Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2


Być albo nie być (na swoim) – najnowsze wydanie „e-Dentico”

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Być albo nie być (na swoim) – najnowsze wydanie „e-Dentico”

Być albo nie być (na swoim) – najnowsze wydanie „e-Dentico”

Tym razem redakcja na warsztat wzięła temat, który zapewne dotyczy każdego dentysty, przynajmniej na starcie drogi zawodowej. Tematem tym (a niejednokrotnie i dylematem) jest: czy pracować „na swoim”, czy też zatrudnić się u kogoś. Czy być lekarzem-biznesmenem, czy ograniczyć swoją aktywność zawodową do leczenia „od do”, bez nadmiernej troski o wszelkie sprawy administracyjno-organizacyjne, za które odpowiedzialny jest pracodawca.

Obydwie opcje mają swoje plusy i minusy, a te starają się Czytelnikom przybliżyć autorzy tekstów publikowanych w nowym wydaniu „e-Dentico”.

Beata Szymańska przekonuje, że dentysta, nawet niedoświadczony, może (tylko z racji profesji, którą reprezentuje) liczyć na znacznie większą przychylność kredytodawców niż przedstawiciele innych zawodów. Podpowiada też, jakie kroki można podjąć w przypadku, gdy bank kredytu jednak udzielić nie chce. W innym tekście ta sama Autorka skrupulatnie wylicza wymogi (w tym techniczne i sanitarne), jakie powinien spełniać lokal, który ma być przez nas zaadaptowany na gabinet stomatologiczny.

Artykuł dr Agnieszki Bukowskiej-Piestrzyńskiej przekonuje, że uczelnie medyczne, skupiając się na kwestiach stricte medycznych nie do końca przygotowują absolwentów „stomy” do wejścia na rynek jako samodzielny przedsiębiorca.

Z kolei mecenas Ada Kobylińska koncentruje się w swym artykule na wymogach i procedurach prawnych związanych z uruchomieniem indywidualnej praktyki stomatologicznej.

W dziale Praktyka znalazły się m.in. teksty na temat wielospecjalistycznego leczenia pacjenta z dysplazją zębiny, zabiegów resekcyjnych w leczeniu zaawansowanych ubytków kostnych w przestrzeniach międzykorzeniowych trzonowców, włókniaków jamy ustnej oraz pierwotnego zaburzenia wyrzynania (PFE).

Warto też sięgnąć do lektury prac na temat diagnozowania depresji u pacjentów leczonych protetycznie z powodu zaburzeń czynnościowych układu stomatognatycznego, możliwości diagnostycznych badania CBCT, adaptacji pacjentów do całkowitych protez ruchomych oraz metody biofeedback w leczeniu dysfunkcji narządu żucia.

A na jesienne wieczory redakcja poleca jak zwykle pełen uroku Kącik archiwisty, artykuł na temat skarbów marokańskich miast cesarskich oraz krzyżówkę z nagrodami ufundowanymi przez firmę Dornwell.

 

opr. th

 

Zobacz: e-dentico.pl

 POWIĄZANE ARTYKUŁY

leczenie osób w kryzysie psychicznym - Dentonet.pl
Leczenie stomatologiczne a problemy psychiczne pacjenta Lekarz

Do Rzecznika Praw Pacjenta wpłynęła informacja, że część pacjentów doświadczających kryzysu psychicznego jest odsyłana przez lekarzy dentystów do lekarza psychiatry po zaświadczenie o możliwości zastosowania w ich przypadku znieczulenia. Rzecznik Pra...

profilaktyka onkologiczna - Dentonet.pl
Opieka stomatologiczna nad pacjentami onkologicznymi Lekarz

Jakie są wskazania do usuwania ognisk infekcji z jamy ustnej w czasie przygotowania do leczenia onkologicznego? Czy i jakie zabiegi stomatologiczne można przeprowadzać w trakcie chemioterapii? Kiedy po zakończeniu terapii onkologicznej można rozpoczą...

ROZWIŃ WIĘCEJ
medycyna estetyczna - Dentonet.pl
Medycyna estetyczna - dentysty kontrolowany skok w bok Lekarz

Przez lata stomatolog kojarzył się społeczeństwu przede wszystkim z leczeniem bólu. Dziś wielu dentystów - bez cienia przesady - może nazywać się projektantami uśmiechu. Pytanie, czy w świadomości pacjentów zaszła już na tyle poważna zmiana, aby dent...

wirtualna rzeczywistość - Dentonet.pl
Wirtualna rzeczywistość pomaga zwalczyć lęk przed dentystą Lekarz

Studenci stomatologii z Columbia University College of Dental Medicine uczą się, jak wykorzystywać zestawy okularów ze słuchawkami wirtualnej rzeczywistości (VR) do zmniejszania lęku pacjentów przed leczeniem stomatologicznym.Kurs prowadzi prof. Shan...

O prawnych konsekwencjach nadwrażliwości pozabiegowej Lekarz

O tym, z jakimi konsekwencjami musi się liczyć stomatolog, któremu pacjent zarzuci powikłanie w postaci nadwrażliwości pozabiegowej, rozmawiamy z Anetą Naworską, adwokatem, specjalistką z zakresu prawa rodzinnego oraz medycznego. Aneta Naworska będzi...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres