Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna za pieniądze z UE

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Elektroniczna Dokumentacja Medyczna za pieniądze z UE

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna za pieniądze z UE

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna będzie obowiązywać już we wszystkich gabinetach od 1 sierpnia 2014 roku. Ile będzie kosztować dentystę wdrożenie tego projektu wyliczaliśmy już w portalu dentonet.pl.

Zobacz: Elektroniczna Dokumentacja Medyczna. Jakiego sprzętu i za ile potrzebuje lekarz?

Na pomoc dentystom wdrażającym projekt w swoich praktykach rusza Unia Europejska. Właśnie odbywa się nabór ofert w ramach działania 8.2 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, które udziela wsparcia unijnych pieniędzy na przedsięwzięcie o charakterze informatycznym. Konkurs prowadzi Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

O szczegółach dotyczących konkursu można przeczytać na www.parp.gov.pl. Można także umówić się bezpośrednio na rozmowę z ekspertem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Obecnie na terenie całego kraju znajduje się 110 punktów konsultacyjnych.

Jednym z wymogów, aby otrzymać dofinansowanie jest podjęcie współpracy przynajmniej jeszcze z dwiema jednostkami leczniczymi ubiegającymi się o dofinansowanie na projekt informatyczny w ramach działania 8.2. W tym celu przed złożeniem wniosku trzeba podpisać umowę o współpracy z przedsiębiorcami z którymi chcemy złożyć wniosek. Umowa taka musi być podpisana przed składaniem wniosku.

Jeśli chodzi o dofinansowanie na Elektroniczną Dokumentację Medyczną szczególnie ważne są założenia o konkursie 8.2 POIG czyli „elektronizacja procesów biznesowych oraz współpraca z innymi przedsiębiorcami”. Jeśli chcemy dodatkowo zapunktować przy ocenie wniosku powinniśmy podkreślić w projekcie dodatkowo użycie technologii podpisu elektronicznego oraz chęć integracji już istniejących systemów informatycznych. Projekt, zatem powinien główny nacisk kłaść nie na samo wdrożenie elektronicznej dokumentacji medycznej a na informatyzację procesów dokumentowania zdarzeń medycznych.

Następnie projekt trzeba opisać maksymalnie w 2 tysiącach znaków oraz wykazać jego innowacyjność. Zgodnie z wymogami konkursu tytuł powinien w jasny i nie budzący wątpliwości sposób obrazować zadanie, które zostanie zrealizowane w ramach projektu. Tytuł nie może być nadmiernie rozbudowany. Powinien liczyć nie więcej niż 15 wyrazów. Musimy określić też efektywność planowanego przedsięwzięcia.

Jeśli mamy już tytuł i pomysł na projekt możemy usiąść do opracowywania dokumentacji konkursowej (wniosek, biznesplan, harmonogram rzeczowo-finansowy).

Jeżeli nie mamy doświadczenia w wypełnianiu takich dokumentów powinniśmy zgłosić się do specjalisty w tej dziedzinie, to znacznie zwiększy nasze szanse na uzyskanie dotacji. Koszt takiego zlecenia to od 2 do 3 tysięcy złotych.

KL


POWIĄZANE ARTYKUŁY

modele gipsowe - Dentonet.pl
Czy modele gipsowe są dokumentacją medyczną? Lekarz

Na stronie Naczelnej Rady Lekarskiej ukazał się artykuł autorstwa Olgi Benickiej z zespołu radców prawnych NIL, w którym opisany został problem ewentualnego zaliczania modeli gipsowych powstających w trakcie leczenia stomatologicznego do dokumentacji...

Dokumentacja w czasie pandemii? Nie strzelajmy sobie w kolano! Lekarz

O prawnych aspektach funkcjonowania gabinetów stomatologicznych w czasie pandemii rozmawiamy z mec. Ewą Mazur-Pawłowską, prawnikiem specjalizującym się w obsłudze gabinetów stomatologicznych. - Dokument, w którym pacjent zwalnia gabinet i lekarza z ...

Ewa Mazur-Pawłowska - Dentonet.pl
Dokumentacja pacjenta w stomatologii z perspektywy asysty Asysta

– Zapraszam na mój wykład podczas konferencji ASYSDENT 2020 – mówi mec. Ewa Mazur-Pawłowska, jedna z wykładowców tegorocznego ASYSDENTU. – Przedstawię Państwu koncepcję przygotowywania podstawowej dokumentacji pacjenta w stomatologii. Jest to bardzo ...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Dentyści dobrze radzą sobie z e-dokumentacją Lekarz

Lekarze dentyści dobrze poradzili sobie z wdrożeniem e-dokumentacji medycznej w swoich gabinetach – wynika z ankiety przeprowadzonej przez komisję stomatologiczną NRL. Przypomnijmy – od 24 czerwca do 9 lipca komisja stomatologiczna NRL przeprowadził...

Paweł Strzelec - Dentonet.pl
Dokumentacja medyczna – najlepszy świadek w razie procesu Lekarz

Z jakimi problemami lekarze dentyści zgłaszają się do prawników? – Jeśli mówimy o skargach pacjentów, to zauważamy, że coraz częściej pacjenci zgłaszają się nie tylko z zastrzeżeniami do samego leczenia, ale do poszanowania praw pacjenta – mówi w roz...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres