Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Dentyści rywalizują na wnętrza

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Dentyści rywalizują na wnętrza

Dentyści rywalizują na wnętrza

TOP DESIGN wyróżnia najlepiej zaprojektowane gabinety, ale także gabinety najbardziej łamiące stereotypowe myślenie o dentyście. Pierwsza odsłona konkursu w październikowym wydaniu „Dobrych Wnętrz”. W tym roku do nagrody spośród ponad 22 tys. gabinetów działających w Polsce nominowano 10 placówek m.in. z Rzeszowa, Olsztyna, Gdańska i Warszawy. Przez najbliższe 10 miesięcy nominowane gabinety kolejno będą prezentowane na łamach magazynu Dobre Wnętrze, który jest współorganizatorem projektu. Najlepsze kliniki, w trzech kategoriach wybierze jury składające się z architektów, projektantów, lekarzy i dziennikarzy oraz czytelnicy i internauci.

Celem konkursu TOP DESIGN jest pokazanie zmian, jakie zaszły w polskiej stomatologii. – To nie tylko konkurs wnętrzarski, ale przede wszystkim pokazujący zmiany, jakie zaszły w polskich gabinetach. Nominowane gabinety to miejsca, w których leczy się w bezstresowej atmosferze, przy użyciu najnowocześniejszych sprzętów medycznych i diagnostycznych, a co najważniejsze to miejsca, które ustawiają wysoko poprzeczkę innym gabinetom – mówi Małgorzata Wasio-Malinka, dyrektor marketingu Dental Depot Wasio.

Wystrój na skołatane nerwy pacjenta

Nowoczesne wzornictwo, znani designerzy, najlepsze pracownie projektowe i architektoniczne, ergonomia wnętrza i kolorystyka – takim zestawem narzędzi coraz częściej dentyści walczą z naszym strachem przed leczeniem. Współczesny gabinet ma być wygodny, interesujący, a przede wszystkim w niczym nieprzypominający dentysty. A wszystko po to, żeby zminimalizować stres i strach, jaki pojawia się po przekroczeniu progu gabinetu. Ten stres minimalizuje dziś m.in. muzyka – tak twierdzi 37 proc. pacjentów przepytanych przez portal dentysta.eu. Wygodne fotele działają kojąco na 30 proc., a dobry wystrój poczekalni na 20 proc. Prawie 10 proc. z nas zwraca uwagę nawet na oświetlenie, które zamiast razić jarzeniówką, ma budować nastrój.

– Dla blisko połowy Polaków wizyta u dentysty jest ekstremalnie stresująca. Boimy się zabiegów, znieczulenia tego, co sobie pomyśli o nas dentysta, a nawet cen. Funkcję trankwilizatora spełnia coraz częściej wnętrze poczekalni i gabinetu. Im mniej kojarzy się ono z dentystą, tym mniej nakręca ono stres pacjenta. Dlatego też gabinety przypominają często salony SPA, w których panuje stonowana kolorystyka, wygoda i gra muzyka – mówi Małgorzata Wasio-Malinka z firmy Dental Depot Wasio, jednego z organizatorów konkursu.

U dentysty gra muzyka

Taki jest właśnie cel konkursu TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne – znaleźć pośród ponad 20 tys. placówek w całym kraju te, które dzięki swoim wnętrzom, ale także leczeniu potrafią wpłynąć na minimalizację naszego stresu. W tym roku udało się znaleźć 10 takich placówek rozsianych po całym kraju. I to nie koniecznie w największych miastach Polski.

– W tych gabinetów nie poczujemy zapachu dentysty, bo działa aromamarketing i systemy wentylacji, nie usłyszymy także dźwięku wiertła, bo drzwi są dźwiękoszczelne, w poczekalni natomiast usłyszymy chilloutową muzykę, a po zabiegu do naszej dyspozycji będzie pokój wypoczynkowy. W recepcji natomiast będziemy mogli zobaczyć ulubiony film, a w fotelu znów posłuchać muzyki, którą sami przyniesiemy. Nowoczesne gabinety dwoją się i troją dziś, żeby przekonać nas do tego, że nie taki znów dentysta straszny – śmieje się Wasio-Malinka.

Jednocześnie gabinety nie tracą na swoim medycznym charakterze. – Gabinety wciąż pozostają gabinetami, z tą tylko różnicą, że w nich także stosuje się technologie minimalizujące stres. Pacjentów często znieczula się nie strzykawką, a komputerowym, bezbolesnym znieczuleniem, a nad przebiegiem leczenia czuwają nowoczesne systemy informatyczne. Pacjenci także zanim poddani zostaną zabiegom, często mogą obejrzeć na ekranach komputerów symulację np. wszczepienia implantu – mówi.

***

Wszystkie 10 gabinetów przez najbliższe 10 miesięcy prezentowanych będzie na łamach magazynu Dobre Wnętrze. Czytelnicy na swoje typy mogą głosować wysyłając SMS-y, a internauci głosując na stronie www.urzadzamy.pl/topdesign. Wszystkie nominowane 10 gabinetów znajdziemy na www.tdgs.pl. Organizatorami konkursu są Dental Depot Wasio, Biomet 3i oraz Dobre Wnętrza. Gabinety zostaną nagrodzone w 3 kategoriach – Wybór Jury, Wybór Internautów i Czytelników oraz Nagroda INSPIRATION, dla gabinetu zaangażowanego w akcje edukacyjne i profilaktyczne.

opr. wł.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

koronawirus - Dentonet.pl
Lekarze dentyści w walce z COVID-19? Opinia prawnika Lekarz

Zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 jeszcze wiosną zostały objęte przepisami o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, tj. ustawy z dnia 5 grudnia 2008 roku o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. W...

stomatologia - Dentonet.pl
Blokada w Walii: czy dentyści znów zamknęli gabinety? Lekarz

Wielka Brytania należy do najbardziej dotkniętych przez pandemię państw Europy – liczba stwierdzonych na Wyspach przypadków COVID-19 przekroczyła już 1 milion. W związku z brakiem poprawy sytuacji, kolejne kraje tworzące Zjednoczone Królestwo wprowad...

Covid-19 - Dentonet.pl
Szkocja: dentyści NHS „chronieni” 10-letnimi maskami Lekarz

Szkoccy stomatolodzy wyrażają poważne obawy w związku z otrzymaniem przeterminowanych środków ochrony indywidualnej (ŚOI). Ponieważ lokalny rząd nie przedstawił dowodów potwierdzających bezpieczeństwo maseczek dostarczonych przez tamtejszy NHS, Bryty...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Lekarze dentyści wsparli akcję „Pajacyk” Lekarz

Lekarze dentyści z całej Polski – uczestnicy I Konferencji Dentonet Online – poprzez kupno biletu na konferencję wsparli program „Pajacyk” prowadzony przez Polską Akcję Humanitarną kwotą 6500 zł. Pieniądze trafiły już na konto PAH. Zorganizowana w d...

Dentyści dobrze radzą sobie z e-dokumentacją Lekarz

Lekarze dentyści dobrze poradzili sobie z wdrożeniem e-dokumentacji medycznej w swoich gabinetach – wynika z ankiety przeprowadzonej przez komisję stomatologiczną NRL. Przypomnijmy – od 24 czerwca do 9 lipca komisja stomatologiczna NRL przeprowadził...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres