Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2

Hollywoodzki uśmiech?

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Hollywoodzki uśmiech?

Hollywoodzki uśmiech?

Kiedy oglądamy ich w telewizji, na zdjęciach w kolorowych magazynach i internetowych serwisach, jedną z rzeczy, które najbardziej zachwycają, jest ich uśmiech. Białe zęby, idealny zgryz. Czasem wydaje się, że celebryci są innym rodzajem ludzi, który nie boryka się z problemami zdrowotnymi, w tym z problemami ze zgryzem. Nic bardziej mylnego.

Wiele gwiazd nie miało idealnego uśmiechu na początku kariery, a jednak nie przeszkadzało im to w odniesieniu sukcesu. Z czasem, kiedy na ich kontach pojawiało się coraz więcej pieniędzy, mogli sobie pozwolić na profesjonalną opiekę stomatologiczną i ich zęby stawały się coraz piękniejsze.

Krzywy zgryz

Na nieprawidłowy układ zębów w łuku ma wpływ wiele czynników. Czasem jest to związane z nieprawidłowymi nawykami w okresie niemowlęctwa i dzieciństwa, a czasem ma to związek z budową anatomiczną. Bez względu na przyczyny, odpowiednie leczenie ortodontyczne może zdziałać cuda.

Na przykład mało kto obecnie pamięta, że polska piosenkarka, obecnie znana przede wszystkim z bycia jurorem w programach typu talent show – Agnieszka Chylińska – na początku swojej kariery nie mogła się pochwalić pięknymi zębami. Miała krzywy zgryz oraz diastemę. Wśród dawnych fanów zespołu ONA, którego Chylińska była wokalistką, krążyła legenda, że fanki specjalnie opiłowują sobie jedynki pilniczkami do paznokci, żeby mieć przerwę jak ich idolka. Czy to była prawda? Trudno ustalić. Faktem jest, że obecny uśmiech Chylińskiej jest efektem długoletniego leczenia ortodontycznego oraz pracy stomatologów estetycznych.

Innymi gwiazdami, które nie miały idealnego zgryzu na początku kariery, są m.in. Tom Cruise, Celine Dion, Noel Gallagher, czy Matthew Lewis.

Diastema

Przerwa między jedynkami jest obecnie uważana za uroczą wadę. Niektóre gwiazdy uczyniły z niej swój znak rozpoznawczy, np. Madonna czy Vanessa Paradis, inne zdecydowały się na korektę wady. Do takich osób należy m.in. Zac Efron, raper 50 Cent, czy Lady Gaga.

Żółte zęby

Można dyskutować na temat tego czy diastema dodaje uroku czy nie. Jednak pożółkłe zęby zawsze wyglądają nieestetycznie. Kolor szkliwa jest indywidualny dla każdego człowieka, jednak czasem na własne życzenie możemy sprawić, że nasze zęby będą wyglądały koszmarnie. Przyczynić się do tego może nieodpowiednia dieta, picie dużych ilości kawy, palenie papierosów oraz zażywanie narkotyków. Celebryci, którzy mieli z tym problem, to m.in. Nicolas Cage, Catherine Zeta Jones, David Beckham. Na szczęście pomoc stomatologa estetycznego może znacznie poprawić wygląd naszych zębów, czego przykładem może być np. Lindsay Lohan.

Niektórym osobom sprawia przyjemność komentowanie wyglądu celebrytów. Warto jednak spojrzeć na to z innej strony – gwiazdy mogą stać się świetnym przykładem, że warto dbać o uśmiech i że większości wad można się pozbyć, a efekty są piorunujące.

KeL
 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

dziel się uśmiechem - Dentonet.pl
Zdrowe zęby po wakacjach, czyli jak dbać o piękny uśmiech Pacjent

Sezon wakacyjny powoli dobiega końca – przed nami ostatnie wyjazdy zanim dzieci znów zasiądą do szkolnych ławek. Podczas letnich podróży pozwalamy sobie na więcej swobody i niestety częściej niż zazwyczaj zdarza nam się zrobić sobie przerwę od dobryc...

Aby zdrowy uśmiech mieć… Poradnik stomatologiczny od NFZ-u Asysta

Zachodniopomorski oddział wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia opublikował czwarte już wydanie poradnika stomatologicznego dla dzieci i kobiet w ciąży.Poradnik "Aby zdrowy uśmiech mieć, trzeba tylko chcieć" zawiera najważniejsze zalecenia w kierunk...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Przywracamy uśmiech z Kol-Dentalem – Krzysztof [video] Lekarz

W ramach programu "Przywracamy uśmiech" firmy Kol-Dental Krzysztof przeszedł metamorfozę w gabinecie Interdentica w Nowym Sączu.Krzysztof przez 30 lat pracował w straży pożarnej. Do dentysty chodził tylko wtedy, gdy coś zaczynało boleć, a nigdy profi...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres