Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

„Zdrowy uśmiech z Dentobusem” na Piotrkowskiej w Łodzi

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
„Zdrowy uśmiech z Dentobusem” na Piotrkowskiej w Łodzi

„Zdrowy uśmiech z Dentobusem” na Piotrkowskiej w Łodzi

„Zdrowy uśmiech z Dentobusem” – pod takim hasłem w podróż wyruszył pierwszy polski Dentobus. W samochodzie wyposażonym w kompletny gabinet stomatologiczny przeprowadzane są przeglądy jamy ustnej u dzieci, wydawane są zalecenia. W miniony weekend Dentobus stacjonował na Placu Schillera przy ulicy Piotrkowskiej w centrum Łodzi. Badania przeprowadzali między innymi studenci stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

– To bardzo fajny projekt – mówi Paweł Szczegielniak, prezes łódzkiego oddziału Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii. – Mamy tutaj do dyspozycji w pełni wyposażony gabinet do diagnostyki. Pacjent czuje intymność jak w standardowym gabinecie. Natomiast kamerka wewnątrzustna, którą wykonujemy przeglądy, zaciekawia ludzi, więc bardzo chętnie biorą oni udział w tej akcji.

Wnetrze DentobusuStudenci aktualnie mają na uczelni sesję, mimo to bardzo liczna grupa przyszłych stomatologów zgłosiła się do przeprowadzania badań w Dentobusie. – Takie akcje jak dzisiaj są bardzo ważne. Badamy dzieci, informujemy i uświadamiamy rodziców. Oby więcej takich akcji, tym bardziej, że – co widzimy przyjmując pacjentów w Instytucie Stomatologii na naszej uczelni – wiele dzieci ma rozległe ubytki próchnicowe. Pacjenci w młodym wieku tracą zęby, a proces próchnicowy często przenosi się z mleczaków na stałe zęby. Mleczaki też trzeba leczyć. Trzeba dbać w domu o higienę, pilnować dzieci, odwiedzać dentystę. Podczas krótkiego badania w Dentobusie możemy ocenić sytuację i przede wszystkim porozmawiać z rodzicami, a jeśli trzeba – skierować dziecko do lekarza w stacjonarnym gabinecie na zabieg – opowiada Paweł Szczegielniak.

Dentobus Polska współpracuje z Regionalną Radą Olimpijską w Łodzi.Z Dentobusem mamy wspólny mianownik – dzieci i młodzież. My adresujemy swoje działania do dzieci i młodzieży w formie popularyzacji idei olimpijskich, ale też zdrowego stylu życia – opowiada Tomasz Rosset z Regionalnej Rady Olimpijskiej. W związku z tym podczas sobotniego spotkania na ulicy Piotrkowskiej Dentobus odwiedzili również olimpijczycy z Łodzi.

– Zdrowe zęby to podstawa i dotyczy to zarówno życia prywatnego, jak i wszelkich aktywności sportowych. Bez zdrowych zębów nie ma dobrego treningu. A jak przeciwdziałać próchnicy? Nie dopuścić do niej. Dbać w domu, odwiedzać dentystę. Dlatego trzeba uświadamiać młodych ludzi. Dentobus robi to doskonale – mówi Mirosław Żerkowski, dziś trener lekkoatletyki, a przed blisko trzydziestoma laty uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Moskwie, rywalizujący w biegach.

OlimpijczycyHokeiści na lodzie, zdobywcy m.in. 6. miejsca na Igrzyskach w Sapporo w 1972 roku, Walery Kosyl oraz Adam Kopczyński podkreślali, że próchnicy u dzieci dzisiaj sprzyjają powszechnie dostępne słodycze i napoje gazowane. – I zęby bardzo szybko się psują – mówi Adam Kopczyński. Walery Kosyl: – To dobra inicjatywa, bo można się dość szybko skontrolować. Młodzież boi się dentysty, w szkołach nie ma gabinetów, rodzice nie pilnują dzieci. Trzeba działać.

Zobaczcie jak wyglądał weekend z Dentobusem w centrum Łodzi. W filmie o akcji „Zdrowy uśmiech z Dentobusem” opowiadają studentki stomatologii, hig. stom. Karolina Płusa oraz Filip Wypych, pływak, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Rio 2016.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Łódź Fabryczna - Dentonet.pl
ASYSDENT 2020: wszystkie drogi prowadzą do... Łodzi Asysta

Ci z Czytelników, którzy regularnie przemieszczają się po kraju, wiedzą, że Łódź to jedno z najlepiej skomunikowanych polskich miast. Na jej obrzeżach krzyżują się dwie autostrady: Bursztynowa (A1): z Trójmiasta na Górny Śląsk oraz Wolności (A2): od ...

wyniki LDEK - Dentonet.pl
Najbliższy LDEK już 5 września w Atlas Arenie w Łodzi Lekarz

Zgodnie z informacją opublikowaną przez Centrum Egzaminów Medycznych, najbliższy Lekarsko-Dentystyczny Egzamin Końcowy odbędzie się w sobotę 5 września w łódzkiej Atlas Arenie. Początkowo planowano, że odbędzie się 12 września. Przypomnijmy – egzam...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Oto największa lekcja stomatologii na świecie! W Polsce, w Łodzi! Asysta

480 z całej Polski podjęło próbę pobicia rekordu Guinnessa. Największa na świecie lekcja stomatologii zakładała krótką część teoretyczną oraz wyczekiwaną przez uczestniczki część praktyczną. Temat tej lekcji to historia, właściwości i zastosowanie al...

Aby zdrowy uśmiech mieć… Poradnik stomatologiczny od NFZ-u Asysta

Zachodniopomorski oddział wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia opublikował czwarte już wydanie poradnika stomatologicznego dla dzieci i kobiet w ciąży.Poradnik "Aby zdrowy uśmiech mieć, trzeba tylko chcieć" zawiera najważniejsze zalecenia w kierunk...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres