Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2

Dziecko w gabinecie wyzwaniem dla higienistki stomatologicznej

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Dziecko w gabinecie wyzwaniem dla higienistki stomatologicznej

Dziecko w gabinecie wyzwaniem dla higienistki stomatologicznej

W Centrum Kształcenia Ustawicznego Samorządu Województwa Łódzkiego w Łodzi rozpoczęła się III Wojewódzka Konferencja Higieny Stomatologicznej zatytułowana „Dziecko w gabinecie stomatologicznym”.

Centrum kształci asystentki i higienistki stomatologiczne i to do nich zaadresowano tematykę spotkania.

Problematyka konferencji dotyczy szeroko pojętego zagadnienia higieny stomatologicznej najmłodszych pacjentów. Wśród wykładowców znaleźli się lekarze stomatolodzy, higienistki stomatologiczne, dietetycy, pedagodzy i trenerzy.

III Wojewódzka Konferencja Higieny Stomatologicznej pod patronatem portali Dentonet.pl i Dentowizja.pl odbywa się w dwóch częściach. Pierwsza z nich to prelekcje i wykłady, druga to część warsztatowa połączona z ćwiczeniami na fantomach dziecięcych.

Wśród poruszanych zagadnień znalazły się między innymi, rola członków zespołu stomatologicznego w czasie wizyt adaptacyjnych dzieci w gabinecie stomatologicznym czy prawidłowe odżywianie dzieci. Jednym z kluczowych tematów zawartych w programie jest domowa profilaktyka zdrowia stomatologicznego.

W drugiej części konferencji dla asystentek i higienistek stomatologicznych zaplanowano warsztaty. W czterech grupach tematycznych mają możliwość uczestniczenia miedzy innymi w zajęciach poświęconych udzielaniu pierwszej pomocy w nagłych wypadkach w praktyce stomatologicznej oraz poznać różne techniki profilaktycznego lakowania zębów.

Statystyki dotyczące zdrowia stomatologicznego dzieci są alarmujące. Aktualnie toczy się batalia o powrót gabinetów stomatologicznych do szkół. Higienistki stomatologiczne mają zatem do odegrania kluczową rolę w propagowaniu profilaktyki i prozdrowotnych zachowań najmłodszych pacjentów.

ab


POWIĄZANE ARTYKUŁY

elderly_care.jpg
Życzenia i wizyta u higienistki stomatologicznej Asysta

Zwykle Dzień Babci czy Dzień Dziadka, które w obchodzimy 21 i 22 stycznia przebiega dosyć tradycyjnie. Najmłodsi wykonują piękne laurki z serduszkami i zapraszają do przedszkola na uroczyste wy......

shutterstock_50483284.jpg
Ile powinna zarabiać asysta stomatologiczna? Asysta

3000 złotych dla asystentki stomatologicznej to dużo czy mało? Można dyskutować. Zwłaszcza że oferta dotyczy Warszawy. Taką między innymi ofertą pracy wita asystentki początek roku. Dla wielu gabin......

ROZWIŃ WIĘCEJ
dentonet.pl_indiustriadent_2016.jpg
"INDUSTRIADENT" 22-24 stycznia 2016 Lekarz

Około 1300 uczestników spodziewają się organizatorzy Ogólnopolskiej Konferencji „INDUSTRIADENT"czyli Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii Oddział w Zabrzu. W dnia......

Wolontariusze_Fundacji_Wiewiórki_Julii_podczas_badań_w_Słupsku.JPG
Fatalny stan uzębienia małych mieszkańców Słupska Pacjent

Fundacja Wiewiórki Julii zakończyła realizację projektu bezpłatnych badań stomatologicznych w Słupsku. Lekarze i wolontariusze Fundacji Wiewiórki Julii w ramach I i II etapu projektu ......

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres