Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Dobre rady jak usunąć nieświeży oddech

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Dobre rady jak usunąć nieświeży oddech

Dobre rady jak usunąć nieświeży oddech

Halitoza to problem dotyczący sporej części z nas. Problem nieświeżego oddechu dotyczy nie tylko dorosłych, ale i dzieci. Poznaj dobre rady jak usunąć nieświeży oddech!

Usuń nieświeży oddech zdrowymi nawykami!

O regularnym szczotkowaniu zębów oraz płukaniu jamy ustnej po każdym posiłku nawet nie wspominamy – to obowiązek!

Pamiętaj o języku! Tam bytuje tysiące drobnoustrojów. Język też można a nawet należy myć najlepiej specjalnym czyścikiem przeznaczonym do tego celu.

Co najmniej dwa razy w roku odwiedzaj swojego lekarza dentystę. Jeśli cierpisz z powodu nieświeżego oddechu koniecznie mu o tym powiedz. Na pewno ci pomoże.

Pij duże ilości wody (wody – nie kolorowych napojów!) , szczególnie jeśli odczuwasz suchość w jamie ustnej. Pomocne może być również żucie gumy. Ale bezcukrowej i nie dłużej niż ok. 15-20 minut.

Po posiłku przynajmniej wypłucz jamę ustną z resztek pokarmu. Ale nie stosuj płukanek z zawartością alkoholu, bo te jeszcze bardziej wysuszają śluzówkę.

Odżywiaj się zdrowo – pomogą np. świeże, surowe warzywa, marchew lub seler naciowy. Unikaj czosnku lub cebuli.

Pamiętaj, że alkohol i kawa wysuszają jamę ustną i przyczyniają się do powstawania „smoczego oddechu”.

To truizm, ale jeśli możesz to rzuć palenie. Nikotyna podrażnia śluzówkę i również zmniejsza wydzielanie śliny. Nie mówiąc o jej kancerogennym działaniu.

Spożywaj zielona pietruszkę – to sprawdzony sposób. Pomóc może też napar z mięty.

Pamiętaj, że źródłem nieświeżego oddechu może być nie tylko uzębienie czy jama ustna, ale np. system trawienny. Wtedy może pomóc np. soda oczyszczona.

Jeśli żadne domowe sposoby nie pomagają koniecznie zgłoś się do swojego dentysty. Jeśli ci nie pomoże to zapewne skieruje cię do innego specjalisty.

Dowiedz się więcej o problemie nieświeżego oddechu, przeczytaj inne artykuły:

Poznaj sposoby na nieświeży oddech

Dowiedz się co pomaga na nieświeży oddech

Poznaj problem halitozy


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Covid-19 - Dentonet.pl
Druga fala epidemii – są zalecenia rady ekspertów przy RPP Lekarz

W połowie czerwca br. odbyło się kolejne posiedzenie rady ekspertów przy Rzeczniku Praw Pacjenta poświęcone ochronie zdrowia pacjentów w czasie epidemii COVID-19. Podczas spotkania dyskutowano o obecnej sytuacji dotyczącej koronawirusa oraz o zagroże...

Stypendium - Dentonet.pl
Stypendia Naczelnej Rady Lekarskiej – wznowiony nabór Lekarz

Wznowiono nabór wniosków w ramach Funduszu Stypendialnego NRL. Wnioski można składać do końca sierpnia 2020 r. Stypendia są przyznawane jednorazowo w kwocie do 10 tys. złotych na staże, kursy oraz warsztaty w ośrodkach zagranicznych oraz polskich. O...

randka - Dentonet.pl
Świeży oddech kluczem do udanej randki? Bez wątpienia! Pacjent

Choć Walentynki przywędrowały do nas ze Stanów Zjednoczonych, to na stałe zakorzeniły się już w polskiej kulturze. Przygotowując się do walentynkowej randki, warto przypomnieć sobie o podstawowych zasadach savoir-vivre’u. Jak wskazuje badanie zrea...

ROZWIŃ WIĘCEJ
kursy specjalizacyjne - Dentonet.pl
Kursy edukacyjne dla dentystów – dobre praktyki od NRL Lekarz

Naczelna Rada Lekarska opublikowała listę dobrych praktyk dotyczących organizacji wydarzeń edukacyjnych w ramach doskonalenia zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów – tak, aby odbywało się ono w sposób obiektywny, oparty na wiedzy medycznej, wolny od...

świadczenia stomatologiczne dla dzieci - Dentonet.pl
Opieka nad uczniami? "Warto zasięgnąć rady OIL" Lekarz

- Szkoły proponują już wybranym gabinetom teksty porozumień, są też wzory takich porozumień zamieszczone w Internecie. Niektóre z nich zawierają niekorzystne dla lekarzy postanowienia. Warto w każdym przypadku, kiedy pojawia się wątpliwość zasięgnąć ...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres