Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2

Cyber trzonowce – co to takiego?

Brak komentarzy | Publikacja:
Cyber trzonowce – co to takiego?

Cyber trzonowce – co to takiego?

Naukowcy z 15 różnych ośrodków europejskich opracowali urządzenie o nazwie „Intellidrug”. Jest ono tak małe, że mieści się wewnątrz dwóch sztucznych zębów trzonowych. Zaopatrzone jest w specjalną membranę, przez którą pod kontrolą przedostaje się stała dawka leku, która następnie rozpuszcza się w ślinie.

Dzięki zamontowanym czujnikom w sposób całkowicie bezpieczny, regularnie uwalniane są małe dawki leku, przez co w organizmie pozostaje mały jego poziom. Inny z sensorów mierzy koncentrację leku wewnątrz zęba, co pozwala w odpowiednim czasie uzupełnić jego zapas. Lekarz dobiera proporcje adekwatnie do płci i wagi pacjenta. Dzięki możliwości zdalnego sterowania – w razie potrzeby, w dowolnym momencie można zmienić dawkę podawanego preparatu.

System, który pozwala na kontrolowane i i zdalne podawanie leku kierowany jest przede wszystkim do osób przewlekle chorych, starszych i uzależnionych. Znacznie ułatwia on życie pacjentom leczonym np. z powodu cukrzycy lub nadciśnienia, ponieważ lek może być uwalniany także w czasie ich snu.

Elektroniczny system kontroli aplikowanych dawek wykluczyłby pominięcie jednej z nich oraz przyjęcie niewłaściwej dawki, niezgodnej z zaleceniem lekarza.
 

BZ

"W trosce o Twój uśmiech & zdrowie"
 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

IKP 1 850x567 1
Internetowe Konto Pacjenta – co to takiego? Resort wyjaśnia Lekarz

Podsekretarz stanu w ministerstwie zdrowia Janusz Cieszyński poinformował o skierowanej właśnie do konsultacji ustawy o Internetowym Koncie Pacjenta (IKP) i pilotażu e-recepty.Do konsultacji publicznych trafił dzisiaj projekt ustawy o Internetowym Ko...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji