Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2

CEDE 2013 za nami

Brak komentarzy | Publikacja:
CEDE 2013 za nami

CEDE 2013 za nami

23. edycja CEDE już za nami. Przez trzy dni trwania imprezy przez wystawę i liczne szkolenia przewinęło się sporo osób, a w przypadku tych ostatnich było to dokładnie 1349 osób (w ubiegłym roku 1150).

Odpowiedź na pytanie, ilu było zwiedzających, nie jest prosta. Ogółem wejść na bramkach odnotowano 19 779, ale te obejmują, obok jednorazowych wejściówek, bilety 3-dniowe a także zaproszenia, na które mogło wchodzić więcej osób.

Organizatorzy ostatecznie potwierdzili dzisiaj, że liczba tzw. unikalnych odwiedzającychz wyniosła dokładnie 13.769, czyli nieco więcej niż w roku ubiegłym.

Z innych statystyk warto odnotować ponad 2 tysiące wejść na ARENĘ, która już na trwałe zadomowiła się na poznańskiej imprezie.

Z nowości wymienić należy Strefę Testów w pawilonie 6A, gdzie młodzi lekarze z fundacji „Be Active Dentist” zorganizowali stanowiska testowe w podziale na profilaktykę, stomatologię zachowawczą, chirurgię, protetykę, implantologię oraz endodoncję. Młodzi entuzjaści stomatologii zorganizowali również kącik wypoczynkowy, gdzie można było odpocząć przy grach Xbox lub wziąć udział w konkursie dojenia krowy na czas. A wszystko pod hasłem: Nauka, fun, zdrowie.

O tym, że polscy dentyści to ludzie otwarci i nowocześni, świadczy 1050 pobrań mobilnej aplikacji na smartfony i tablety.

Kolejną nowością było zorganizowana przez Dentonet i Muzeum Stomatologii wystawa, gdzie z łezką w oku można było podziwiać stare fotele dentystyczne, narzędzia i instrumenty oraz pożółkłe zdjęcia. Miłośnicy nowoczesnej radiowizjografii z uśmiechem podziwiali aparat rtg sprzed 100 lat, a zainteresowani historią II RP mieli możliwość usiąść w fotelu, na którym leczył swoje uzębienie Prezydent Ignacy Mościcki. Jego dentystą był dr Żarczyński, a pożółkła tablica jego praktyki widniała na ścianie muzeum.

Właściciel kolekcji – dr Piotr Kuźnik z Częstochowy – nawet stracił głos cierpliwie opowiadając wszystkim zainteresowanym historię każdego eksponatu

Z imprez towarzyszących CEDE wymienić należy Galę CEDE 2013, która odbyła się w Teatrze Wielkim. W części oficjalnej wręczono statuetki oraz dyplomy GRAND PRIX CEDE, a nas oczywiście najbardziej ucieszyła nagroda dla naszego urządzenia OraliTest (pełną listę nagrodzonych podalismy wcześniej – ZOBACZ).

Na CEDE ponownie zagościł o. Filip Buczyński, założyciel i szef Hospicjum Małego Księcia w Lublinie, który wspólnie z dr Małgorzatą Borowską, skutecznie lobbował na rzecz doposażenia placówki stomatologicznej leczącej chore dzieci w hospicjum.

W części rozrywkowej gali wystąpił zespół grający niezapomniane przeboje Beatelsów, który z każdym wykonywanym przebojem coraz bardziej rozgrzewał zgromadzoną publiczność. Warto wspomnieć też o występie Raya Wilsona, który dał wspaniały koncert i porwał całą widownię utworami własnymi i evergreenami grupy Genesis.

Organizatorzy imprezy zapraszają na kolejną edycję CEDE w dniach 11–13 września 2014 r. i już teraz zapowiadają liczne niespodzianki i nowości.

Pierwsze relacje filmowe (będą kolejne) są juz dostępne na Dentowizja.pl

 

opr.tch


POWIĄZANE ARTYKUŁY

koronawirus - Dentonet.pl
"Teraz trzeba zostać w domach" - przed nami kluczowe tygodnie Asysta

W obecnej sytuacji epidemicznej najważniejsze, aby jak najwięcej ludzi pozostało w domu – uważa wirusolog prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska. Jej zdaniem, na efekty wprowadzonych obostrzeń trzeba poczekać około dwóch tygodni. – Obostrzenia, które z...

CEDE 2018-1 - Dentonet.pl
Wystawa stomatologiczna CEDE 2020 oficjalnie odwołana Lekarz

Organizatorzy poinformowali, że zaplanowana na 3-5 grudnia wystawa stomatologiczna CEDE została odwołana ze względu na zagrożenie epidemiologiczne. W 2020 r. wystawa stomatologiczna CEDE miała wrócić do Łodzi. Ze względu na sytuację epidemiologiczną...

I Konferencja Dentonet Online za nami - podsumowanie Lekarz

To ostatni dzień naszej I Konferencji Dentonet Online. 4 dni, 20 wykładów - na 20-lecie portalu Dentonet.pl. Konferencję podsumowuje jej pomysłodawca dr n. med. Tomasz M. Kercz - redaktor naczelny Dentonetu.    Dziękujemy, że byliście z...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Pierwszy webinar "Co stomatolog musi wiedzieć o hemostazie" już za nami Lekarz

- Mam przyjemność zaprezentować Państwu problemy hemostazy, z którymi możecie zetknąć się w swoich gabinetach stomatologicznych – mówiła do uczestników webinaru "Zdrowy uśmiech to nie wszystko? Co stomatolog musi wiedzieć o hemostazie" dr n. med. Mag...

Przed nami Kongres CAD/CAM 2020 dla stomatologów i techników Lekarz

Protetyka cyfrowa... Czym tak naprawdę jest i jak może zmienić każdy gabinet stomatologiczny? Jak ją wdrożyć? Od czego zacząć? Przed nami Kongres CAD/CAM dla stomatologów i techników dentystycznych. Jej organizatorem jest Optident.Dlaczego Kongres?Po...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji