Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Dr hab. Małgorzata Pietruska profesorem belwederskim!

Publikacja:
Dr hab. Małgorzata Pietruska profesorem belwederskim!

Dr hab. Małgorzata Pietruska profesorem belwederskim!

Prezydent RP Bronisław Komorowski wręczył w bieżącym tygodniu akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki.

W uroczystości wzięła udział Pierwsza Dama – Anna Komorowska, a także m.in. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Barbara Kudrycka, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski oraz prezes PAN prof. Michał Kleiber.

Nam miło donieść, że tytuł profesora zwyczajnego otrzymała Małgorzata Pietruska, kierownik Zakładu Chorób Przyzębia i Błony Śluzowej Jamy Ustnej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Pani Profesor ukończyła białostocką uczelnię w 1992 roku i tam rozpoczęła swoją pracę zawodową w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej i Periodontologii.

Po utworzeniu w 2005 roku Zakładu Chorób Przyzębia i Błony Śluzowej Jamy Ustnej została jego kierownikiem.

Jest autorką ponad 130 publikacji naukowych, w tym m.in. monografii „Periodontologiczno-implantologiczna chirurgia plastyczna”, za którą wraz z pozostałymi autorami otrzymała nagrodę dydaktyczną Ministra Zdrowia.

Jest trzykrotną laureatką prestiżowej nagrody „Tytani implantologii”.

Wraz z mężem, dr. hab. Janem Pietruskim, prowadzi kursy i wykłady, jest też międzynarodowym wykładowcą European Federation of Periodontology.

Z naszej strony pozostaje dodać, że prof. Małgorzata Pietruska i dr hab. Jan Pietruski wchodzą w skład Rady Naukowej oraz Rady Recenzentów dwumiesięcznika „e-Dentico”.

Pani Profesor składamy serdeczne gratulacje!

 

inf. tch