Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Dr hab. n. med. Ewa Czochrowska z nominacją profesorską

Publikacja:
Dr hab. n. med. Ewa Czochrowska z nominacją profesorską

Dr hab. n. med. Ewa Czochrowska z nominacją profesorską

Dr hab. n. med. Ewa Czochrowska – prezes Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego, prodziekan WUM ds. współpracy z zagranicą i kierunków lekarsko-dentystycznego w języku angielskim oraz logopedii ogólnej i klinicznej – na mocy postanowienia prezydenta otrzymała nominację profesorską.

24 czerwca 2024 r. ukazały się dwa nowe postanowienia prezydenta RP w sprawie przyznania tytułu profesora.

Wśród nominowanych osób jest dr hab. n. med. Ewa Czochrowska – absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, specjalistka ortodoncji, absolwentka Uniwersytetu w Oslo, gdzie uzyskała tytuł Ph.D. w ortodoncji dotyczący leczenia pacjentów rosnących z brakami zębowymi. Jest prodziekanem WUM ds. współpracy z zagranicą oraz kierunków lekarsko-dentystycznego w języku angielskim i logopedii ogólnej i klinicznej,  prezesem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego, członkiem Europejskiego Towarzystwa Angle’a oraz Europejskiej Rady Ortodontycznej, organizatorką konferencji i kongresów naukowych, autorką i współautorką rozdziałów w podręcznikach oraz artykułów naukowych.

Na opublikowanej liście nominacyjnej znalazło się łącznie 37 pracowników naukowych i dydaktycznych z dziedziny nauk medycznych, nauk o zdrowiu, nauk farmaceutycznych, biologii medycznej i nauki o kulturze fizycznej.

Aparaty stałe ciągle są złotym standardem w leczeniu ortodontycznym w kontekście precyzyjnego przesunięcia zębów, chociaż postępy w dziedzinie leczenia nakładkowego są tak duże, że obecnie oczekiwane efekty można w wielu przypadkach uzyskać właśnie z zastosowaniem nakładek – mówi dr hab. n. med. Ewa Czochrowska, absolwentka i wykładowca Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, absolwentka specjalizacji z ortodoncji na Wydziale Stomatologii Uniwersytetu w Oslo w Norwegii, autorka i współautorka prac naukowych m.in. z zakresu autotransplantacji zębów, prezes Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Czy są sytuacje, w których zastosowanie tradycyjnej ortodoncji może dać lepsze efekty niż leczenie nakładkowe? Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego!

Zdjęcie: https://www.wum.edu.pl


POWIĄZANE ARTYKUŁY

nominacja profesorska
Marta Cześnikiewicz-Guzik odebrała nominację profesorską Lekarz

Marta Cześnikiewicz-Guzik – kierownik Zakładu Profilaktyki i Stomatologii Eksperymentalnej Instytutu Stomatologii Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego – odebrała z rąk prezydenta Andrzeja Dudy nominację profesorską. 14 czerwca prezydent...

nominacje profesorskie
Prof. dr hab. n. med. Małgorzata Pihut z nominacją profesorską Lekarz

Prof. dr hab. n. med. Małgorzata Pihut – kierownik Katedry i Poradni Protetyki Stomatologicznej oraz Pracowni Zaburzeń Czynnościowych Narządu Żucia Instytutu Stomatologii Uniwersytetu Jagiellońskiego – odebrała z rąk prezydenta Andrzeja Dudy nominacj...