Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Gdy chorujesz, a nie jesteś na etacie

Brak komentarzy | Publikacja:
Gdy chorujesz, a nie jesteś na etacie

Gdy chorujesz, a nie jesteś na etacie

Pracownik przebywa na zwolnieniu lekarskim średnio 14 dni w roku, a Ty?
Z danych ZUS wynika, że w 2012 r. na jednego ubezpieczonego przypadało średnio 14 dni zwolnienia lekarskiego, co według Fundacji Obywatelskiego Rozwoju plasuje Polskę na pierwszym miejscu w naszym rejonie Europy pod względem zachorowalności. Dzieje się tak z różnych przyczyn, ale z pewnością kuszące są także stosunkowo wysokie zasiłki chorobowe, stanowiące na ogół 75% miesięcznego wynagrodzenia pracownika etatowego. Inaczej wygląda jednak sytuacja osoby pracującej na kontrakcie czy prowadzącej własną działalność gospodarczą.

Pracujesz na kontrakcie i jesteś okazem zdrowia?
Wysokość zasiłków chorobowych w przypadku, kiedy pracujesz na kontrakcie lub prowadzisz swoją działalność jest minimalna. Dla przykładu dla osoby, która dopiero niedawno rozpoczęła swoją działalność i w związku z tym płaci niższe, preferencyjne składki do ZUS, świadczenie chorobowe wyniesie około 9 zł za 1 dzień niezdolności do pracy. Oczywiście będąc na zasiłku, nie można także wystawiać żadnych faktur, a zatem dochody są praktycznie zerowe – mówi Andrzej Jakubiec z Katedry Prawa Gospodarczego i Handlowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. – Nie dziwi więc, że tacy pracownicy są na ogół zawsze formalnie okazami zdrowia, bo idąc na L4 trudno byłoby im się utrzymać. Nie mówiąc już o wydatkach na leczenie czy rehabilitację – dodaje.

Jak sobie pościelisz…
Dla „nieetatowców”, często jedynym sposobem na godziwe chorowanie jest samodzielne zadbanie o finansowe zabezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy. Co ma powiedzieć lekarz dentysta, który mając działalność gospodarczą, złamie rękę, albo lekarz na kontrakcie w szpitalu, który zachoruje na chorobę zakaźną? – W takiej sytuacji z dnia na dzień ludzie zostają nawet na wiele tygodni pozbawieni możliwości świadczenia swojej pracy, a w konsekwencji pozbawieni możliwości zarabiania – mówi Teresa Domańska, Kierownik Biura Ubezpieczeń Zdrowotnych w TU INTER Polska S.A.

Na zwolnieniu nie możesz pracować, a więc i zarabiać
Nie zawsze choroba trwa tylko kilka dni. Wypadki oraz zachorowania niosą za sobą często konsekwencje w postaci pobytu w szpitalu, rekonwalescencji czy rehabilitacji. Niezależnie od medycznego powodu, absencja w gabinecie wiąże się ze znacznym obniżeniem przychodów. A przecież kosztów stałych nie ubywa…

Polisa to gwarancja, że otrzymasz 150 zł dziennie podczas niezdolności do pracy
Pomocne w takiej sytuacji może okazać się wsparcie finansowe, które już od pierwszego dnia niezdolności do pracy zapewnia ubezpieczenie INTER Kontrakt, oferowane przez INTER Polska. – Mając wykupioną taką polisę, lekarz dentysta będzie otrzymywać gwarantowane 150 PLN codziennie – nawet do 180 dni choroby. W ciągu pół roku może więc otrzymać łącznie 27 000 PLN, które wyda na dowolny cel – podkreśla Teresa Domańska. Warunkiem jest praca na kontrakcie lub posiadanie kontraktu z NFZ. Co ważne, dla ubezpieczyciela nie ma znaczenia ani poziom zarobków, ani rodzaj choroby. Produkt ten jest dostępny także w rozszerzonym wariancie, na wyższą sumę świadczenia dziennego.

Chcesz wiedzieć więcej o ofercie? Zostaw nam swój e-mail lub telefon – oddzwonimy do Ciebie i odpowiemy na wszelkie pytania.
 

www.interkontrakt.interpolska.pl

 

 

artykuł sponsorowany
 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

depresja
Zbyt dużo pracujesz? Jesteś bardziej narażona na depresję! Asysta

Jak poinformowano na łamach "Journal of Epidemiology & Community Health", kobiety pracujące powyżej 55 godzin tygodniowo są bardziej narażone na występowanie depresji. Co ciekawe, zależność ta nie występuje w przypadku mężczyzn.Badanie na grupie ...

próchnica wśród dzieci - Dentonet.pl
Jesteś Batmanem czy mordercą? Dentysta w oczach dziecka Lekarz

Dzieci w gabinecie stomatologicznym to wyjątkowi pacjenci – bywają zarówno wdzięczni, jak i niezwykle wymagający. Część dentystów unika przyjmowania maluchów, bo ma określone zdanie o tej grupie pacjentów. Ale swoje opinie o leczących ich stomatologa...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji