Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Wsparcie w leczeniu nadwrażliwości ważne w czasie pandemii

Publikacja:
Wsparcie w leczeniu nadwrażliwości ważne w czasie pandemii

Wsparcie w leczeniu nadwrażliwości ważne w czasie pandemii

Nadwrażliwość zębów jest problemem, który dotyka coraz większej liczby pacjentów. Przyczyny nadwrażliwości zębów bywają złożone, ale sam proces prowadzący do jej wystąpienia jest dość prosty. W zdrowym zębie – zębinę ochraniają dziąsła oraz szkliwo. Utrata szkliwa i powstanie ubytków w kształcie klina może nastąpić w przypadku, gdy dziąsła zaczynają się odsuwać z różnych powodów. Mogą to być:

– zapalenie dziąsła,
– obecność kamienia, osadu, itp.,
– stosowanie szczoteczki o twardych włóknach,
– niewłaściwa technika szczotkowania (gdy nacisk włókien na dziąsła jest zbyt silny),
– użytkowanie past powodujących ścieranie szkliwa,
– wieku – z czasem dziąsła same ulegają tzw. recesji czyli obsunięciu,
– bruksizm (potocznie zgrzytanie zębami występujące przeważnie w nocy, które jest zaliczane do parasomnii),
– dokuczliwa nadwrażliwość może pojawić się również po zabiegach wybielających zęby.

Green OrW konsekwencji działania tych różnych czynników dochodzi do odsłonięcia zębiny i w konsekwencji do nadwrażliwości, co w praktyce oznacza wywoływanie bólu przez bodźce zewnętrzne, takie jak ciepło lub zimno, słodycze, kwaśne jedzenie lub napoje, a nawet dotyk. Może to również prowadzić do rozwoju próchnicy korzeni, ponieważ powierzchnia odsłoniętej zębiny staje się bardziej porowata, co ułatwia gromadzenie się bakterii.

Mechanizm działania środków znoszących nadwrażliwość opiera się na próbie przerwania przewodzenia bodźców do nerwów czuciowych miazgi albo na mechanicznym zamknięciu światła otwartych kanalików zębinowych. Środki znoszące nadwrażliwość możemy podzielić na kilka grup:

– środki zawierające związki potasu (powodują zahamowanie przewodzenia w zakończeniach nerwów obwodowych).

– związki wchodzące w reakcję chemiczną z resztami fosforanowymi lub z wapniem pochodzącym z zęba.

– preparaty w postaci roztworów o zwiększonej zawartości fluoru pod postacią roztworów, żelu lub past, działają one na zasadzie wytrącenia kryształów CaF2 w kanalikach zębinowych i powodują ograniczenie przepływu płynu kanalików i tworzenie się fluoroapatytu, który jest odporny na działanie kwasów.

– preparaty zamykające mechanicznie otwarte światło kanalików zębinowych (stosowane były dotąd jedynie w gabinetach stomatologicznych).

– profesjonalna terapia nadwrażliwości zębiny przeprowadzana w gabinecie stomatologicznym najczęściej polega na zamykaniu kanalików zębinowych poprzez zastosowanie na powierzchni zęba żywic, uszczelniaczy, czynników spajających z zębiną lub materiałów wypełniających. W większości przypadków zaaplikowane pokrycie wydaje się zapewniać odpowiednie zamknięcie kanalików, zmniejszenie dostępu czynników zewnętrznych i odczuwalne zmniejszenie dolegliwości.

Green Or to preparat łączący w sobie 3 najważniejsze mechanizmy skutecznego przeciwdziałania nadwrażliwości:

Green Or jest gotowym do użycia preparatem o natychmiastowym działaniu, który dzięki swojej innowacyjnej formule działa trójtorowo, zabezpieczając zęby przed bodźcami zewnętrznymi oraz szkodliwym działaniem bakterii w miejscach do tej pory szczególnie dla pacjenta wrażliwych.

1) Green Or – zamyka odsłonięte kanaliki w zębinie za pomocą mikrokryształów w postaci chlorku strontu, które remineralizują na powierzchni uszkodzonego szkliwa tworząc nieprzepuszczalną powłokę, odcinającą w konsekwencji przenikanie substancji chemicznych oraz bodźców zewnętrznych, drażniących do tej pory odsłonięte końcówki nerwowe.

Green Or 1

Substancje aktywne Green Or dostają się na powierzchnie zęba wraz z preparatem

2) Green Or – łagodzi wrażliwość zakończeń nerwowych poprzez działanie jonów potasu (fluorek potasu hamuje przewodzenie bodźców przez odsłonięte zakończenia nerwowe)

Green Or 2

Green Or dzięki remineralizacji zatyka odsłonięte kanaliki w zębinie oraz zmniejsza wrażliwość zakończeń nerwowych znacznie redukując ogólną nadwrażliwość

3) Działa bakteriobójczo i bakteriostatycznie dzięki wysokiej koncentracji chlorku benzalkoniowego, redukuje rozwój bakterii i szkodliwy wpływ ich toksyn na zęby.

Green Or 3

Nowa powłoka wytworzona na powierzchni przez Green Or chroni zęby przed dostępem czynników zewnętrznych i dba o komfort i higienę

Główny mechanizm działania preparatu związany jest z reakcją podwójnej wymiany zachodzącej między solami potasu, wapnia i strontu na powierzchni zęba. Powstający w wyniku tej reakcji krystaliczny kompleks zamyka odsłonięte – na skutek uszkodzenia szkliwa lub recesji dziąsła – kanaliki zębinowe. Zamknięcie kanalików zapobiega przemieszczaniu się płynu zębinowego co prowadzi do likwidacji bólu występującego przy nadwrażliwości.

Green Or można stosować zarówno w leczeniu typowej nadwrażliwości, jak również jako ,,liner” pod wypełnienia tymczasowe, przed założeniem wypełnienia z amalgamatu lub kompozytu, jako ,,liner” przed tymczasowym założeniem prac protetycznych (korony, mosty, inne), na wrażliwe obszary zębów po scalingu i po wybielaniu zębów, w leczeniu periodontologicznym, jak również u pacjentów ciepiących na bruksizm.

– Preparat Green Or jest unowocześnioną ,,wersją” znanego specyfiku, który był już dostępny i stosowany na polskim rynku kilka lat temu i część lekarzy z pewnością miała już okazję przekonać się o jego skuteczności. Wiedząc, że specyfiką nadwrażliwości jest bardzo często jej przewlekłość, dajemy Państwu i Państwa pacjentom możliwość kontynuowania leczenia już samodzielnie w domu, bez konieczności odbywania cyklicznych wizyt, tym bardziej w czasie ograniczonej dostępności do opieki stomatologicznej. Zachęcamy tutaj Państwa do polecania preparatu Green Or dedykowanego do użytku samodzielnego przez pacjentów w przypadku kontynuacji leczenia w terapii domowej w dedykowanym opakowaniu 1×0,5 ml, który jest do nabycia w Aptekach na terenie całego kraju – przekonują przedstawiciele marki.

Green Or zabezpiecza zęby przed bodźcami zewnętrznymi oraz przed szkodliwym działaniem bakterii, żel natychmiast zmniejsza odczuwane dolegliwości i zabezpiecza przed dalszym nasilaniem się objawów. Skuteczność Green Or potwierdzają między innymi wyniki niezależnych badań przeprowadzonych przez Katedrę i Zakład Stomatologii Zachowawczej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Spośród 119 zębów leczonych preparatem Green Or w 66,39% przypadków zaobserwowano zmniejszenie dolegliwości bólowych. W odniesieniu do 26% zębów zadeklarowano całkowitą poprawę, a brak rezultatów po aplikacji stwierdzono jedynie w 7,56% badanych zębów. Jednocześnie w żadnym z badanych zębów nie stwierdzono zwiększenia dolegliwości bólowych po zastosowaniu.

Warto dodatkowo nadmienić, że Green Or cechuje się neutralnym smakiem i zapachem i nie pozostawia po użyciu na zębach uczucia ,,obklejania”, ponieważ Green Or wnika w strukturę szkliwa, a nie tworzy powłoki na jego powierzchni.

Green Or zabezpiecza zęby przed bodźcami zewnętrznymi oraz przed szkodliwym działaniem bakterii, jednakże aby całkowicie wyleczyć nadwrażliwość trzeba zlikwidować przyczynę jej powstania i tutaj nieocenionym ekspertem jest zawsze lekarz stomatolog, który wnikliwie przeanalizuje przyczyny występowania dolegliwości i wdroży odpowiednie leczenie. – Naszej firmie będzie niezmiernie miło wesprzeć Państwa wysiłki i wspomóc ten proces do momentu skutecznego wyeliminowania lub przynajmniej istotnego zmniejszenia bólu i dyskomfortu Państwa pacjentów – dodają przedstawiciele marki.

Green Or jest nowoczesnym, chronionym międzynarodowym patentem, preparatem EP1439815, PCT/EP2002/011998, który doskonale sprawdza się zarówno w gabinetach stomatologicznych, jak i bezpośrednio u pacjentów w kontynuacji leczenia nadwrażliwości w terapii domowej.  Green Or dedykowany dla lekarzy, do użytku w gabinetach stomatologicznych (opakowanie 3×0,5 ml), można zamówić w hurtowniach stomatologicznych. Więcej szczegółowych informacji znajdą Państwo na stronie produktowej www.greenor.pl lub na stronie korporacyjnej www.tridentsa.pl

Green Or

Artykuł sponsorowany


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Repetitio est webinar
Stałe czy mleczne - o ryzyku nadwrażliwości zębów [webinar] Lekarz

Już dziś (poniedziałek 31 maja) o godz. 20:00 portal Dentonet.pl i firma GSK z marką Sensodyne zapraszają na oficjalny webinar programu edukacyjnego „Repetitio est..” – „Stałe czy mleczne – które zęby są bardziej narażone na nadwrażliwość?”, który po...

Sensodyne miesiac nadwrazliwosci
Obrazowanie 4D w opracowywaniu nowych metod leczenia nadwrażliwości Lekarz

Nadwrażliwość zębów i związane z nią dolegliwości wymagają długofalowego leczenia – kluczowe jest przede wszystkim stosowanie przez pacjentów odpowiedniej pasty do zębów, która nie tylko łagodzi objawy nadwrażliwości, ale także zwalcza ich przyczyny ...

Ukraina1
UK: dziesiątki tysięcy funtów na wsparcie Ukrainy Lekarz

Simplyhealth, jedna z wiodących brytyjskich firm z branży medycznej, zapowiedziała dalsze wsparcie finansowe w odpowiedzi na trwającą od ponad dziewięciu miesięcy napaść Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Już wcześniej, w bieżącym roku, firma Simplyhea...

ROZWIŃ WIĘCEJ
palenie
Wsparcie finansowe zachętą dla palaczek w ciąży Lekarz

Badanie opublikowane w czasopiśmie naukowym „The BMJ” (British Medical Journal) sugeruje, że pomoc finansowa o wartości do 400 funtów szterlingów (około 2200 zł) motywuje wiele kobiet do rzucenia palenia podczas ciąży. Badanie zostało przeprowadzone ...

Turcja
Wsparcie dla dentystów po trzęsieniu ziemi w Turcji Lekarz

Informacje napływające na początku lutego tego roku z Turcji i Syrii ukazywały ogrom zniszczeń, jakich państwa te doświadczyły wskutek katastrofalnego trzęsienia ziemi. W jego wyniku zginęło łącznie ponad 59 000 osób, a straty materialne liczone są w...

funty
UK: wyższe wsparcie finansowe dla studentów stomatologii Lekarz

W Wielkiej Brytanii studenci kierunkach medycznych, w tym stomatologii, będą mogli ubiegać się o wyższe o 50% wsparcie finansowe na przejazdy na szkolenia oraz zakwaterowanie w ramach rządowych planów zwiększenia liczby kursów zawodowych dla medyków....

leczenie stomatologiczne - Dentonet.pl
1/3 Polaków w czasie pandemii zrezygnowała z wizyt u dentysty Lekarz

Według danych przytoczonych w jednym z ostatnich odcinków programu "Dzień dobry TVN", w czasie pandemii koronawirusa 1/3 Polaków przestała odwiedzać gabinety stomatologiczne. Gościem "Dzień dobry TVN" był lek. dent. Jan Nikodem Perek. W programie pr...

bruksizm - Dentonet.pl
Więcej przypadków bruksizmu w czasie pandemii Lekarz

Stres towarzyszący pandemii koronawirusa w bardzo silnym stopniu odbił się na kondycji zębów Polaków. –  Pandemia sprawiła, że nasze zęby wyglądają jakby w ciągu roku postarzały się nawet o kilka lat – mówi lek. dent. Milena Sawicka w rozmowie z port...

pomoc psychologiczna - Dentonet.pl
Australia: wsparcie psychologiczne dla dentystów 24/7 Lekarz

Praca lekarza stomatologa cieszy się dużym prestiżem, daje wiele satysfakcji wykonującym ją osobom, które udzielają fachowej pomocy medycznej, zwykle wiąże się też z odpowiednią gratyfikacją finansową. To jednak nie cała prawda o profesji dentysty – ...

GSK webinar nadwrazliwosc
Czy o nadwrażliwości powiedziano już wszystko? [webinar] Lekarz

W czwartek 30 września o godz. 20:00 odbędzie się bezpłatny webinar "Nadwrażliwość – temat wyczerpany. Czy na pewno? – studium przypadków" organizowany przez firmę GSK we współpracy z portalem Dentonet.pl. Poprowadzi go lek. dent. Marta Szymańska-Sow...

Kornwalia
UK: wsparcie stomatologiczne dla rybaków z Kornwalii i Devonu Lekarz

Pomiędzy 14 września a 14 grudnia tego roku rybacy i członkowie ich rodzin mogą skorzystać z bezpłatnych przeglądów dentystycznych, leczenia w nagłych przypadkach, a także badań przesiewowych w kierunku raka jamy ustnej w mobilnej klinice, która kole...