Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

FAQ (najczęściej zadawane pytania)

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +

FAQ (najczęściej zadawane pytania)

 • Gdzie mogę znaleźć zatrudnienie?
 • Większość ofert pracy mamy z prywatnych klinik i praktyk stomatologicznych. Możliwe jest również zatrudnienie w szpitalach ale tam wynagrodzenia są niższe, jak również jest spora konkurencja ze strony innych lekarzy dentystów z krajó spoza UE.

 • Na jakie wynagrodzenie mogę liczyć?
 • Większość dentystów pracuje w systemie prowizyjnym. Zwyczajowo jest to około 50% wypracowanego dochodu brutto. Średnie roczne dochody lekarza dentysty z pełną listą pacjentów oscyluje wokół 60,000 funtów. Rząd brytyjski jest na etapie testowania nowego systemu wynagrodzeń tzn. ustalania stałej stawki (dniówki). W takim przypadku dochody wynoszą od 35,000 do 65,000 funtów rocznie.

  Jeśli rozważasz zatrudnienie w krótszym okresie np. 1 – 6 miesięcy, możesz oczekiwać wynagrodzenia sztywnego (np. dniówki).

 • Czy mój dyplom lekarza stomatologa (lub lekarza dentysty) będzie automatycznie uznany przez władze brytyjskie?
 • Wyjaśniamy tę kwestię. Ostateczne stanowisko będziemy znali w ciągu najbliższych 6 – 8 tygodni.

 • Jaka praca czekać mnie w Wielkiej Brytanii?
 • Są dwa sposoby zatrudnienia:

 • Jako „Dental Associate” – prywatnie praktykujący lekarz dentysta z kontraktem z NHS (odpowiednik naszego NFZ). Żebyś jednak mógł pracować jako Dental Associate musisz zdać egzamin IELTS z minimalnym wynikiem 7 z każdej dziedziny. Szczegóły znajdziesz na stronie www.britishcouncil.org.uk. Egzamin jest jednak dość trudny i wymaga odpowiedniego okresu przygotowania.

 • Jako „Dental Assistant” – zatrudniony lekarz dentysta pracujący u „Dental Associate” przy leczeniu pacjentów objętych ubezpieczeniem w ramach NHS. W takim przypadku nie musisz zdawać egzaminu IELTS (jakkolwiek zdanie na ocenę 6 lub wyższą daje przewagę).

 • Jak praktycznie wygląda procedura zatrudniania (krok po kroku)?
 • 1. Rejestracja w GDC

  2. Interview z pracodawcą

  3. Rejestracja w PCT

  4. Przeprowadzka

  5. Rozpoczęcie pracy

  Wszystko Ci wyjaśnimy bezpośrednio. Cały proces wymaga niestety sporej ilości pracy papierkowej i czasu – średnio ok. 12 do 16 tygodni.

 • Czy pomagacie we wszystkich sprawach papierkowych i przeprowadzce?
 • Jesteśmy po to aby wspomóc cię w skutecznym i bezproblemowym znalezieniu pracy, załatwieniu wszystkich formalności z tym związanych oraz pomóc w przeprowadzce do Wielkiej Brytanii. To ostatnie zależy jednak od konkretnego pracodawcy, jednak zwyczajowo obejmuje koszt przelotu, wstępne zakwaterowanie do 4 tygodni, pomoc w transporcie mienia, uruchomienia konta bankowego itp.

 • Czy będę musiał zapłacić za wasze usługi i ile?
 • W Wielkiej Brytanii zakazane jest pobieranie jakichkolwiek opłat od zatrudnianej osoby. Kandydaci do pracy nie ponoszą żadnych kosztów ze strony naszej firmy.


  POWIĄZANE ARTYKUŁY

  lekarz - Dentonet.pl
  Ankieta OZZL: lekarze chcą pracować w jednym miejscu Lekarz

  Zarząd OZZL przedstawił wyniki ankiety przeprowadzonej wśród lekarzy na temat ich gotowości do pracy w jednym miejscu – w publicznej albo w prywatnej ochronie zdrowia. W ankiecie wzięło udział około 2 tysiące osób. Wyniki ankiety nie były dotychczas...

  szczepionka na COVID - Dentonet.pl
  COVID-19: szczepionka najpierw dla lekarzy dentystów? Lekarz

  Pracownicy służby zdrowia i opieki społecznej powinni mieć priorytetowy dostęp do szczepionki na COVID-19, gdy będzie ona już dostępna w Wielkiej Brytanii. Postulat ten został przedstawiony przez brytyjski Połączony Komitet ds. Szczepień i Immunizacj...

  higienistka - Dentonet.pl
  Wielka Brytania: tysiące asystentek odchodzi z zawodu! Asysta

  W dyskusji na temat przyszłości brytyjskiej stomatologii w dobie pandemii najwięcej mówi się o sytuacji finansowej lekarzy dentystów – zwłaszcza tych, którzy nie mają podpisanej umowy z Narodową Służbą Zdrowia (NHS) i z tego względu nie mogą liczyć n...

  ROZWIŃ WIĘCEJ
  zarobki stomatologów - Dentonet.pl
  Stomatologia w UK: zarobki kobiet o 32% niższe! Lekarz

  W Polsce stomatologia jest – w dużym stopniu – zawodem sfeminizowanym, chociaż w ostatnich dekadach następuje stopniowa zmiana tego trendu. Z kolei w państwach Europy Zachodniej (m.in. w Wielkiej Brytanii) oraz w Stanach Zjednoczonych większość osób ...

  wynagrodzenia lekarzy - Dentonet.pl
  Jakie wynagrodzenie dla dentystów na stażu podyplomowym? Lekarz

  Zgodnie z projektem rozporządzenia ministra zdrowia, od 1 lipca 2020 r. lekarz i lekarz dentysta na stażu podyplomowym będzie otrzymywał wynagrodzenie w kwocie 2900 zł brutto. NIL domaga się podwyższenia tej kwoty. Zgodnie z projektem rozporządzenia...

  Dodaj komentarz (0 komentarzy)

  Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

  Od (imię)
  Do (e-mail)
  Temat
  Treść
  255

  Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres