Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Dentysta, który… niszczy zęby

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Dentysta, który… niszczy zęby

Dentysta, który… niszczy zęby

Dość nietypowa moda narodziła się w Kraju Kwitnącej Wiśni. Zaczęły powstawać tam gabinety dentystyczne, które… niszczą uzębienie. Same Japonki uważają, że jest to bardzo urocze i pociągające. A na czym dokładnie polega niszczenie uzębienia?

Azjatyckie kanony piękna dość znacznie odbiegają od naszych. O ile u nas ideałem jest kobieta o pełnych kształtach, długich nogach oraz zębach śnieżnobiałych i zdrowych o tyle w Japonii jest zgoła inaczej.

Największym zainteresowaniem Panów w Japonii cieszą się filigranowe kobiety o dziecięcym i niewinnym wyglądzie i przede wszystkim o „przekoszonej” szczęce!

Czym jest „przekoszona” szczęka? Jest to krzywy zgryz – w ojczyźnie samurajów im bardziej jest on krzywy tym lepiej.

Skąd zamiłowanie Japończyków do nieprawidłowo rozwiniętego zgryzu? Otóż problemy z uzębieniem to ich narodowa cecha. Wiąże się to z wąskimi szczękami jakie posiadają. Powoduje to, że zęby po prostu nie mieszczą się w jednym rzędzie więc są „poupychane” jeden na drugim. Efektem jest posiadanie krzywych zębów przez japońskie kobiety.

Ta cecha narodowa, którą legitymują się głównie mieszkańcy Azji spowodowała, że z biegiem czasu Japończycy pokochali swoją ułomność. Obecnie niezbyt proste zęby postrzegane są jaka atrakcyjna cecha u przedstawiciela płci przeciwnej. Ironią losu jest to, że kobiety o perfekcyjnych zgryzach są tam najbardziej nieszczęśliwe, ponieważ nie są pociągające dla tamtejszych mężczyzn.

Naprzeciw potrzebom nieszczęśliwych kobiet, oszpeconych idealnym uśmiechem, jako pierwszy wyszedł tokijski salon dentystyczny. Wykonuje on zabieg nazywający się „yaeba”, co oznacza podwójny ząb. Polega on na tym, że dzięki niemu możemy nabyć wadę zgryzu tak popularną wśród Japończyków.

Dentyści zakładają specjalnie zdeformowane nakładki na kły pacjentek. Po zabiegu, kiedy ochotniczka uśmiechnie się jej zęby wyglądają jakby każdy rósł w inną stronę.

Ten stomatologiczny trend dotyczy nie tylko zwykłych Japonek. Temu zabiegowi poddają się również japońskie celebrytki.

Podobno yaeba to dla mieszkańców Japonii synonim czegoś dzikiego, kociego oraz wyznacznik młodości i niewinności. Inna z teorii mówi, że dzięki posiadaniu anatomicznej wady kobiety stają się bardziej przystępne i nie są tak nieskazitelnie idealne jak modelki zachodniego świata. W naszej kulturze ciężko zrozumieć takie zachowanie, ale jak mówią: „Co kraj to obyczaj”.

 

opr. pw.

 

Zobacz w portalu Dentowizja.pl: "Masaya Sasaki o sytuacji w Japonii".


POWIĄZANE ARTYKUŁY

próchnica u przodków - Dentonet.pl
Na Grenlandii odkryto zęby prassaka sprzed 215 mln lat Lekarz

Jak informuje PAP, polscy paleontolodzy natrafili na mierzący 2 cm fragment żuchwy wraz z dwoma dwukorzeniowymi zębami, który należał do nieznanego dotąd prassaka przypominającego ryjówkę, sprzed 215 mln lat. Jak czytamy, niewielki fragment żuchwy ...

nitkowanie - Dentonet.pl
Irlandia: czy regularnie nitkujesz zęby? Niekoniecznie! Asysta

Nitkowanie zębów zaliczane jest do podstawowych zabiegów z zakresu codziennej higieny jamy ustnej. Stosowanie nici dentystycznych jest istotne nie tylko z estetycznego punktu widzenia, ale przede wszystkim pomaga w zachowaniu zdrowia jamy ustnej. Jed...

koronawirus - Dentonet.pl
Robot, który dezynfekuje światłem - wynalazek studenta UŁ Lekarz

Student UŁ opracował robota, który wykorzystuje światło UV-C do dezynfekcji powierzchni, sprzętu laboratoryjnego i powietrza. Jego urządzenie może zastąpić personel w działaniach chroniących przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa i innych infekcj...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Porady cioci Flo, czyli zęby w epoce edwardiańskiej Lekarz

Czasopismo „Przyjaciel Rodziny” to sympatyczny angielski miesięcznik odzwierciedlający ducha końca epoki edwardiańskiej. Stałą rubrykę prowadziła niejaka ciocia Flo, której porady często dotyczyły dbania o zdrowie i zęby. Numer z marca 1910, z które...

Fałszywy dentysta - Dentonet.pl
Zęby jak z obrazka, czyli o stomatologii w malarstwie Lekarz

Sądząc po pracach plastycznych sprzed kilkuset lat, zakres ówczesnej stomatologii był mocno zawężony. Prawie nie widać na nich profilaktyki, codziennej higieny jamy ustnej, ówcześnie stosowanych (z rzadka!) metod leczenia. Na obrazach dawnych mistrzó...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres