Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

GUMMETAL® – drut ortodontyczny o właściwościach gumy

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
GUMMETAL® – drut ortodontyczny o właściwościach gumy

GUMMETAL® – drut ortodontyczny o właściwościach gumy

GUMMETAL® to innowacyjny drut, który zmienia oblicze światowej ortodoncji! To zupełnie nowy stop tytanowo-niobowy (Ti-Nb), powstały w oparciu o stop beta-tytanowy. Produkt został opracowany w laboratorium badawczym koncernu Toyota. Ten japoński drut ortodontyczny posiada właściwości podobne do gumy – cecha ta czyni z niego rozwiązanie niemal idealne i stworzone do prowadzenia leczenia ortodontycznego. Wyłącznym dystrybutorem GUMMETAL® w Polsce jest firma ORTO-FAN®.

GUMMETAL_Logo copy (1)

GUMMETAL®, stworzony przez JM Ortho Corporation, zaskakuje już od samego początku – to pierwszy na świecie stop posiadający niski moduł Younga przy jednocześnie wysokiej wytrzymałości. Takie połączenie jest poza zasięgiem innych materiałów, z jakich wykonuje się standardowo łuki ortodontyczne.
 
Właściwości GUMMETAL® są unikalne i powodują, że jest to idealny stop do wytwarzania łuków ortodontycznych:
 
• można go łatwo formować,
• cechuje go mała sztywność,
• wytwarza niskie tarcie powierzchniowe,
• jest wyjątkowo sprężysty,
• wyróżnia go wysoka zmagazynowana energia,
• zachowuje się stabilnie w jamie ustnej,
• nie zawiera niklu,
• jest biokompatybilny.
 
wykres5 (1)wykres2 (1)
 
Drut ortodontyczny jak żaden inny
 
GUMMETAL® jest niezwykle elastyczny i wytrzymały. Dzięki temu połączeniu możliwe jest dopasowanie pełnowymiarowego drutu już od wczesnej fazy leczenia. GUMMETAL® zapewnia umiarkowaną i stałą siłę ortodontyczną, która umożliwia szybsze przemieszczanie zębów i ogranicza ból odczuwany przez pacjenta.
 
GUMMETAL® cechuje się wyższym odkształceniem elastycznym w porównaniu do standardowych materiałów metalowych. Moduł Younga zmienia się w zależności od stopnia zniekształcenia i wykazuje zachowanie nieliniowe, charakterystyczne dla gumy. Nie wykazuje także utwardzania przy obróbce. Co ważne, możliwe jest ciągłe odkształcanie do dowolnego pożądanego poziomu. Regulacja nie powoduje zmiany naprężenia, zapewniając jednocześnie mniej pęknięć w jamie ustnej. GUMMETAL® jest elastyczny i jednocześnie odkształcalny.
 
wykres3 (1)wykres1 (1)
 
Pozostałe zalety GUMMETAL®
 
• Wysoka sprężystość i brak histerezy – właściwości materiału pozwalają na łatwiejszą kontrolę siły ortodontycznej.
• Niskie tarcie – zapewnia wydajny ruch zębów i nadaje się do mechaniki ślizgowej. Tarcie pomiędzy powierzchnią GUMMETAL® a metalowymi zamkami wynosi tylko połowę tarcia innych drutów tytanowych.
• Nie zawiera niklu – wszystkie elementy tego stopu są biokompatybilne i nietoksyczne. GUMMETAL® jest stopem bez niklu, odpowiednim dla pacjentów alergicznych.
 
wykres4 (1)GUMMETAL_przypadek_leczenia (1)
 

Lista produktów GUMMETAL® obejmuje łuki formowane (naturalne, pakowane w paczkach), łuki lingwalne, drut prosty cięty, drut prosty na szpuli oraz łuki kosmetyczne Więcej informacji znaleźć można na stronie www.gummetal.eu. Bezpośredni kontakt z dystrybutorem – ORTO-FAN® – (22) 818 97 88 / www.ortofan.pl.

GUMMETAL_drut_ortodontyczny_na_szpuli (1)GUMMETAL_luki _ortodontyczne_forma_naturalna (1)

 

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Endostar E3 Azzure
Endostar E3 Azure – nowa jakość pilników w technologii heat-treated Lekarz

Inteligentny system pilników Endostar E3 Azure to nowość na rynku endodontycznym. Wyjątkowy system, który powstał z pragnienia stworzenia pilników (prawie) idealnych – niełamiących się, elastycznych, dobrze pracujących w kanale.Endostar E3 Azure to i...

3M8
Filtek™ Ultimate - nanotechnologia dla zdrowego uśmiechu Lekarz

Filtek™ Ultimate to tradycyjny materiał kompozytowy najwyższej jakości do uzupełnień w odcinku przednim i bocznym. Jest to możliwe dzięki nanotechnologii od 3M, która odpowiada za zdrowy uśmiech i najwyższą estetykę. Umożliwia ona dentystom zapewnien...

ROZWIŃ WIĘCEJ
jak pozbyć się wad zgryzu
Jak pozbyć się wad zgryzu? Praktyczny poradnik dla pacjentów Pacjent

Wady zgryzu są jednymi z tych dolegliwości, które mogą powodować liczne kompleksy. Mogą przyczynić się do tego, że zaczniesz się rzadziej uśmiechać, mniej mówić, a twoje relacje z innymi osobami nie będą dla ciebie zbyt komfortowe. Jednak taką sytuac...

ślina - Dentonet.pl
Ślina – niezbędna dla zdrowych zębów. Co trzeba o niej wiedzieć? Pacjent

Ślina w 99% składa się z wody, ale pozostały 1% tej substancji zawiera nieocenione dla zdrowia jamy ustnej składniki. Jej głównym zadaniem jest nawilżanie jamy ustnej oraz rozpoczynanie procesu trawienia, ale ślina ma również wpływ na zdrowie zębów, ...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres