Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Gentlefile – dlaczego to fenomenalny system w endodoncji?

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Gentlefile – dlaczego to fenomenalny system w endodoncji?

Gentlefile – dlaczego to fenomenalny system w endodoncji?

Gentlefile to system idealny zarówno dla bardzo doświadczonych lekarzy, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają pracę maszynowymi instrumentami, ponieważ pracuje się nimi swobodnie, bezpiecznie i niezwykle efektywnie.

Od wielu lat dziedzina endodoncji rozwija się w szybkim tempie i jesteśmy już świadomi tego, jak skomplikowaną budowę mają kanały (rys. 1.). Gentlefile1Coraz częściej potwierdzana jest w badaniach teza, że dopiero skuteczna chemiczna dezynfekcja gwarantuje sukces w leczeniu endodontycznym – i z taką właśnie myślą powstał system Gentlefile.

Dzieje się tak, ponieważ instrumenty Gentlefile podczas opracowywania kanałów aktywują także substancje płuczące (NaOCl) – dzięki temu system doskonale zastępuje także endoaktywator.

Pilniki rozprzestrzeniają aktywowany podchloryn sodu we wszystkie przestrzenie, w tym w kanaliki boczne, tworząc wręcz wir płynu w kanale. Bardzo dobrze pokazuje to szkic elastycznego pilnika Gentlefile, podczas pracy w kanale (rys. 2.), który jest odchylony na zewnątrz przez siłę odśrodkową. Dzięki temu pilnik sam sięga równomiernie ścianek kanału na całej długości. To zupełnie tak, jakbyśmy chwycili sznurek za jeden z jego końców i kręcili nim zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Gentlefile6Gentlefile7Gentlefile8

Bezpieczny dostęp do nieregularnych części kanałów oraz ich dezynfekcja są możliwe tylko dzięki elastycznym i wytrzymałym narzędziom. Dowodem na elastyczność i wytrzymałość pilników Gentlefile, może być na przykład supełek zawiązany na zielonym instrumencie, który zrobił dr n. med. Marcin Aluchna podczas testowania narzędzi.

Pilniki Gentlefile wyróżnia także sposób pracy w kanale, ponieważ szlifują one ściany kanału, a nie tną ich jak standardowe pilniki NiTi. Takie opracowanie kanałów pozwala zachować anatomiczne krzywizny (przy jednoczesnym nadaniu 4% zbieżności) oraz – co bardzo istotne – pilniki szlifujące nie wkręcają się w głąb kanału, a wręcz robią ruch wychodzący z kanału.

Gentlefile5

Potwierdzeniem delikatności pracy w kanale, a tym samym bezpieczeństwa użytkowania Gentlefile są przekroje opracowanych zębów, które pokazują, że kanały nie zostały nadmiernie powiększone, ani też nie zostały zmienione ich kształty (fot. 3.). Natomiast pilniki tnące NiTi często zmieniają kształt kanałów, prostują je, osłabiając strukturę korzeni oraz pomijają nawet 66% ścian kanałów.

Myślę, że po pokazaniu tych kilku istotnie wyróżniających system Gentlefile cech, warto sprawdzić je w praktyce. I zapewniam, że nie są to wszystkie zalety bezprzewodowego, lekkiego mikrosilnika oraz fleksyjnych, stalowych pilników, które z powodzeniem mogą wyrównywać stopnie w kanałach, a w razie wąskich kanałów dodatkową ochronę stanowi automatyczny mechanizm bezpieczeństwa.

Gentlefile4Najlepszym poświadczeniem zalet Gentlefile są słowa uznanego profesjonalisty o tym systemie. – Nie wierz ekspertom, po prostu wypróbuj! Ja sprawdziłem i polubiłem – powiedział dr n. med. Marcin Aluchna.

Autor artykułu: mgr Anita Polewska (właściciel firmy IQR medical – wyłącznego dystrybutora systemu Gentlefile w Polsce)

Artykuł sponsorowany


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Endostar E3 Azzure
Endostar E3 Azure – nowa jakość pilników w technologii heat-treated Lekarz

Inteligentny system pilników Endostar E3 Azure to nowość na rynku endodontycznym. Wyjątkowy system, który powstał z pragnienia stworzenia pilników (prawie) idealnych – niełamiących się, elastycznych, dobrze pracujących w kanale.Endostar E3 Azure to i...

pilniki soniczne
Endostar Spreader Sonic Files - jedno narzędzie, wiele zastosowań Lekarz

Szerokie zastosowanie pilników sonicznych Endostar Spreader Sonic Files sprawia, że są to niezwykle przydatne instrumenty w każdym gabinecie stomatologicznym.Endostar Spreader Sonic Files powstały jako narzędzia służące do poprawy irygacji i dezynfek...

ROZWIŃ WIĘCEJ
endometr
Endometr – do czego służy lekarzowi dentyście to urządzenie? Pacjent

Endometr to urządzenie przeznaczone do pomiaru długości kanału zęba. Ułatwia to pracę lekarza stomatologa oraz znacznie zmniejsza ryzyko niepowodzeń w leczeniu endodontycznym. Niepowodzenia w leczeniu endodontycznym są najczęściej wynikiem pozostawie...

dental-tree
Dlaczego dentyście opłacają się zakupy przez Internet? Lekarz

Lekarze stomatolodzy bez wątpienia należą do najbardziej zapracowanych grup zawodowych – i nie chodzi tu tylko o samo leczenie pacjentów, ale także dopełnianie formalności biurokratycznych i urzędowych czy zarządzanie kliniką. Z tego właśnie powodu w...

Dental Tree
Zalety zakupów przez Internet dla lekarza dentysty - poradnik Lekarz

Lekarze stomatolodzy – zwłaszcza ci prowadzący własne gabinety i kliniki – rzadko mogą pozwolić sobie tylko i wyłącznie na leczenie pacjentów. Obowiązkiem, który zabiera mnóstwo czasu, jest dla nich także zarządzanie gabinetem, na które składa się m....

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres