Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2

Higienistka stomatologiczna na telefon?

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Higienistka stomatologiczna na telefon?

Higienistka stomatologiczna na telefon?

Leslie Bronson pracuje  jako higienistka stomatologiczna na telefon. Jest właścicielką przenośnego gabinetu higieny i prowadzi działalność na terenie Ontario w Kanadzie. Taka praca higienistki stomatologicznej w Polsce może budzić lekkie zdumienie, ale w Kanadzie nie dziwi, chociażby ze względu na to, jak bardzo potrzebne są jej usługi.

Higienistka stomatologiczna odwiedza pacjentów w domach

Leslie odwiedza swoich pacjentów w domach, ponieważ oni sami nie mogą wybrać się do gabinetu higienistki stomatologicznej. Po prosu zapewnia w domu opiekę stomatologiczną dla osób, które mają problemy z poruszaniem lub są w długoterminowych domach opieki.

Leslie Bronson jako higienistka stomatologiczna proponuje pacjentom skaling, polerowanie, fluoryzację, a także czyszczenie protez i ocenę stanu higieny jamy ustnej w zaciszu domu klienta.

Obecnie pracując w Ontario, Leslie Bronson zapewnia te same usługi w zakresie higieny jamy ustnej, które oferują prywatne praktyki stomatologiczne z wyjątkiem zdjęć rentgenowskich i badań lekarskich.

Pracując wcześniej w gabinetach dentystycznych, Bronson widziała różnych pacjentów przebywających w domach opieki, dla których przyjście do gabinetu na czyszczenie zębów było ogromnym problemem.

Higienistka stomatologiczna i przenośny gabinet stomatologiczny

Kiedy higienistka stomatologiczna zabiera swój przenośny gabinet, pakuje swoje zestawy i małą armię pojemników wraz z lampą i składanym krzesłem. Instrumenty sterylizuje w domu w swoim własnym pokoju sterylizacji.

Ponieważ niektórzy z jej pacjentów chorują na Alzheimera lub zespoły otępienne, czas wizyty trwa nieco dłużej niż przeciętne spotkanie w gabinecie stomatologicznym.

Na typowy dzień pracy Leslie Bronson składają się zazwyczaj cztery wizyty u pacjentów, co odbiega od liczby przeciętnych od  9 do 13 pacjentów przyjmowanych w stacjonarnym gabinecie stomatologicznym.

Jako higienistka stomatologiczna na telefon Leslie zapewnia, że czuje dużą satysfakcję z wykonywanej pracy.

Czy i kiedy taki rodzaj działalności byłby możliwy w Polsce?

Na razie to chyba raczej kwestia przyszłości. I nie chodzi tu o zapał i kompetencje higienistek stomatologicznych, bo te są przygotowane. Gorzej z potrzebami pacjentów. Trzeba dużo pracy włożyć w edukowanie i uświadamianie, jak wazna jest higiena jamy ustnej. I może wtedy narodzi się zapotrzebowanie na pracę przenośnych gabinetów higienistki stomatologicznej.

ab

 

zródło:intelligencer.ca


POWIĄZANE ARTYKUŁY

higienistka - Dentonet.pl
Dobrze być higienistką stomatologiczną... ale tylko w USA Asysta

Według raportu US News & World Report, higienistka stomatologiczna jest drugim najlepszym zawodem w Stanach Zjednoczonych. Autorzy raportu wzięli pod uwagę zarobki, szacowaną liczbę nowych miejsc pracy w najbliższych latach, poziom stresu oraz mo...

opieka stomatologiczna - Dentonet.pl
Szkolne gabinety stomatologiczne – będą problemy z realizacją Lekarz

Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna, szkoły mogą mieć olbrzymie problemy z realizacją ustawy o opiece zdrowotnej nad uczniami. Powód jest jeden – pieniądze.Przypomnijmy – podpisana niedawno przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawa o opiece zdrowotnej n...

Ile zarabiają asystentki i higienistki stomatologiczne w Polsce? Asysta

Według najnowszego badania firmy Sedlak&Sedlak z lutego 2019 r., mediana wynagrodzeń asystentek stomatologicznych w Polsce wynosi 2680 zł brutto, zaś higienistek stomatologicznych – 2830 zł brutto.Jak wynika z badania, mediana miesięcznego wynagr...

ROZWIŃ WIĘCEJ
opieka stomatologiczna - Dentonet.pl
Dentyści w szkołach – ustawa już z podpisem prezydenta Lekarz

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o medycynie szkolnej. Zgodnie z jej zapisami, opieka zdrowotna nad uczniami w szkole ma objąć profilaktyczną opiekę zdrowotną oraz opiekę stomatologiczną. Opiekę zdrowotną mają sprawować pielęgniarka środowiska ...

grzybica jamy ustnej - Dentonet.pl
"To sztuczne zęby trzeba myć?" Pytania z gabinetu higieny Asysta

To nie żart. Takie pytania, co potwierdza nam dypl. hig. stom. Dorota Grzyśka, padają w gabinetach stomatologicznych i dotyczą oczywiście higieny jamy ustnej u pacjentów posiadających implanty.- Trzeba uświadamiać pacjentów, że brak właściwiej higien...

program profilaktyki - Dentonet.pl
Leszno: będzie program profilaktyki próchnicy dla 6-latków Lekarz

Prezydent Leszna ogłosił konkurs ofert na wybór realizatora programu polityki zdrowotnej "Ząbki moje muszę o was dbać, by wszystkim piękny uśmiech dać", obejmującego profilaktykę stomatologiczną wśród 6-latków. Program ma być realizowany w dwóch etap...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres