Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Dentyści rywalizują na wnętrza

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Dentyści rywalizują na wnętrza

Dentyści rywalizują na wnętrza

Rusza III edycja konkursu TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne, której celem jest zalezienie najlepiej zaprojektowanego wnętrza gabinetu dentystycznego w Polsce.

W tym roku do nagrody spośród ponad 22 tys. gabinetów działających w Polsce nominowano 10 placówek m.in. z Rzeszowa, Olsztyna, Gdańska i Warszawy. Przez najbliższe 10 miesięcy nominowane gabinety kolejno będą prezentowane na łamach magazynu Dobre Wnętrze, który jest współorganizatorem projektu.

Najlepsze kliniki, w trzech kategoriach wybierze jury składające się z architektów, projektantów, lekarzy i dziennikarzy oraz czytelnicy i internauci. Celem konkursu TOP DESIGN jest pokazanie zmian, jakie zaszły w polskiej stomatologii.

– To nie tylko konkurs wnętrzarski, ale przede wszystkim pokazujący zmiany, jakie zaszły w polskich gabinetach. Nominowane gabinety to miejsca, w których leczy się w bezstresowej atmosferze, przy użyciu najnowocześniejszych sprzętów medycznych i diagnostycznych, a co najważniejsze to miejsca, które ustawiają wysoko poprzeczkę innym gabinetom – mówi Małgorzata Wasio-Malinka, dyrektor marketingu Dental Depot Wasio.

 

Wystrój na skołatane nerwy pacjenta

Nowoczesne wzornictwo, znani designerzy, najlepsze pracownie projektowe i architektoniczne, ergonomia wnętrza i kolorystyka – takim zestawem narzędzi coraz częściej dentyści walczą z naszym strachem przed leczeniem.

Współczesny gabinet ma być wygodny, interesujący, a przede wszystkim w niczym nieprzypominający dentysty. A wszystko po to, żeby zminimalizować stres i strach, jaki pojawia się po przekroczeniu progu gabinetu. Ten stres minimalizuje dziś m.in. muzyka – tak twierdzi 37 proc. pacjentów przepytanych przez portal dentysta.eu. Wygodne fotele działają kojąco na 30 proc., a dobry wystrój poczekalni na 20 proc. Prawie 10 proc. z nas zwraca uwagę nawet na oświetlenie, które zamiast razić jarzeniówką, ma budować nastrój.

– Dla blisko połowy Polaków wizyta u dentysty jest ekstremalnie stresująca. Boimy się zabiegów, znieczulenia tego, co sobie pomyśli o nas dentysta, a nawet cen. Funkcję trankwilizatora spełnia coraz częściej wnętrze poczekalni i gabinetu. Im mniej kojarzy się ono z dentystą, tym mniej nakręca ono stres pacjenta.

Dlatego też gabinety przypominają często salony SPA, w których panuje stonowana kolorystyka, wygoda i gra muzyka – mówi Małgorzata Wasio-Malinka z firmy Dental Depot Wasio, jednego z organizatorów konkursu.

 

U dentysty gra muzyka

Taki jest właśnie cel konkursu TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne – znaleźć pośród ponad 20 tys. placówek w całym kraju te, które dzięki swoim wnętrzom, ale także leczeniu potrafią wpłynąć na minimalizację naszego stresu. W tym roku udało się znaleźć 10 takich placówek rozsianych po całym kraju. I to nie koniecznie w największych miastach Polski.

– W tych gabinetów nie poczujemy zapachu dentysty, bo działa aromamarketing i systemy wentylacji, nie usłyszymy także dźwięku wiertła, bo drzwi są dźwiękoszczelne, w poczekalni natomiast usłyszymy chilloutową muzykę, a po zabiegu do naszej dyspozycji będzie pokój wypoczynkowy. W recepcji natomiast będziemy mogli zobaczyć ulubiony film, a w fotelu znów posłuchać muzyki, którą sami przyniesiemy. Nowoczesne gabinety dwoją się i troją dziś, żeby przekonać nas do tego, że nie taki znów dentysta straszny – śmieje się Wasio-Malinka.

Jednocześnie gabinety nie tracą na swoim medycznym charakterze.

– Gabinety wciąż pozostają gabinetami, z tą tylko różnicą, że w nich także stosuje się technologie minimalizujące stres. Pacjentów często znieczula się nie strzykawką, a komputerowym, bezbolesnym znieczuleniem, a nad przebiegiem leczenia czuwają nowoczesne systemy informatyczne. Pacjenci także zanim poddani zostaną zabiegom, często mogą obejrzeć na ekranach komputerów symulację np. wszczepienia implantu – mówi.

 

***


Wszystkie 10 gabinetów przez najbliższe 10 miesięcy prezentowanych będzie na łamach magazynu Dobre Wnętrze. Czytelnicy na swoje typy mogą głosować wysyłając SMS-y, a internauci głosując na stronie www.urzadzamy.pl/topdesign. Wszystkie nominowane 10 gabinetów znajdziemy na www.tdgs.pl Organizatorami konkursu są Dental Depot Wasio, Biomet 3i oraz Dobre Wnętrza. Gabinety zostaną nagrodzone w 3 kategoriach – Wybór Jury, Wybór Internautów i Czytelników oraz Nagroda INSPIRATION, dla gabinetu zaangażowanego w akcje edukacyjne i profilaktyczne.

 

inf.wł.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

usługi medyczne - Dentonet.pl
Epidemia koronawirusa mocno uderza w prywatne usługi medyczne Lekarz

Ograniczenie liczby zabiegów, redukcja etatów, podniesienie cen usług oraz mniejsza liczba pacjentów to nowy krajobraz prywatnego rynku usług medycznych w okresie „odmrażania gospodarki”. Przyczyniły się to tego nie tylko wyższe koszty zabiegów, któr...

lubuskie czynne gabinety - Dentonet.pl
Czynne gabinety stomatologiczne w województwie lubuskim Pacjent

W województwie lubuskim pomocy stomatologicznej udziela pacjentom około 160 gabinetów i klinik współpracujących z Narodowym Funduszem Zdrowia – wynika z listy opublikowanej na stronie tamtejszego oddziału wojewódzkiego NFZ-u. Zgodnie z zaleceniami c...

Dentysta na NFZ - Dentonet.pl
Województwo pomorskie: czynne gabinety stomatologiczne Pacjent

Z danych udostępnionych przez Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ-u wynika, że w województwie pomorskim pomocy udziela pacjentom 330 gabinetów stomatologicznych współpracujących z Funduszem. Lista opublikowana przez NFZ jest na bieżąco aktualizowana – 1...

ROZWIŃ WIĘCEJ
turystyka stomatologiczna - Dentonet.pl
Obcokrajowcy leczą zęby w Polsce - atutem głównie niskie ceny Lekarz

Turystyka stomatologiczna w Polsce nabiera rozmachu. Z roku na rok polskie gabinety odwiedza coraz więcej Niemców, Brytyjczyków a nawet Skandynawów. Cudzoziemców przyciągają niższe ceny, wysoka jakość leczenia oraz nowocześnie wyposażone, komfortowe ...

szkolne gabinety stomatologiczne - Dentonet.pl
"Opieka stomatologiczna nad uczniami w praktyce nie istnieje" Lekarz

Jak informuje "Gazeta Prawna", wprowadzona w życie w połowie września br. ustawa o medycynie szkolnej w praktyce nie istnieje. Tylko około 700 szkół w całej Polsce ma swoje gabinety stomatologiczne. Dentyści nie garną się także do podpisywania umów, ...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres