja ASYSDENT po raz pierwszy także wirtualnie Asysta

Już 3 października w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi odbędzie się VII Ogólnopolska Konferencja Asystentek i Higienistek Stomatologicznych ASYSDENT 2020. Ze względów bezpieczeństwa sprzedaż biletów na stacjonarne wydarze...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres