Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Dr Gerhard Seeberger – prezydent FDI – gościem CEDE 2019

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Dr Gerhard Seeberger – prezydent FDI – gościem CEDE 2019

Dr Gerhard Seeberger – prezydent FDI – gościem CEDE 2019

Od 5 września prezydentem Światowej Federacji Dentystycznej FDI jest dr Gerhard Seeberger. W piątek pojawił się w Poznaniu na 3. Kongresie Unii Stomatologii Polskiej, odbywającym się w ramach wystawy CEDE 2019.

Dr Gerhard Seeberger oficjalnie objął stanowisko na początku września podczas Światowego Kongresu Stomatologicznego FDI odbywającego się w San Francisco. Jest on niemieckim lekarzem dentystą mieszkającym od lat we Włoszech, swoją praktykę stomatologiczną prowadzi w Cagliari na Sardynii, jest też cenionym wykładowcą. W strukturach międzynarodowych reprezentuje jedną z włoskich organizacji stomatologicznych Italian Dental Association. W latach 2010-2013 przewodniczył ERO-FDI. W przeszłości zarządzał także Academy of Dentistry International. Obowiązki szefa FDI będzie pełnił do 2021 r.

W czwartek dr Gerhard Seeberger gościł w Warszawie, gdzie spotkał się z sekretarzem stanu w ministerstwie zdrowia oraz prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej. Rozmawiano m.in. o możliwej współpracy między tymi instytucjami oraz FDI oraz o tym, jak ważne są dobre relacje między organizacjami, które decydują o kondycji publicznej stomatologii.

W piątek (20 września) Seeberger – jako ekspert z zakresu endodoncji – na zaproszenie Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego pojawił się na 3. Kongresie Unii Stomatologii Polskiej. W południe wziął udział w konferencji prasowej, podczas której towarzyszyły mu prof. dr hab. n. med. Ingrid Różyło-Kalinowska oraz dr n. med. Kinga Grzech-Leśniak. – Objęcie funkcji prezydenta FDI to dla mnie ogromna odpowiedzialność. Chcę pracować dla dobra całego środowiska. Moim celem jest to, aby FDI nie było jedynie instytucją zrzeszającą lekarzy dentystów z całego świata, ale również, by zwiększało świadomość społeczną dotyczącą zdrowia jamy ustnej i edukowało pacjentów – powiedział dr Seeberger.

W godzinach popołudniowych nowy prezydent FDI wziął udział w sesji „Stomatologia biologiczna: Netflix vs Evidence Based Dentistry”. – Kilka miesięcy temu wokół leczenia endodontycznego pojawiły się duże kontrowersje, więc chcieliśmy je przedyskutować. Aby poznać światowe wytyczne i standardy dotyczące endodoncji, zaprosiliśmy dr. Gerharda Seebergera, który występuje tu nie tylko jako szef Światowej Federacji Dentystycznej FDI, ale przede wszystkim jako wykładowca – powiedziała otwierająca wystąpienie prof. Marzena Dominiak, prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Seeberger jest autorem „Białej Księgi leczenia endodontycznego/White paper on endodontic care”, która była zdecydowaną reakcją FDI na próby deprecjonowania tej dziedziny stomatologii przez tzw. ruchy antyendodontyczne. Jest to dokument systematyzujący wiedzę z zakresu współczesnej enodoncji, także w obszarach budzących kontrowersje. – „Biała księga” to rzetelne kompendium wiedzy i podsumowanie danych naukowych przeznaczone przede wszystkim dla lekarzy endodontów, ale również stomatologów innych specjalizacji w kontekście ich wykorzystywania podczas codziennej pracy w gabinecie – powiedział dr Gerhard Seeberger.

Opracowanie uwzględnia podstawowe informacje dotyczące aktualnej definicji, znaczenia i zakresu procedur endodontycznych. Zawiera istotne informacje na etiologii, diagnostyki i epidemiologii chorób miazgi i tkanek okołowierzchołkowych. Dokument można pobrać ze strony internetowej FDI -> https://www.fdiworlddental.org/resources/white-papers/white-paper-on-endodontic-care.

Aleksandra Filipiak

 

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

endodoncja - Dentonet.pl
Biała Księga Leczenia Endodontycznego - co to za dokument? Lekarz

Biała Księga Leczenia Endodontycznego to opracowany przez FDI dokument, który z założenia ma być źródłem informacji dla lekarzy dentystów na całym świecie.- To szerokie, globalne spojrzenie. Endodoncja powinna zmierzać do tego, by być jak najbardziej...

Tomasz Gedrange - Dentonet.pl
Prof. Tomasz Gedrange kandydatem w wyborach do PAN Lekarz

Prof. Tomasz Gedrange – lekarz dentysta, ortodonta, członek zarządu głównego PTS-u – będzie startował w wyborach do komitetów naukowych PAN.Prof. Tomasz Gedrange to absolwent Uniwersytetu Friedricha Schillera w Jenie w Niemczech. Przez wiele lat pełn...

Gerhard Seeberger - Dentonet.pl
Gerhard Seeberger dla Dentonetu: "Wierzę w wartości FDI" Lekarz

- Wierzę w cele, które wyznaczyliśmy w naszej strategii na lata 2018-2020, gdzie głównym tematem działań jest promocja profilaktyki, m.in. poprzez Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej - mówi w rozmowie z Dentonetem powołany na stanowisko na początku wr...

ROZWIŃ WIĘCEJ
CEDE2019-2 - Dentonet.pl
Wystawa CEDE 2019 - wystawa, edukacja i integracja branży Lekarz

W czwartek (19 września) ruszyła 28. Środkowoeuropejska Wystawa Produktów Stomatologicznych CEDE 2019. Przez najbliższe trzy dni w portalu Dentonet znaleźć będzie można szerokie relacje z tego wydarzenia!17:45Podczas uroczystej gali ogłoszono zwycięz...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres