Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Leczenie zachowawcze i endodoncja
Protetyka i implantologia
Stomatologia estetyczna
Ortodoncja
Periodontologia
Higiena i zdrowie jamy ustnej

Czyżby kryzys fluoru?

Brak komentarzy | Publikacja:
Czyżby kryzys fluoru?

Czyżby kryzys fluoru?

Fluor od dawna uznawany jest przez klinicystów oraz naukowców za skuteczny środek przeciwpróchnicowy. Obecnie coraz większa populacja ludzi spoza środowiska medycznego wie o tym, stosując w codziennej higienie jamy ustnej. A tu jak grom z jasnego nieba spada informacja o tym, że fluor wcale nie jest aż taki dobry.

 

Notatka taka ogłoszona została przez NYS Coalition Opposed to Fluoridation (Koalicja Przeciwko Fluoryzacji). Publikuje ona wyniki badań zaprzeczające pozytywnemu wpływowi fluoru na nasze uzębienie oraz walczy o zaprzestanie fluoryzacji wody i produktów spożywczych.

 

Ich badania wykazują, iż zaledwie 65% dzieci amerykańskich w wieku do 10 lat jest wolna od próchnicy (w większości miast woda jest fluorowana), 35% czternastolatków. W opinii przeciwników fluoru są to znikome rezultaty. Na domiar złego ilość fluoru spożywanego przez ludzi wzrasta wskutek picia fluorowanej wody i napojów, używanie fluorowanych past do zębów, fluorowanych suplementów w jedzeniu, płukanek do ust, nici dentystycznych i innych produktów. Powoduje to gwałtowny wzrost występowania fluorozy (pojawienie się kredowobiałych plamek na różnych powierzchniach większości zębów).

 

Wiadomo, że Amerykanie z nudów zaprzeczają wszystkiemu co tylko istnieje. Taki to już naród. W Polsce dzięki dość skutecznym metodom propagowania stosowania fluoru liczba dzieci z próchnicą powoli spada. Porównując liczbą miast z fluorowaną wodą, to w Polsce jest ich zaledwie kilka (Wrocław, Nysa, Malbork,). Również środki spożywcze nie są aż tak bardzo fluorowane. Wobec tego wygląda na to, że w Polsce fluor nie jest toksyczny, a jedynie pomocny w walce z próchnicą.

 

Źródło: New York State Coalition Opposed to Fluoridation


Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji