Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2

Być higienistką stomatologiczną w USA

1 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Być higienistką stomatologiczną w USA

Być higienistką stomatologiczną w USA

Zawód higienistki stomatologicznej w Stanach Zjednoczonych ma zupełnie inną pozycję niż w Polsce, a nawet w Europie. Świadczy o tym, między innymi miejsce w rankingu atrakcyjnych zawodów za ubiegły rok. Higienistka stomatologiczna zajęła w nim piątą pozycję. Higienistki zarabiają tam nawet 70 tys. dolarów rocznie, a bardzo liczne szkoły walczą o słuchaczy. Jakie inne powody decydują o tym, że jest to w USA atrakcyjny zawód?

Na pierwszy plan wysuwa się elastyczny harmonogram pracy.

Jedną z największych zalet pracy jako higienistka stomatologiczna jest elastyczne planowanie. W tym zawodzie powszechna jest różnorodność typów harmonogramów pracy. A mianowicie do wyboru są: praca w pełnym wymiarze godzin, w niepełnym wymiarze czasu lub tylko w weekendy. Wiele higienistek stomatologicznych jest nawet zatrudnionych w wielu gabinetach stomatologicznych i pracuje jeden lub dwa dni w tygodniu, w każdym z nich. A chociaż, może od czasu do czasu, trzeba dostosować swoje osobiste plany do wymagań dynamiki pracy w gabinecie stomatologicznym, większość higienistek stomatologicznych jest w stanie ustawić własne godziny pracy do swoich potrzeb.

Kolejny argument, który przemawia za atrakcyjnością tego zawodu, to konkurencyjne wynagrodzenie

Ponieważ branża stomatologiczna potrzebuje rzetelnych pracowników, którzy mają wiedzę i zdolności do wykonywania różnych zadań, ich wynagrodzenie jest warte ich wysiłków. Według raportu agencji monitorującej amerykański rynek pracy „Bureau of Labor Statistics”, średnia krajowa pensja dla higienistki stomatologicznej to ponad 70 tys. dolarów. Rzeczywiste zarobki mogą się różnić, w zależności od specjalizacji, regionu, lat pracy i wielu innych czynników.

Higienistka stomatologiczna w USA ma bardzo stabilną pracę.

Zawód ma bardzo dobre prognozy na przyszłość. Ze względu na wzrost liczby ludności i znaczenie profilaktycznej opieki ma wysoką pozycję, ponieważ ta ścieżka kariery jest uznana za jedną z najszybciej rozwijających się. Dla amerykańskich higienistek oznacza to stale wysoki popyt na ich usługi. I nie jest ważne, czy właśnie zaczynają karierę czy już pracują.

Bardzo dobry system szkoleń dla higienistek stomatologicznych pozwala się rozwijać zawodowo.

Aby podjąć pracę trzeba mieć odpowiedni dyplom czy certyfikat zawodowy. Ale system edukacji i szkoleń jest dobrze i przejrzyście zorganizowany. Słuchacze mają bardzo dużo ćwiczeń praktycznych. Są też spore ułatwienia, jeśli higienistka chce zdobyć tytuł licencjata lub magistra. Możliwości rozwoju jest mnóstwo, w tym kariera w dziedzinie badań i nauczania praktycznego higieny jamy ustnej.

Jest wiele różnic już na starcie zawodowym pomiędzy higienistkami stomatologicznymi np. w Polsce, ale pozostaje mieć nadzieje, że najlepsze standardy i wzorce dadzą się zaszczepić na naszym stomatologicznym gruncie.

 

ab

 

źródło:allalliedhealthschools


POWIĄZANE ARTYKUŁY

zarobki asystentek i higienistek - Dentonet.pl
Zarobki asystentek i higienistek stomatologicznych w UE Asysta

Portal Europa.jobs wyliczył, na jakie zarobki mogą liczyć asystentki i higienistki stomatologiczne, które zdecydują się na pracę poza granicami Polski. Według portalu Europa.jobs asystentka stomatologiczna zatrudniona w gabinecie stomatologicznym w ...

higienistka - Dentonet.pl
Dobrze być higienistką stomatologiczną... ale tylko w USA Asysta

Według raportu US News & World Report, higienistka stomatologiczna jest drugim najlepszym zawodem w Stanach Zjednoczonych. Autorzy raportu wzięli pod uwagę zarobki, szacowaną liczbę nowych miejsc pracy w najbliższych latach, poziom stresu oraz mo...

ROZWIŃ WIĘCEJ
higienistka - Dentonet.pl
Higienistki i asystentki bardzo potrzebne na rynku pracy Asysta

Minister edukacji narodowej ogłosił prognozę zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy. Najbardziej poszukiwani w skali całego kraju są wykwalifikowani pracownicy techniczni, ale w wielu wo...

Prasówka DENTONET

Cześć tu Olek z DENTONET,łapcie garść linków do artykułów, o których mówiłem Wam w Instagram Stories: Sobota 9-11-2019Podatek od produktów wysokosłodzonych w Polsce coraz bardziej realny?Piątek 8-11-2019„Opieka stomatologiczna nad uczniami w pra...

Dodaj komentarz (1 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

ZOBACZ KOMENTARZE
karcia1425@wp.pl
Witam

Mam pytanie. Czy jeśli ukończę szkołę na kierunku Higienistka Stomatologiczna w Polsce, to mój dyplom będzie się liczył w USA? Czy będę musiała tam ukończyć szkołę żeby pracować w zawodzie ? Proszę o informację.

Pozdrawiam
Oceń komentarz:     3: : 0 Odpowiedz
Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres