Dentonet
BLOGOSFERA
BLOGOSFERA
E-mail

Ulga na zakup kasy fiskalnej do gabinetu

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
BRAK NOWSZYCH WPISÓW
Ulga na zakup kasy fiskalnej do gabinetu

Ulga na zakup kasy fiskalnej do gabinetu

Lekarze dentyści prowadzący prywatne praktyki mają obowiązek ewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej – nie obowiązuje ich ani limit obrotów ani okres przejściowy na uruchomienie urządzenia. Na szczęście mogą skorzystać z ulgi na zakup kasy fiskalnej.

Stomatolodzy świadczący usługi opieki medycznej na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych (czyli mówiąc wprost – pacjentów) muszą ewidencjonować sprzedaż przy pomocy kasy fiskalnej. Od 2017 r. nie obowiązuje ich termin dwóch miesięcy na wprowadzenie kasy, co oznacza, że fiskalizacja urządzenia powinna nastąpić jeszcze przed przyjęciem pierwszego pacjenta w gabinecie. Dodatkowo, dentyści nie mają możliwości skorzystania ze zwolnienia podmiotowego – oznacza to, że nawet jeśli nie przekroczą limitu obrotów 20 tys. zł, mają obowiązek ewidencjonowania sprzedaży na kasie.

Warto jednak pamiętać, że przywilejem każdego stomatologa jest możliwość odliczenia wydatku na zakup kasy – kwota ulgi nie może przekroczyć 90% ceny netto (kwota ta nie może być większa niż 700 zł). Aby skorzystać z ulgi należy:

  • przed terminem rozpoczęcia ewidencjonowania złożyć do urzędu skarbowego pisemne zgłoszenie o liczbie kas rejestrujących i miejscach ich używania,

  • posiadać dowód zapłaty za kasę,

  • rozpocząć ewidencjonowanie w obowiązującym terminie.

W przypadku nievatowców koniecznie jest również złożenie wniosku do właściwego urzędu skarbowego (musi zawierać imię, nazwisko, dane firmy oraz numer NIP) wraz z danymi podmiotu, który dokonał fiskalizacji urządzenia, oryginałem faktury za kasę oraz dowodem wpłaty należności, a także numerem rachunku, na który ma zostać dokonany zwrot.

Chcesz zadać pytanie naszemu ekspertowi? Napisz michal.porycki@dllgroup.com

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji