Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca
Materiały i technologie
Lifestyle
Aktualności
Finanse i podatki
Edukacja

Domowe SPA dla dłoni

Brak komentarzy | Publikacja:
Domowe SPA dla dłoni

Domowe SPA dla dłoni

Dłonie asystentki stomatologicznej wymagają wyjątkowej pielęgnacji. Są ciągle eksploatowane w pracy, przez większość czasu mają styczność z rękawiczkami, co dodatkowo wpływa negatywnie na ich stan. Jak więc o nie dbać, aby skóra dłoni i paznokcie się nie przesuszały? Dobrze na nie wpłynie odrobina troski przynajmniej raz lub dwa razy w tygodniu.

Aby zadbać o dłonie, nie potrzeba zamawiać wizyty w gabinecie kosmetycznym lub SPA. Zabiegi, które podziałają zbawiennie na skórę dłoni można przygotować również w zaciszu własnego domu. Wystarczy odrobina czasu.

Pierwszym etapem powinien być peeling, który oczyści skórę i pobudzi ją do lepszego wchłaniania substancji odżywczych. Taki peeling można kupić w sklepie lub przygotować ze składników, które znajdziemy w domu. Prostą recepturą jest wymieszanie łyżeczki cukru z łyżką oliwy z oliwek, a następnie wcieranie takiej mikstury w skórę okrężnymi ruchami. Można do tego dodać odrobinę soku z cytryny lub, jeśli ktoś ma wrażliwe dłonie, miodu.

Następnie warto wymasować dłonie. Zaczynając od czubków palców, uciskamy je kciukiem i palcem wskazującym. W ten sposób masuje się każdy palec z osobna oraz grzbiet i wnętrze dłoni. Na koniec można wmasować w skórę olejek (w sklepach kosmetycznych można znaleźć dużą gamę olejków kosmetycznych z różnego rodzaju roślin i o różnych właściwościach).

Jeśli skóra dłoni jest bardzo sucha, będzie potrzebowała specjalnej maski nawilżającej. Duży wybór tego typu produktów znajdziemy w sklepach kosmetycznych, ale można je również przygotować samemu, np. z oliwy z oliwek wymieszanej z żółtkiem (3-4 łyżki oliwy i 1 żółtko). Po nałożeniu maski dłonie należy owinąć folią spożywczą lub nałożyć na nie rękawiczki. Po 15 minutach maskę można zmyć ciepłą wodą.

Korzystając regularnie z takich zabiegów, zapewniamy dłoniom odpowiednią ochronę przed czynnikami, które przesuszają skórę i ją niszczą. Dzięki temu unikniemy dyskomfortu i pieczenia, a dłonie będą wyglądały pięknie każdego dnia.

Więcej przepisów na peeling, maski oraz kąpiele dla dłoni, znajdziesz na kosmetycznych stronach internetowych i specjalistycznych blogach.

Źródło: czasnazmiane.pl

KeL


POWIĄZANE ARTYKUŁY

katar - Dentonet.pl
Uporczywy katar – domowe sposoby na poradzenie sobie z nim Pacjent

Katar to nie tylko kwestia początków przeziębienia, chociaż większość z nas doświadcza go właśnie w ten sposób. Często jednak nie chcemy chodzić do apteki i brać leki, a szukamy raczej naturalnych i domowych sposobów na poradzenie sobie z tym stanem....

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji