Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2

Higienistka stomatologiczna na telefon?

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Higienistka stomatologiczna na telefon?

Higienistka stomatologiczna na telefon?

Leslie Bronson pracuje  jako higienistka stomatologiczna na telefon. Jest właścicielką przenośnego gabinetu higieny i prowadzi działalność na terenie Ontario w Kanadzie. Taka praca higienistki stomatologicznej w Polsce może budzić lekkie zdumienie, ale w Kanadzie nie dziwi, chociażby ze względu na to, jak bardzo potrzebne są jej usługi.

Higienistka stomatologiczna odwiedza pacjentów w domach

Leslie odwiedza swoich pacjentów w domach, ponieważ oni sami nie mogą wybrać się do gabinetu higienistki stomatologicznej. Po prosu zapewnia w domu opiekę stomatologiczną dla osób, które mają problemy z poruszaniem lub są w długoterminowych domach opieki.

Leslie Bronson jako higienistka stomatologiczna proponuje pacjentom skaling, polerowanie, fluoryzację, a także czyszczenie protez i ocenę stanu higieny jamy ustnej w zaciszu domu klienta.

Obecnie pracując w Ontario, Leslie Bronson zapewnia te same usługi w zakresie higieny jamy ustnej, które oferują prywatne praktyki stomatologiczne z wyjątkiem zdjęć rentgenowskich i badań lekarskich.

Pracując wcześniej w gabinetach dentystycznych, Bronson widziała różnych pacjentów przebywających w domach opieki, dla których przyjście do gabinetu na czyszczenie zębów było ogromnym problemem.

Higienistka stomatologiczna i przenośny gabinet stomatologiczny

Kiedy higienistka stomatologiczna zabiera swój przenośny gabinet, pakuje swoje zestawy i małą armię pojemników wraz z lampą i składanym krzesłem. Instrumenty sterylizuje w domu w swoim własnym pokoju sterylizacji.

Ponieważ niektórzy z jej pacjentów chorują na Alzheimera lub zespoły otępienne, czas wizyty trwa nieco dłużej niż przeciętne spotkanie w gabinecie stomatologicznym.

Na typowy dzień pracy Leslie Bronson składają się zazwyczaj cztery wizyty u pacjentów, co odbiega od liczby przeciętnych od  9 do 13 pacjentów przyjmowanych w stacjonarnym gabinecie stomatologicznym.

Jako higienistka stomatologiczna na telefon Leslie zapewnia, że czuje dużą satysfakcję z wykonywanej pracy.

Czy i kiedy taki rodzaj działalności byłby możliwy w Polsce?

Na razie to chyba raczej kwestia przyszłości. I nie chodzi tu o zapał i kompetencje higienistek stomatologicznych, bo te są przygotowane. Gorzej z potrzebami pacjentów. Trzeba dużo pracy włożyć w edukowanie i uświadamianie, jak wazna jest higiena jamy ustnej. I może wtedy narodzi się zapotrzebowanie na pracę przenośnych gabinetów higienistki stomatologicznej.

ab

 

zródło:intelligencer.ca


POWIĄZANE ARTYKUŁY

higienistka - Dentonet.pl
USA: jak COVID-19 zmieni pracę higienistek stomatologicznych? Asysta

Pandemia koronawirusa w znacznym stopniu wpłynęła na funkcjonowanie praktyk dentystycznych oraz gabinetów higieny, m.in. w zakresie procedur związanych z kontrolą zakażeń, ale to zapewne nie wszystkie zmiany. W dłuższej perspektywie zmienić mogą się ...

uszkodzony unit - Dentonet.pl
Uszkodzony unit – czy musisz płacić z własnej kieszeni? Asysta

Unit stomatologiczny to podstawowy element wyposażenia każdego gabinetu – pracuje przy nim nie tylko lekarz dentysta, ale również np. higienistka stomatologiczna wykonująca zabiegi higienizacji. Niestety, mimo uwagi i koncentracji zdarzyć się może zn...

asystentka - Dentonet.pl
Ryzyka w pracy higienistki i asystentki a ochrona ubezpieczeniowa Asysta

Pracując bezpośrednio z pacjentem i wykonując czynności medyczne, higienistki i asystentki stomatologiczne są narażone na wiele zagrożeń – ryzyko błędu popełnionego podczas zabiegu i związane z nim roszczenia finansowe ze strony pacjenta, zniszczenie...

ROZWIŃ WIĘCEJ
zarobki asystentek i higienistek - Dentonet.pl
Zarobki asystentek i higienistek stomatologicznych w UE Asysta

Portal Europa.jobs wyliczył, na jakie zarobki mogą liczyć asystentki i higienistki stomatologiczne, które zdecydują się na pracę poza granicami Polski. Według portalu Europa.jobs asystentka stomatologiczna zatrudniona w gabinecie stomatologicznym w ...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres