Dentonet
BLOGOSFERA
BLOGOSFERA
E-mail

Z miłości do aktywności

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
BRAK NOWSZYCH WPISÓW
Z miłości do aktywności

Z miłości do aktywności

Działo się sporo przez ostatni miesiąc. Co weekend gdzieś w Polsce razem z Misją Medyczną doradzamy sportowcom na poziomie amatorskim oraz zawodowym. Jednocześnie badamy tych sportowców i oceniamy techniczne wykonanie pewnego ćwiczenia oraz wręczamy ankietę do wypełnienia w prowadzonej w ramach ogólnopolskiej akcji: „Diagnostyka w sporcie w celu wykrycia przeciążeń aparatu ruchu oraz dysfunkcji aparatu ruchu w sporcie amatorskim i wyczynowym”.

Fundacja „Misja Medyczna” wspólnie z Ministerstwem Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zdrowia realizuje projekt „Aktywność Fizyczna” pod hasłem „Z miłości do aktywności”. Celem projektu jest organizacja cyklu 32 spotkań w miejscowościach liczących poniżej 50 000 mieszkańców oraz promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia.

Byliśmy już na zawodach biegowych w mieście Jelcz Laskowice oraz Zajączki Drugie, następnie w łódzkim parku Źródliska razem z młodymi mamami i ich pociechami.

Nad morzem w słonecznym Jantarze pomagaliśmy tamtejszym zawodnikom. Z nad morza pędziliśmy w kierunku Bieszczad, dotarliśmy do miejscowości Cisna, gdzie pomagaliśmy zawodowcom w biegu rzeźnika, dzień później Polańczyk, gdzie biegacze oraz pasjonaci nordic walking korzystali z naszych porad. Weekend później dotarliśmy do Pelplina, a fantastyczną atmosferę mieliśmy w Ostródzie.

Jakby tego było mało, byliśmy jeszcze w miejscowościach Unisław oraz Warta koło Sieradza, gdzie na Jeziorsku rywalizowali triathloniści. W miniony weekend odwiedziliśmy Polanicę Zdrój, gdzie rywalizowali zawodnicy w nordic walking.

Jakie wnioski wypływają z tych imprez sportowych? Oceniając popularność tego typu imprez, organizację oraz liczbę uczestników – jest naprawdę świetnie! Badając zawodników poprzez ankietę oraz ocenę – w jaki sposób wykonują jedno proste ćwiczenie – dochodzę do wniosku, że tam jest naprawdę sporo do zrobienia !!! Do zobaczenia na kolejnych imprezach z cyklu „Z miłości do Aktywności”.

Wyniki z ankiety poznamy za rok. Badania trwają do grudnia, zapraszamy na nasze stoisko!

Fot. Fundacja Misja Medyczna