Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

„e-Dentico” skręca na prawo?

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
„e-Dentico” skręca na prawo?

„e-Dentico” skręca na prawo?

Trzymając się jak najdalej polityki, redakcja „e-Dentico” w najnowszym wydaniu proponuje zmierzenie się zawiłościami prawnymi prowadzenia praktyki stomatologicznej.

Czy w przypadku zabiegów o podwyższonym ryzyku dentysta musi uzyskać pisemną zgodę pacjenta? Co oznacza termin „zabieg o podwyższonym ryzyku”, skoro nie istnieje jego prawna definicja? Dlaczego zgoda nieświadoma jest zgodą wadliwą i wiąże się z odpowiedzialnością odszkodowawczą wobec pacjenta? Jakie warunki koniecznie muszą być spełnione, aby zgoda na zabieg spełniała wszystkie wymogi formalne? Wreszcie, w jaki sposób powinno być realizowane prawo pacjentów do pełnej informacji i kto udziela zgody w imieniu małoletniego pacjenta?

Odpowiedzi na te trudne pytania znajdą Państwo w artykule dr Agaty Wnukiewicz-Kozłowskiej „Zgoda pacjenta małoletniego na leczenie” oraz w pracy dr. Konrada Wrońskiego „Świadoma zgoda pacjenta na zabieg lekarski”.

Z kolei Ada Kobylińska i Kamil Olczak przypominają o tym, że usługi medyczne nie mogą być przedmiotem reklamy, a dr Andrzej Cisło ujawnia (nie po raz pierwszy na łamach „e-Dentico”) niedoskonałości (by nie powiedzieć – absurdy) polskiego systemu prawnego.

Poza tekstami z zakresu prawa jak zwykle duża porcja wiedzy stricte medycznej. W numerze zapoznać się można z protetycznymi metodami leczenia pacjentów z hipodoncją, przeanalizować przypadek leczenia ortodontycznego pacjenta, który doznał rozległego urazu w wyniku bójki oraz przypadek resorpcji zapalnej zewnętrznej i wewnętrznej zęba trzonowego.

Przeczytają Państwo ponadto o jatrogennych i hormonalnych przerostach błony śluzowej jamy ustnej, zaletach i słabościach systemu CAD/CAM, obniżaniu nadwrażliwości zębiny przy zastosowaniu pasty Duraphat 5000 oraz poznają wynika badań nad cementem Dentocem.

Zachęcamy także do lektury relacji lekarzy leczących pacjentów w Kamerunie w ramach programu „Dentysta w Afryce”.

Więcej na: e-dentico.pl

 

inf.wł.

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

elektroniczne PWZ - Dentonet.pl
Prawo Wykonywania Zawodu w formie elektronicznej? Lekarz

Naczelna Izba Lekarska uważa, że proponowane przez rząd wprowadzenie Prawa Wykonywania Zawodu w formie zapisu elektronicznego do aplikacji mTożsamość powinno być fakultatywne. 4 czerwca podczas telekonferencji przedstawiciele ministerstwa zdrowia i ...

dokumentacja medyczna - Dentonet.pl
Prawo do dokumentacji medycznej – zmiany w przepisach Lekarz

9 lutego 2019 r. wejdzie w życie nowelizacja ustawy z 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta. Wprowadzone zmiany będą dotyczyły zasad udostępniania dokumentacji medycznej po śmierci pacjenta. Na podstawie dotychczasowych prz...

ROZWIŃ WIĘCEJ
recepta - Dentonet.pl
Zadbaj o prawo do pobierania recept - czas do 30 września Lekarz

Przypominamy, że 30 września mija termin składania wniosków o utrzymanie uprawnień do pobierania recept. Ma to oczywiście związek z czerwcowym zarządzeniem prezesa NFZ, dotyczącym przedłużenia tego terminu. Poprzedni minął z końcem czerwca ubiegłego ...

Bezpłatna dawka wiedzy od e-Dentico

Szanowni Państwo,Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i wypełnienie ankiety.Państwa opinie i uwagi są dla naszej firmy bardzo cenne i pozwolą na zwiększenie jakości oferowanych usług.W ramach podziękowania mogą Państwo bezpłatnie zapoznać się z a...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres