Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

26. wystawa stomatologiczna CEDE 2017 – powiew zmian

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
26. wystawa stomatologiczna CEDE 2017 – powiew zmian

26. wystawa stomatologiczna CEDE 2017 – powiew zmian

Miało być inaczej i było. 16 września w Poznaniu zakończyła się 26. Środkowoeuropejska Wystawa Produktów Stomatologicznych CEDE 2017. W festiwalu nowoczesnych technologii dentystycznych oraz równolegle trwającym Kongresie Unii Stomatologii Polskiej wzięło udział około 11 tys. uczestników. Kolejna odsłona odmienionego CEDE odbędzie się w dniach 13-15 września 2018 r.

Cztery pawilony wypełnione produktami wystawców z kraju i zagranicy, prezentacje nowości, oswajanie uczestników ze zmianami po biznesowych przejęciach i fuzjach firm, konferencje prasowe, debaty, intensywna rywalizacja o statuetki „Gwiazdy CEDE” czy wreszcie fantastyczny koncert Anity Lipnickiej z zespołem – tak przez trzy dni wyglądała rzeczywistość CEDE 2017 w tzw. „czteropaku” Międzynarodowych Targów Poznańskich. Równolegle, kilkadziesiąt metrów dalej – w pawilonie 15 – odbywał się 1. Kongres Unii Stomatologii Polskiej, na który składały się m.in. tematyczne panele, dyskusje Hot-Topic, sesje towarzystw naukowych oraz organizacji stomatologicznych, prezentacje najlepszych prac studenckich, doktorskich i habilitacyjnych czy praktyczne warsztaty. Nieco dalej, w podpoznańskim Przeźmierowie, lekarze uczyli się rozmaitych procedur na kadawerach, które sprowadzono specjalnie z USA. We wszystkich wydarzeniach wzięło udział około 11 tys. osób.

 – Pozytywnie oceniamy pierwszy etap projektu, którego wdrażanie rozłożyliśmy na kilka najbliższych lat. CEDE z wielu przyczyn nie może już przypominać wydarzenia sprzed Kongresu FDI, który zorganizowaliśmy w 2016 r. O naszej konkurencyjności mają stanowić integracja biznesu z nauką, biznesu z praktyką, integracja samej nauki, atrakcyjna oferta edukacyjna oparta na doświadczeniu uznanych ekspertów oraz perfekcyjna organizacja. Tylko to gwarantuje, że do Poznania będą przyjeżdżać uczestnicy świadomi własnych potrzeb. Przed nami ciągle wiele pracy, ale po CEDE 2017 priorytety pozostają te same, co przed rozpoczęciem wydarzenia – podkreśla Ewa Mastalerz, współwłaścicielka firmy Exactus, organizatora CEDE.

W ciągu trzech dni wydarzenia czytniki zarejestrowały dokładnie 11105 unikalnych wejść na teren pawilonów, w których odbywała się wystawa CEDE. Najwięcej uczestników na bramkach odbiło swój identyfikator w piątek (15 września) – 4847. Ponadto, w ciągu trzech dni system zliczył 4574 unikalne odwiedziny na identyfikatory wystawców. Podczas CEDE ofertę zaprezentowało 220 firm z 12 krajów. Powierzchnia wystawy pod stoiskami przekroczyła 6 tys. m2 netto.

Pierwszego dnia CEDE 2017 wyłoniono laureatów debiutanckiego w historii polskiej stomatologii internetowego plebiscytu na ulubione produkty stomatologiczne „Gwiazdy CEDE”. Najwięcej osób głos oddało na ergonomiczny zestaw unitu stomatologicznego Fedesa Electra 700 (Dentalholding) w kategorii „sprzęt”, Endostar E3 Rotary System (Poldent) w kategorii „materiały”, Seysso Oxygen O-Sonic szczoteczkę soniczną (Shop Dent Wojciech Madej) w kategorii „profilaktyka” oraz iBAD (Be Active Dentist) w kategorii „edukacja/IT”. W sumie do rywalizacji stanęło 56 produktów zgłoszonych przez 40 wystawców.

Siła edukacji

W trwającym przez trzy dni 1. Kongresie Unii Stomatologii Polskiej udział wzięło blisko 1200 osób, z czego ponad 900 to uczestnicy, którzy wykupili udział w wydarzeniu.

– Ponad tysiąc uczestników pierwszej edycji Kongresu Unii Stomatologii Polskiej poczytuję za równie istotny sukces, jak udaną próbę integracji polskiego środowiska naukowego. Do wspólnego stołu rozmów o programie edukacyjnym usiedli przedstawiciele najważniejszych towarzystw naukowych oraz organizacji stomatologicznych, i co najważniejsze – wszyscy odeszli od niego zadowoleni. Jesteśmy już po spotkaniu organizacyjnym dotyczącym 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej i mogę zdradzić, że grono zainteresowanych realizacją projektu jest dwa razy większe. Projekt, w ramach którego w jednym miejscu i czasie kumulujemy ważne tematy i wybitnych specjalistów ma potencjał, który chcemy w pełni wykorzystać – mówi prof. Marzena Dominiak, przewodnicząca Rady Naukowej Kongresu Unii Stomatologii Polskiej.

W ramach Kongresu odbyło się ponad 100 wykładów, warsztatów i kursów, które poprowadziło 123 wykładowców z całego świata. Program Kongresu powstał przy współpracy Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego, Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej, Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego, Polskiego Towarzystwa Techników Ortodontycznych, Naczelnej Izby Lekarskiej oraz Be Active Dentist.

Najwięcej uczestników w poszczególnych dniach zgromadziły: wykład dr. Bartosza Cerkaskiego „Pover-Endo – jednodniowe leczenie endo-protetyczne” (czwartek, 263 osoby), sesja Pierre Fabre, podczas której wykład dotyczący jedno i dwuetapowej implantacji przedstawili prof. Marzena Dominiak oraz dr Silvestros Spiridon (piątek, 263 osoby) oraz sympozjum firmy GSK z wykładami dotyczącymi leczenia nadwrażliwości (sobota, 135 osób).

Laureatami części studenckiej i doktorskiej sesji „Naukowy Zawrót Głowy – nowości w nauce”, której inicjatorem był prof. Tomasz Konopka zostali Bartosz Bienias, Bartosz Mielan, Krzysztof Pietryga za pracę „Badanie wytrzymałości mechanicznej tworzywa akrylowego zbrojonego włóknami: szklanymi, węglowymi, aramidowymi” oraz dr n. med. Piotr Szymor za prezentację „Zastosowanie trójwymiarowych wydruków celulozowych dla potrzeb chirurgii szczękowej”. Nagrody dla zwycięzców ufundowała firma Marrodent oraz Wydawnictwo Kwintesencja. W ramach sesji przedstawiono również najciekawsze prace habilitacyjne ostatnich lat.

CEDE 2017 odbyło się pod honorowym patronatem prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka, przyznawanym przedsięwzięciom i inicjatywom wartościowym społecznie i istotnym dla rozwoju i promocji miasta. Podczas CEDE odbyła się także debata „Czy polskie dzieci muszą być skazane na próchnicę?”, pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka.

Szczegółowe podsumowanie wydarzenia wkrótce na www.cedenews.pl oraz www.cede.pl.

CEDE 2017 w liczbach

Wystawa (unikalne wejścia) – 11 105 (bez wejść wystawców)

Wystawa unikalne wejścia (bez ID wystawców) czwartek – 3241

Wystawa unikalne wejścia piątek – 4847

Wystawa unikalne wejścia sobota – 3017

Kongres Unii Stomatologii Polskiej (uczestnicy) – 1174 (wszyscy), 934 (wejścia płatne)

Kongres Unii Stomatologii Polskiej (wykładowcy) – 123

Wystawcy: firmy – 220 (Polska –179, zagranica – 41)

Wystawcy: osoby – 2236

Informacja prasowa CEDE

 

Prof. Honorata Shaw, wiceprezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, w rozmowie z Dentowizją opowiada o swoich wrażeniach ze światowego kongresu FDI, który w 2016 r. po raz pierwszy odbył się w Polsce. Rozmawiamy o kwestiach organizacyjnych, ale i merytorycznych kongresu oraz obrad parlamentu FDI.

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

CEDE 2018-1 - Dentonet.pl
Wystawa stomatologiczna CEDE 2020 oficjalnie odwołana Lekarz

Organizatorzy poinformowali, że zaplanowana na 3-5 grudnia wystawa stomatologiczna CEDE została odwołana ze względu na zagrożenie epidemiologiczne. W 2020 r. wystawa stomatologiczna CEDE miała wrócić do Łodzi. Ze względu na sytuację epidemiologiczną...

Jaki to był rok w stomatologii? Filmowe podsumowanie Dentonetu Lekarz

Nie był przełomowy, nie zapisał się w historii w sposób szczególny, ale na pewno warto przypomnieć sobie kilka najważniejszych wydarzeń. Należą do nich z pewnością trzy duże imprezy targowe oraz największa nie tylko w Polsce, ale też tej części Europ...

Gwiazdy CEDE 2019 - głosowanie trwa tylko do 19 września Lekarz

37 produktów, zgłoszonych przez 26 wystawców, rywalizuje o cztery statuetki Gwiazdy CEDE 2019. W głosowaniu, które potrwa do 19 września, liczą się wyłącznie preferencje internautów. Sprzęt, Materiały, Profilaktyka oraz Edukacja/IT, to cztery kategor...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Dentoexpress2 - Dentonet.pl
Gra terenowa Dentoexpress na wystawie CEDE 2019 [video] Lekarz

Dwa poznańskie koziołki bawiły się tak energicznie, że podczas swoich harców potraciły wszystkie ząbki. A teraz, gdy naszła je ochota na pyszne rogale świętomarcińskie, szukają pomocy, by mogły pogryźć smakołyki… Każdy uczestnik wystawy stomatologicz...

CEDE 2018-1 - Dentonet.pl
Wystawa stomatologiczna CEDE 2019 w telegraficznym skrócie Lekarz

Co warto wiedzieć o 28. Środkowoeuropejskiej Wystawie Produktów Stomatologicznych CEDE 2019 (19-21 września)? Wystawa i kongres w duecie: 180 wystawców z 12 krajów przedstawi swoją ofertę podczas 28. Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologi...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres