Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

CEDE 2019 za miesiąc. Dlaczego warto przyjechać do Poznania?

Publikacja:
CEDE 2019 za miesiąc. Dlaczego warto przyjechać do Poznania?

CEDE 2019 za miesiąc. Dlaczego warto przyjechać do Poznania?

28. edycja CEDE 2019 za miesiąc. Ten materiał powinni przeczytać przede wszystkim ci, którzy pamiętają tylko dawne edycje wystawy oraz ci, którzy w wydarzeniu udziału jeszcze nie brali.

19 września o godz. 9:00 otworzą się bramy do pawilonów Międzynarodowych Targów Poznańskich. Co czeka za nimi uczestników?

Wystawa: jeszcze bliżej uczestników, jeszcze więcej atrakcji

Do swobodnego poruszania się pomiędzy stoiskami ponad 180 wystawców zlokalizowanych w trzech pawilonach nie potrzeba biletu – wystarczy bezpłatna karta wstępu, którą można wygenerować online przed przyjazdem do Poznania lub na miejscu.

Przed rozpoczęciem zwiedzania warto zaopatrzyć się w mapę i katalog wystawy, a także choć kilka chwil poświęcić na skorzystanie z wyszukiwarki aktywności na stoiskach, która dostępna jest na www.cede.pl. Intuicyjne narzędzie pozwoli odnaleźć szkolenie, warsztat lub pokaz organizowany przez wystawcę. Absolutną nowością w wyszukiwarce są promocje cenowe zgłaszane przez producentów i dystrybutorów. Te najlepiej sprawdzić tuż przed rozpoczęciem CEDE 2019. Dziś dużo więcej wiemy o premierach produktowych, których w Poznaniu nie zabraknie.

Warto wiedzieć, że część wystawców zorganizuje swoje prezentacje w forach edukacyjnych: Stomatologia 3.0 (pawilon 8A) i Dental Club (pawilon 7). Na wykładach obowiązuje formuła „przysiądź się – posłuchaj!” – opłat nie ma, wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana.

Tym, którzy chcą jeszcze bardziej urozmaicić sobie zwiedzanie wystawy, proponujemy dwa szlaki. Pierwszy szlak wiedzie przez stoiska wystawców, którzy zgłosili produkty do plebiscytu Gwiazdy CEDE 2019. To jedyny branżowy konkurs, w którym o laurach nie decyduje jury, ale właśnie uczestnicy wystawy. Szlak nie należy do najłatwiejszych – liczy 26 punktów, w których do obejrzenia jest 37 produktów. Po takim zwiedzaniu decyzja o wyborze faworytów w kategoriach: sprzęt, materiały, profilaktyka i edukacja/IT powinna być prostsza. A głosować (online lub w specjalnym punkcie na wystawie) warto, bo na internetowych fanów czekają cenne nagrody m.in. wejściówki na szkolenia, vouchery do hotelu i restauracji oraz książki. Laureatów, zarówno głosowania jak i wśród głosujących, poznamy 19 września podczas uroczystej gali, którą występem uświetni znakomity Andrzej Poniedzielski. Dzień później zwycięskie produkty pojawią się w Alei Gwiazd.

Drugi szlak to nic innego jak gra terenowa Dentoexpress, realizowana na CEDE przez portal Dentonet.pl. Tutaj od nagród uczestnika dzieli tylko kilka kroków: rejestracja online, odbiór mapy oraz rozwiązanie zadań na stoiskach wystawców biorących udział w projekcie. Świetna przygoda gwarantowana!

Bezpłatna karta wstępu lub identyfikator pozwalają również skorzystanie ze specjalnej strefy higienistek w pasażu i przede wszystkim na uczestnictwo w arcyciekawie zapowiadającej się debacie „Higienistka – najlepsza inwestycja dentysty?” m.in. z udziałem przedstawicieli MZ, MEN, samorządu lekarskiego oraz organizacji zrzeszających higienistki. Podczas debaty zostaną przedstawione wyniki badania ankietowego poświęconego wizji zawodu higienistka stomatologiczna oraz współpracy z lekarzami dentystami. Ankieta, którą wypełniło już ponad 1000 osób (!),dostępna jest na www.cede.pl.

CEDE 2018 - Dentonet.pl

Kongres: aktualizacja wiedzy priorytetem

Kongres Unii Stomatologii Polskiej to największy projekt edukacyjny w polskiej branży stomatologicznej. Jednak to nie liczba wykładów, warsztatów czy prelegentów (ok. 100) są tutaj najważniejsze. Celem nadrzędnym projektu jest aktualizacja wiedzy zgodna z medycyną i stomatologią opartą na faktach, co zapowiada zresztą kampania #aktualizujęwiedzę promowana w Internecie nowym spotem. Trzecia edycja kongresu obfitować będzie w tematy praktyczne dla większości lekarzy dentystów ogólnie praktykujących. Mity endodontyczne, błędy w periodontologii, błędy w radiologii, stomatologia biologiczna, stomatologia cyfrowa, choroby ogólne, profilaktyka onkologiczna, stomatologia laserowa – to tylko niektóre z obszarów, które będą omawiane na wykładach (również bezpłatnych) i warsztatach. Wydarzeniem KUSP będzie prezentacja pierwszych w historii rekomendacji dotyczących stanów nagłych w gabinecie stomatologicznym, opracowana wcześniej przez stomatologów wspieranych przez ekspertów z zakresu ratownictwa czy anestezjologii. Projekt uzupełniają warsztaty uczące postępowania w czasie oczekiwania przyjazdu na karetkę. Warto zaznaczyć, że program KUSP wspierany jest przez Światową Federację Dentystyczną FDI, a gościem specjalnym i prelegentem będzie dr Gerhard Seeberger, od września prezydent tej organizacji.

Po raz drugi w ramach Kongresu odbędzie się Ogólnopolski Zjazd Higienistek i Asystentek, a po raz pierwszy panel FaceConcept, w pełni poświęcony medycynie estetycznej. Tradycją jest już sesja „Naukowy Zawrót Głowy – nowości w nauce”, podczas której prezentowane są najciekawsze prace doktorskie i studenckie ostatnich miesięcy.

Program Kongresu przygotowano tak, aby usatysfakcjonować zarówno tych, którzy do Poznania przyjadą na trzy dni, jak i jeden dzień. W programie warto poszukać również bezpłatnych wykładów, które zaplanowano szczególnie z myślą o uczestnikach wystawy CEDE 2019.

KOMENTARZE

PROF. MARZENA DOMINIAK, przewodnicząca Komitetu Naukowego KUSP, prezydent PTS:

Idea „naucz się, dotknij, porównaj, kup”, którą realizujemy podczas CEDE, z każdym rokiem zyskuje nowych sympatyków. Internet czy telefon nie zastąpią ludzkich relacji, nie każdy sprzęt można zrozumieć klikając myszką, najlepsza praca naukowa, opublikowana w najlepszym czasopiśmie, nie odpowie na pytanie, które zrodzi się po jej przeczytaniu. Nie mamy wątpliwości, że uczestnictwo w CEDE to dobra inwestycja, w równym stopniu dla producentów i dystrybutorów, co lekarzy dentystów, techników dentystycznych, higienistek i asystentek stomatologicznych czy managerów.

Gorąco zachęcam do uczestnictwa w wystawie, 3. Kongresie Unii Stomatologii Polskiej, otwartych forach edukacyjnych, plebiscycie „Gwiazdy CEDE” oraz projektach integracyjnych. Zapraszam także na stoisko Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

ŁUKASZ SOWA, rzecznik prasowy CEDE/KUSP:

Wystawie CEDE nie można odmówić ambicji i chęci aktywnego rozwoju polskiej stomatologii, ostatnie trzy lata są tego najlepszym dowodem. Szeroka gama projektów ma sprawić, że lekarzowi łatwiej będzie podjąć decyzję o jedno- lub kilkudniowej absencji w gabinecie. Po powrocie do pacjentów będzie czuł, że był to dobrze spędzony czas na: aktualizowaniu wiedzy, zakupach, obcowaniu z nowościami, spotkaniach z przyjaciółmi. CEDE stawia na jakość i merytorykę, a to nie zawsze jest standard w tej branży. Warto zauważyć także, że CEDE kilkukrotnie zwiększyło ofertę promocyjną dla wystawców (m.in. Gwiazdy CEDE, magazyn CEDEnews, portal cedenews.pl). Unikalne jest aktywne inicjowanie lub włączanie się w projekty skierowane do pacjentów, w tym badania przesiewowe w kierunku nowotworów jamy ustnej dla mieszkańców Poznania czy ogólnopolskie kampanie „Polska mówi #aaa!” czy „Leczymy mleczaki”.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

enel med
Dlaczego warto dołączyć do enel-med stomatologia? Lekarz

enel-med stomatologia to sieć zlokalizowanych w całym kraju klinik stomatologicznych, należąca do Centrum Medycznego ENEL-MED S.A. Sieć cały czas poszukuje lekarzy dentystów, chcących rozpocząć współpracę w klinikach stomatologicznych w Gdańsku, Kato...

Konferencja Alignerowa 2
Alignery w Twoim gabinecie stomatologicznym – dlaczego warto? Lekarz

Już 19 marca odbędzie się 2. Konferencja Alignerowa, organizowana przez portal Dentonet.pl we współpracy z firmą Align Technology, właścicielem marki Invisalign oraz Polską Akademią Alignerową. Będzie to doskonała okazja, by dowiedzieć się, jakie kor...

Implanty 2
Dlaczego warto zainwestować w implanty zębów? Pacjent

Implanty zębowe to najnowocześniejsza i najdoskonalsza metoda uzupełniania luk w naturalnym uzębieniu. Są one bardzo trwałe, zapewniają świetne efekty funkcjonalne oraz estetyczne. Nowoczesne leczenie z użyciem implantów zębowych w Poznaniu oferuje k...

ROZWIŃ WIĘCEJ
implanty zebow
Implanty zębów - czym są, ile kosztują, dlaczego warto? Pacjent

Każdy z nas chce cieszyć się pełnym i pięknym uzębieniem. Niestety, nie zawsze jest to możliwe. Często w wyniku próchnicy oraz innych schorzeń (np. paradontozy) dochodzi do utraty zębów stałych. Na szczęście, w dzisiejszych czasach możemy skorzystać ...

CEDE 1
Top warsztaty podczas wystawy CEDE 2019 Lekarz

Jak diagnozować pacjenta z zaburzeniami skroniowo-żuchwowymi zgodnie z najnowszymi kryteriami? Jak postępować w przypadku stanu nagłego i oczekiwania na karetkę? Skąd wynikają błędy w adhezji? Jak usunąć złamane narzędzie? Co jest kluczowe w profilak...

cede2018 6 1
Gwiazdy CEDE 2019 - głosowanie trwa tylko do 19 września Lekarz

37 produktów, zgłoszonych przez 26 wystawców, rywalizuje o cztery statuetki Gwiazdy CEDE 2019. W głosowaniu, które potrwa do 19 września, liczą się wyłącznie preferencje internautów. Sprzęt, Materiały, Profilaktyka oraz Edukacja/IT, to cztery kategor...

Invisalign artykul
Dlaczego warto pracować z Invisalign? [webinar] Lekarz

Już w czwartek 10 marca o godz. 18:00 odbędzie się organizowany przez firmę Align Technology, właściciela marki Invisalign, webinar „Dlaczego warto pracować z Invisalign?”. Poprowadzi go dr n. med. Maciej Cićkiewicz – specjalista ortodonta. Współcze...

Paweł Strzelec - Dentonet.pl
Dlaczego nie warto negocjować z pacjentem? [video] Lekarz

- Zdarzają się przypadki, że pacjenci wracają do gabinetu stomatologicznego z żądaniami zwrotu kosztów leczenia, twierdząc, że doszło do błędu lub powikłania. Przestrzegam przed negocjowaniem z pacjentem - mówi w rozmowie z Dentonetem mec. Pawe...

Dentoexpress2 - Dentonet.pl
Gra terenowa Dentoexpress na wystawie CEDE 2019 [video] Lekarz

Dwa poznańskie koziołki bawiły się tak energicznie, że podczas swoich harców potraciły wszystkie ząbki. A teraz, gdy naszła je ochota na pyszne rogale świętomarcińskie, szukają pomocy, by mogły pogryźć smakołyki… Każdy uczestnik wystawy stomatologicz...

CEDE 2018-1 - Dentonet.pl
Wystawa stomatologiczna CEDE 2019 w telegraficznym skrócie Lekarz

Co warto wiedzieć o 28. Środkowoeuropejskiej Wystawie Produktów Stomatologicznych CEDE 2019 (19-21 września)? Wystawa i kongres w duecie: 180 wystawców z 12 krajów przedstawi swoją ofertę podczas 28. Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologi...

Gerhard Seeberger - Dentonet.pl
Dr Gerhard Seeberger - prezydent FDI - gościem CEDE 2019 Lekarz

Od 5 września prezydentem Światowej Federacji Dentystycznej FDI jest dr Gerhard Seeberger. W piątek pojawił się w Poznaniu na 3. Kongresie Unii Stomatologii Polskiej, odbywającym się w ramach wystawy CEDE 2019.Dr Gerhard Seeberger oficjalnie objął st...