Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Dobry stomatolog pilnie poszukiwany…

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Dobry stomatolog pilnie poszukiwany…

Dobry stomatolog pilnie poszukiwany…

Na co zwracają uwagę pacjenci przeglądający strony stomatologicznych gabinetów lub korzystający z internetowych wyszukiwarek? Jakie informacje mają wpływ na podejmowane przez nich wybory? W oparciu o jakie kryteria decydują się na ten, a nie inny, gabinet? Czy rzeczywiście najważniejszym czynnikiem przesądzającym o rozpoczęciu leczenia są niskie ceny zabiegów? – wspólnie z Dentowizją postanowiliśmy znaleźć odpowiedź na te pytania. Analiza wpisów na naszym forum oraz uliczna sonda przeprowadzona wśród mieszkańców Łodzi przyniosły kilka ciekawych niespodzianek.

Jakich informacji szukają w internecie pacjenci?
– Większość internetowych wyszukiwarek podaje tylko nazwy gabinetów, tymczasem ponad 85% pacjentów próbuje zlokalizować miejsce pracy KONKRETNEGO, ZNANEGO IM Z IMIENIA I NAZWISKA DENTYSTY. Dla pacjentów istotna jest informacja, w którym gabinecie (gabinetach) pracuje dany lekarz i w jakich godzinach przyjmuje pacjentów. Uzyskanie tego typu danych nie zawsze jest możliwie, gdyż wielu stomatologów nie figuruje na listach popularnych rankingów (typu znanylekarz.pl) ani nie jest wymieniona na stronie zatrudniającego ich gabinetu.

– około 64% pacjentów poszukuje w sieci specjalisty w danej dziedzinie stomatologii ("dobrego endodonty", "doświadczonego implantologa", "stomatologa, który ma dobry kontakt z dziećmi)"). Osoby te najczęściej przeglądają oferty różnych gabinetów zwracając uwagę na kwalifikacje zatrudnionego w nim personelu. Czasami wystarczy krótka notatka opisująca zawodowe umiejętności danego lekarza, aby pacjent zdecydował się na rozpoczęcie u niego leczenia.

– kryterium cenowe jest ważne (jednak nie najważniejsze) dla około 60% pacjentów. Okazuje się, że całkiem spore grono pacjentów kojarzy niskie ceny z niską jakością leczenia (kiepskim sprzętem i gorszymi materiałami). Jednak z drugiej strony, witryny gabinetów zupełnie pozbawione cennika również budzą sporą nieufność internautów i zniechęcają ich do podjęcia leczenia.

– dla niemal 55% internautów, zwłaszcza mieszkających w dużych miejscowościach, istotna jest informacja, jak można dojechać do danego gabinetu (mapka, opis dojazdu) i w jakich godzinach gabinet bywa otwarty. Zdumiewające jest to, że wielu stomatologów nie podaje na swojej stronie tego typu danych, choć są to dla pacjentów informacje podstawowe. Charakterystyczne jest również to, że zapracowani mieszkańcy dużych aglomeracji szukają gabinetów o elastycznych godzinach pracy: otwartych do późnych godzin nocnych lub przyjmujących pacjentów w soboty.

– ponad 40% internautów interesują oferowane przez dany gabinet dentystyczny udogodnienia: możliwość płacenia kartą lub skorzystania z systemu ratalnego, parking w okolicy, kącik zabaw dla dzieci, możliwość umówienia wizyty w sobotę, możliwość rozliczenia usługi w euro itp.
Wiele osób poszukuje również informacji, czy dany gabinet przyjmuje osoby niepełnosprawne, czy w razie nagłego bólu lekarz udzieli im pomocy doraźnej (poza obowiązującymi godzinami przyjęć), czy ma dobre podejście do małych dzieci lub osób cierpiących na dentofobię. Tego typu informacje są dla pacjentów naprawdę bardzo ważne, jednak – co zaskakujące – wielu stomatologów nie widzi żadnej potrzeby, aby pochwalić się nimi na swojej stronie internetowej (czy w jakimkolwiek innym miejscu w internecie). Pacjentom pozostaje więc wypytywanie innych internautów na forach i bazowanie na zasłyszanych opiniach.

– jedynie 15% pacjentów zwraca uwagę na wyposażenie gabinetu. Tak niski wynik może świadczyć o tym, iż wiedza na temat stosowanych w stomatologii nowoczesnych sprzętów i urządzeń jest wśród pacjentów dość nikła i nie przekłada się na większą frekwencję w gabinecie.

Zobacz także: Wiarygodne czy sfabrykowane? Opinie na temat lekarzy znalezione w sieci

B.Sz.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Pierwszy webinar "Co stomatolog musi wiedzieć o hemostazie" już za nami Lekarz

- Mam przyjemność zaprezentować Państwu problemy hemostazy, z którymi możecie zetknąć się w swoich gabinetach stomatologicznych – mówiła do uczestników webinaru "Zdrowy uśmiech to nie wszystko? Co stomatolog musi wiedzieć o hemostazie" dr n. med. Mag...

lekarz dentysta - Dentonet.pl
Stomatolog po raz pierwszy z najwyższym wyróżnieniem PTL Lekarz

Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Krakowie, Robert Stępień, otrzymał najwyższej odznaczenie Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Medale Gloria Medicinae przyznawane są „za ofiarną służbę ludziom, za najwyższy szacunek dla zdrowia i życia ludzkiego, za...

Akromegalia – rzadka choroba, którą może zdiagnozować stomatolog Lekarz

Objawy akromegalii – powiększenie stóp, dłoni, uszu, nosa czy języka oraz zmiana głosu na niższy – bywają bardzo charakterystyczne. Jednak ta rzadka, powoli rozwijającą się choroba wciąż rozpoznawana jest zbyt późno, nawet po 20 latach – mówił prof. ...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Stomatolog dr Konrad Rylski ze Srebrnym Krzyżem Zasługi Lekarz

Prezydent Andrzej Duda w ubiegłym tygodniu wręczył odznaczenia za "Zasługi w działalności na rzecz potrzebujących pomocy". Srebrny Krzyż Zasługi odebrał dr Konrad Rylski – stomatolog, który od ośmiu lat jako wolontariusz wyjeżdża do Afryki, gdzie lec...

programy profilaktyczne - Dentonet.pl
Dentysta dla wrocławskich uczniów pilnie poszukiwany! Lekarz

Urząd miasta Wrocławia ogłosił konkurs, który ma wyłonić realizatora programu profilaktyki próchnicy u uczniów tamtejszych szkół podstawowych w latach 2019-2020. Przeznaczono na ten cel 350 tys. zł. Oferty składać można do 25 lutego. Program polityki...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres