Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Fajka też szkodzi

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Fajka też szkodzi

Fajka też szkodzi

Nie jest prawdą, że fajka mniej szkodzi – twierdzą amerykańscy naukowcy z American Cancer Society. Analizowali oni szczegółowo medyczne zapisy ponad 138.000 pacjentów, z których 15.263 paliło fajkę. W wyniku analizy tych danych stwierdzono, że o ile palenie papierosów jest niewątpliwie szkodliwe dla zdrowia, to palenie fajki (uważane za „zdrowsze”) również szkodzi naszemu organizmowi.

Okazuje się, że fajka przyczynia się również do powstawania chorób płuc, chorób serca i do powstawania zawałów. Zwiększa również niebezpieczeństwo zachorowania na raka okrężnicy, przełyku, gardła i krtani oraz trzustki.

– Fajka i cygara uważane były w niektórych opracowaniach za mniej szkodliwe albowiem palacze nie zaciągali się dymem. Jednak każdy tym tytoniowy zawiera czynniki rakotwórcze, czy to pochodzący z papierosa, fajki czy cygara – stwierdził komentując wyniki badań amerykańskich naukowców prof. Robert West z Cancer Research UK.
 

 

 

inf.wł.
 

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Leczenie endodontyczne szkodzi? Federacja FDI reaguje Lekarz

Światowa Federacja Dentystyczna FDI opublikowała Białą Księgę (tzw. White Paper) w pełni poświęconą procedurom endodontycznym. Czas oraz formuła, w jakiej to zrobiono, pozwala sądzić, iż jest to zdecydowana reakcja na próby deprecjonowania tej dziedz...

cukier - Dentonet.pl
#NieCukrz, cukier szkodzi – w sobotę dzień otwarty w NFZ Pacjent

#NieCukrz, cukier szkodzi – pod takim hasłem w najbliższą sobotę (26 stycznia) oddziały wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia organizują dzień otwarty. Poświęcony jest profilaktyce zdrowotnej i konsekwencjom nadmiernego spożywania cukru.W najbliższ...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres