Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Ciemne okulary a …nadwrażliwość zębów

Brak komentarzy | Publikacja:
Ciemne okulary a …nadwrażliwość zębów

Ciemne okulary a …nadwrażliwość zębów

Jeśli unikasz jaskrawego światła, hałasu, mocnych perfum i "gryzącego" ubrania, to być może również unikasz ciepłych i zimnych napojów. A wszystko to dlatego, że być może masz nadwrażliwe zęby.

Jak informuje pismo General Dentistry ludzie nadwrażliwi na bodźce słuchowe, wzrokowe, smakowe i dotykowe mają również nadwrażliwe zęby. Autor artykułu dr Norman C. Bitter przestudiował 47 przypadków i stwierdził, że istnieje bezpośrednia zależność pomiędzy noszeniem przez jego pacjentów ciemnych okularów słonecznych a nadwrażliwością zębiny.

Jak stwierdza dr Bitter co najmniej 45 mln Amerykanów i 5 mln Kanadyjczyków cierpi na nadwrażliwość zębów. Doktor sugeruje stosowanie specjalnej pasty do zębów oraz m.in. picie herbaty z kwasem taninowym w celu uśmierzenia bólu. Należy oczywiście unikać zbyt gorących i zimnych napojów, zgrzytania zębami oraz zbyt mocnego szczotkowania zębów.

Często jednak pacjenci unikają wizyty u stomatologa, gdyż obawiają się, że będą poddani długotrwałemu leczeniu kanałowemu lub nawet narażeni na utratę zęba.

Autor artykułu uspokaja, że nadwrażliwość ta jest bardzo częstą przypadłością i jest łatwa do wyleczenia, o ile odwiedzi się stomatologa.
 

na podstawie General Dentistry
 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Jaką szczoteczkę do zębów wybrać? Pacjent

Szczotkowanie zębów to czynność tak rutynowa, że zwykle nawet się nad nią nie zastanawiamy. Dobór odpowiedniej szczoteczki jest niezwykle istotny dla zdrowia naszych zębów. Na rynku dostępnych jest co najmniej kilka rodzajów szczoteczek, jednak jak w...

ROZWIŃ WIĘCEJ
sterylizator do szczoteczek - Dentonet.pl
Powstał domowy sterylizator do szczoteczek do zębów Asysta

Marka Oclean zaprezentowała swój pierwszy domowy sterylizator do szczoteczek do zębów. Można go kupić w serwisie Aliexpress. Urządzenie ma wymiary 12,1 x 6,7 x 5,6 cm, a jego obudowa wykonana została z tworzywa sztucznego. We wnętrzu sterylizatora z...

Dentonet - specjalistyczne szczoteczki do zębów
Szczoteczki do zębów do zadań specjalnych - co wybrać? Pacjent

Sposób dbania o higienę jamy ustnej powinien być dopasowany do jej ogólnego stanu zdrowia oraz indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Większość osób zdaje sobie sprawę, że w sklepach znaleźć można rozmaite rodzaje past do zębów czy płukanek, ale po...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji