Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

DentAlliance: wiodące uczelnie stomatologiczne łączą siły

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
DentAlliance: wiodące uczelnie stomatologiczne łączą siły

DentAlliance: wiodące uczelnie stomatologiczne łączą siły

Cztery spośród czołowych uczelni dentystycznych na świecie zawarły sojusz, którego celem jest wymiana doświadczeń, rozwój edukacji stomatologicznej i podejmowanie wspólnych inicjatyw badawczych. Nowe partnerstwo – o nazwie DentAlliance – łączy prestiżowe wydziały dentystyczne na czterech kontynentach, a jego zawarcie uznano za przełomowy krok w edukacji stomatologicznej.

Sojusz został zawarty 23 października podczas wirtualnej telekonferencji, w ramach której odbyła się prezentacja prof. Jenny Gallagher, dziekan ds. Międzynarodowych na Wydziale Stomatologii King’s College London oraz jej kolegów – odpowiedników z uczelni, które przystąpiły do DentAlliance.

Poza londyńską uczelnią w skład partnerstwa weszły także: Adams School of Dentistry na Uniwersytecie Karoliny Północnej w Chapel Hill (USA), Wydział Stomatologii Narodowego Uniwersytetu Singapuru oraz Melbourne Dental School (Australia).

Cenne doświadczenia z edukacji zdalnej

Wirtualne zawarcie partnerstwa było znakiem czasu, ale zarazem podkreśliło znaczenie technologii cyfrowych i zdalnej interakcji w ramach edukacji stomatologicznej. Poprzez sojusz wspomniane uczelnie będą w ciągu najbliższych 3 lat współpracować zarówno w zakresie tworzenia programów nauczania, jak i inicjatyw badawczych.

W komentarzu po zawarciu porozumienia prof. Jenny Gallagher powiedziała: – Chociaż wolelibyśmy spotkać się osobiście, a nie na dystans, jesteśmy zachwyceni, że technologia umożliwia tak wielu z nas wirtualne połączenie.

Podobne zdanie wyraził prof. Mike Curtis, dziekan Wydziału Stomatologicznego King’s College London, nawiązując do funkcjonowania uczelni w okresie pandemii COVID-19: – Nasze doświadczenia z ostatniego roku pokazały, że możliwe jest prowadzenie naprawdę cennej i produktywnej współpracy w przestrzeni wirtualnej. Dlatego jesteśmy bardzo dobrze przygotowani, by szybko osiągać cele tego wyjątkowego partnerstwa.

Synergia doświadczeń

King’s College London poinformował w komunikacie prasowym, że każda z czterech szkół dentystycznych wniesie swoją wiedzę fachową do współpracy, dzięki czemu partnerzy będą pracować nad ulepszeniem praktyki dentystycznej oraz dalszym rozwoju nauk o zdrowiu jamy ustnej i twarzoczaszki.

DentAlliance został przygotowany przez dziekanów uczestniczących w tym projekcie szkół dentystycznych, a partnerstwo ma na celu opracowanie nowatorskich szkoleń, wymianę studentów i pracowników naukowych, a także inspirowanie i przygotowywanie przyszłych liderów w zawodzie lekarza dentysty.

Nowe perspektywy dla studentów stomatologii

Anusha Chopra, przewodnicząca Rady Studentów Stomatologii w King’s College London oraz Nima Kazempour, przewodniczący Studenckiego Towarzystwa Stomatologicznego na tej samej uczelni powiedzieli, że DentAlliance to wyjątkowa okazja do współpracy między studentami stomatologii na skalę światową. Sojusz daje możliwość porównania różnych doświadczeń w opiece nad pacjentami oraz w podejściu do edukacji stomatologicznej.

Trzech spośród czterech partnerów DentAlliance znalazło się na opracowanej przez think tank Quacquarelli Symonds (QS) liście 50 najlepszych szkół stomatologicznych na świecie w 2020 r. W opublikowanym w marcu rankingu QS World University Wydział Stomatologiczny w King’s College London został uznany za najlepszą uczelnię dentystyczną na świecie, Adams School of Dentistry na Uniwersytecie Karoliny Północnej zajął 18. miejsce, a Melbourne Dental School sklasyfikowano na 26. miejscu.

Lekarz prowadzący i opiekun pacjenta – to nowe stanowiska, które coraz częściej pojawiają się w praktykach stomatologicznych w Polsce. Czym zajmują się osoby na tych stanowiskach? Kim są? Odpowiada w rozmowie z Dentonetem Mariusz Oboda, trener rozwoju praktyk stomatologicznych.

T.H., źródło: www.dental-tribune.com

Fot. Archiwum


POWIĄZANE ARTYKUŁY

COVID-19 - Dentonet.pl
Uczelnie medyczne przeszkolą personel w walce z COVID? Lekarz

Minister edukacji i nauki zaapelował do rektorów uczelni medycznych o prowadzenie z wykorzystaniem Centrów Symulacji Medycznej szkoleń dla personelu dotyczących pomocy chorym na COVID-19. Zaleca też, by centra te udostępniać dla ćwiczeń i krótkich ku...

studia w trybie mieszanym - Dentonet.pl
Uczelnie medyczne w czerwonych strefach – co z nauką? Lekarz

Zgodnie z ostatnią decyzją rządu, zdecydowana większość miast wojewódzkich znalazła się w czerwonych strefach. Rodzi to obowiązek prowadzenia przez zlokalizowane w nich uczelnie – również medyczne – nauki zdalnej. Jak sobie z tym radzą uniwersytety m...

Krakdent - Dentonet.pl
Targi stomatologiczne KRAKDENT® nie odbędą się Lekarz

Rosnąca liczba zachorowań na COVID-19 w Polsce, apele sanepidu, obawy przed zamknięciem granic i kwarantanną oraz niepokój o właściwą frekwencję na kluczowym spotkaniu branży stomatologicznej w Polsce spowodowały, iż Zarząd Targów w Krakowie zdecydow...

ROZWIŃ WIĘCEJ
studia - Dentonet.pl
Lista szanghajska: są dwie polskie uczelnie medyczne Lekarz

Na tegorocznej liście szanghajskiej, uwzględniającej 1000 najlepszych uczelni z całego świata, znalazły się dwie polskie uczelnie medyczne: Warszawski Uniwersytet Medyczny i Śląski Uniwersytet Medyczny. W tegorocznym zestawieniu najlepszych uczelni ...

studia - Dentonet.pl
Uczelnie: sporo zajęć w nowym roku akademickim – zdalnie Lekarz

Uczelnie przygotowują różne scenariusze tego, jak zorganizować pracę w nowym roku akademickim. Często decydują się na zajęcia w trybie mieszanym: wykłady – online, a ćwiczenia i warsztaty – stacjonarnie. Część uczelni ostateczną decyzję odkłada jedna...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres