Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Dentists for Africa – już ponad dwie dekady wsparcia

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Dentists for Africa – już ponad dwie dekady wsparcia

Dentists for Africa – już ponad dwie dekady wsparcia

Stowarzyszenie Dentists for Africa (DfA), czyli Dentyści dla Afryki, w ciągu ostatnich 20 lat zorganizowało ponad 800 misji niemieckich stomatologów, asystentek oraz techników dentystycznych w państwach Czarnego Lądu, przede wszystkim Kenii. Każdego roku z bezpłatnej pomocy stomatologicznej organizowanej i finansowanej przez DfA korzysta około 30 000 pacjentów.

W najbliższą sobotę (14 listopada) stowarzyszenie zaprasza wszystkich zainteresowanych zaangażowaniem się lub zdobyciem dalszych informacji do udziału w internetowej sesji w ramach dorocznego walnego zgromadzenia DfA. Spotkanie poświęcone będzie skutkom pandemii COVID-19 w Kenii oraz działaniom podjętym w tym zakresie przez Dentystów dla Afryki. Omówione zostaną również obecne struktury organizacyjne oraz sposób, w jaki zostaną one przeniesione do Kenii, aby wesprzeć realizację głównych projektów DfA.

COVID-19 wymusza zmianę priorytetów DfA

Ze względu na pandemię koronawirusa, która dotknęła także państwa afrykańskie, DfA tymczasowo zmodyfikowała swoje cele, by odpowiedzieć na najpilniejsze potrzeby tamtejszej ludności. Najważniejszym z nich jest obecnie zapewnienie żywności – zwłaszcza osobom najbardziej potrzebującym: dzieciom i wdowom.

Wsparcie odbywa się poprzez dystrybucję żywności, nasion do wysiewu oraz nawozów, a także pomoc finansową rodzinom wspieranym przez projekt sponsorski. Ponadto do lokalnych szpitali trafiają środki ochrony osobistej, a pracownicy i wolontariusze realizują projekty edukacyjne dla personelu szpitala, jak i okolicznych mieszkańców.

– Pandemia koronawirusa ma katastrofalne konsekwencje w Kenii. Uderzyła m.n. w dostęp do żywności, częściowo z powodu lokalnych blokad i zamknięcia na długo tamtejszych szkół. Wiele dzieci właśnie w szkołach otrzymuje regularne posiłki, na które ich rodziny nie mogą sobie pozwolić w domu – wyjaśnił dr Hans-Joachim Schinkel, założyciel i pierwszy prezes DfA.

– Obecna napięta sytuacja potwierdza, jak ważna jest kooperacja z lokalnymi partnerami. Nasza dobra współpraca umożliwiła nam udzielenie natychmiastowej pomocy już na początku pandemii. Naszym celem jest dalsze wzmacnianie struktur organizacyjnych w Kenii przez osoby wywodzące się z lokalnej społeczności – dodał prezes Schinkel.

Dentists for Africa – dwie dekady wsparcia

Organizacja humanitarna DfA z siedzibą w Weimarze prowadzi obecnie 14 gabinetów dentystycznych w szpitalach i przychodniach w Kenii, które zapewniają opiekę lokalnej ludności. W placówkach tych pracują kenijscy stomatolodzy, których edukacja medyczna został sfinansowana ze środków pozyskanych przez DfA i którzy w swojej pracy klinicznej są wspierani przez kolegów-wolontariuszy z Niemiec.

Poza zapewnieniem stałej pomocy w zakresie zdrowia jamy ustnej, Dentyście dla Afryki realizują w Kenii projekty społeczne. Udzielają m.in. pomocy materialnej sierotom i wdowom, w tym także osobom zarażonym wirusem HIV lub chorującym na AIDS – dzięki finansowemu wsparciu DfA chorzy mogą samodzielnie funkcjonować w społeczeństwie.

Ponieważ w projektach takich jak realizowane w Afryce ogromnie ważna jest kontynuacja i stabilność podejmowanych przedsięwzięć, kluczowym celem działań DfA jest promocja edukacji, w tym szkoleń zawodowych (m.in. w dziedzinie medycyny i stomatologii) oferowanych sierotom objętym wsparciem. Do tej pory z pomocy tej skorzystało ponad 250 dzieci. Finansowanie projektów Dentists for Africa jest możliwe dzięki wsparciu grupy ponad 1000 sponsorów.

Dentysta w Afryce – dr Konrad Rylski z Warszawy – uruchomił w Abong Mbangu w Kamerunie gabinet stomatologiczny. Pracuje w nim wspólnie z innymi wolontariuszami.

T.H., źródło: www.dental-tribune.com

Fot. LionFive, pixabay.com

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

test na koronawirusa - Dentonet.pl
Już ponad 530 punktów wymazowych w całej Polsce Asysta

Już w 530 punktach w Polsce można pobrać wymaz na obecność wirusa SARS-CoV-2. W ciągu tygodnia powstało 61 nowych punktów. Do każdego pobrania trzeba się dobrze przygotować. W Polsce funkcjonuje teraz 530 punktów pobrań wymazów na obecność wirusa S...

studia - Dentonet.pl
Lista szanghajska: są dwie polskie uczelnie medyczne Lekarz

Na tegorocznej liście szanghajskiej, uwzględniającej 1000 najlepszych uczelni z całego świata, znalazły się dwie polskie uczelnie medyczne: Warszawski Uniwersytet Medyczny i Śląski Uniwersytet Medyczny. W tegorocznym zestawieniu najlepszych uczelni ...

fałszywe dentystki - Dentonet.pl
Sochaczew: fałszywe dentystki z ponad 40 zarzutami Asysta

Ponad 40 zarzutów – w tym o oszustwo w celu osiągnięcia korzyści majątkowej – znalazło się w akcie oskarżenia skierowanym do Sądu Rejonowego w Sochaczewie przeciw dwóm higienistkom stomatologicznym, które leczyły pacjentów bez uprawnień. Przypomnijm...

ROZWIŃ WIĘCEJ
nakłady na stomatologię - Dentonet.pl
Ponad 2200 podpisów pod petycją ws. finansowania stomatologii Lekarz

W środę 20 maja w godzinach porannych pod petycją dotyczącą zmian w finansowaniu publicznej stomatologii widniało ponad 2200 podpisów dentystów z całej Polski. Pismo przygotowane przez Naczelną Radę Lekarską adresowane jest do ministra zdrowia oraz N...

maseczki - Dentonet.pl
Wirus SARS-CoV-2 utrzymuje się na maseczce… ponad tydzień? Lekarz

Dziennik „South China Morning Post” poinformował – powołując się na badania naukowców z Uniwersytetu w Hong Kongu – że wirus SARS-CoV-2 może się utrzymywać na powierzchniach stalowych i plastikowych przez kilka dni, a na zewnętrznej warstwie maseczek...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres