Dentonet
BLOGOSFERA
BLOGOSFERA
E-mail

Stomatologia pod choinką

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Stomatologia pod choinką

Stomatologia pod choinką

Najpopularniejsze DENTOprezenty pod choinką

Choć najgorętsze momenty okresu świątecznego już za nami pokusiłam się o napisanie kilku słów na temat prezentów pod choinką. Nie są to zwykłe prezenty. Czy stomatologia zagościła i tym razem pod choinką? Owszem! I nie tylko w rodzinach higienistek i asystentek stomatologicznych oraz dentystów. Co było najpopularniejszym stomatologicznym prezentem pod choinką? Na co najczęściej się decydowałyśmy i decydowali się nasi Pacjenci?

  1. SZCZOTECZKI wiodą prym!

Tego można było się spodziewać. Jak co roku na pierwszym miejscu rankingu znalazły się elektryczne szczoteczki do zębów. Trudno polemizować z faktem (i ja również nie zamierzam), że jest to prezent bardzo praktyczny. Producenci coraz większa wagę przykładają nie tylko nie ekonomii (jednej głowicy szczoteczki i wymiennych końcówek może używać cała rodzina), ale również do design’u. Każdy może znaleźć odpowiedni dla siebie kolor i styl. A przyznam szczerze, że propozycji jest tak wiele i tak różnych, że mnie samej taki wybór przyszedł by bardzo trudno. Pomyślano również o zasobności portfeli potencjalnych klientów – na rynku możemy znaleźć szczoteczki od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Higienistki! Warto znać specyfikację modeli szczoteczek kilku wiodących na rynku firm. Gdy pacjent zapyta nas co o niej sądzimy i czy znamy dany model odpowiedź będzie nie tylko precyzyjna, ale również bardzo profesjonalna. A to na pewno zadziała na naszą korzyść w relacji z pacjentem J

  1. ZESTAWY do higieny jamy ustnej

Na ten rodzaj prezentu w tym roku bardzo namawiałyśmy naszych pacjentów. W przypadku, gdy w naszych gabinetach leczy się cała rodzina łatwiej było nam doradzić co w takim zestawie do higieny jamy ustnej powinno się znaleźć. Przyznam się szczerze, że pomysł odbierano z entuzjazmem. Dodam, że taki stomatologiczny zestaw do higieny jamy ustnej w piękny i efektowny sposób można było zapakować, i na pewno zwracał uwagę pod choinką.

  1. DENTO – VOUCHER’y pod choinką

Voucher’y to bardzo popularny pomysł na prezent. Tę formę wykorzystujemy przy kupnie prezentów urodzinowych, imieninowych, rocznicowych, świątecznych i wielu, wielu innych. Dlaczego świat stomatologii nie miałby również skorzystać z tej formy upominku? Osobiście bardzo popieram! W tym roku jak świeże bułeczki rozchodziły się stomatologiczne voucher’y na wizytę diagnostyczną (przegląd – badanie kliniczne, badanie radiologiczne, często uzupełniane wykonywanie fotografii wewnątrzustnych) oraz voucher’y na wizyty higienizacyjne (obejmujące profesjonalne zabiegi profilaktyczno-lecznicze wraz z instruktażem higieny jamy ustnej).

  1. GADŻETY STOMATOLOGICZNE

Ten rodzaj upominków świątecznych królował wśród zespołów stomatologicznych. Moi koledzy i koleżanki z chęcią kupowali prezenty ze stomatologicznym motywem umieszczonym np. na kubkach, koszulkach, długopisach, fartuchach, czapkach. W tym roku prym wiodły takie sentencje jak: „Keep calm, I am your dentist”, a także „DENTAL ASSISTANT – because dentist need a hero too!

Licówki prezentem świątecznym

A teraz…  historia nie do końca związana z naszym świąteczno-stomatologicznym rankingiem. A może jednak…?  Kilka tygodni przed świętami w miejscu, w którym pracuję pojawiła się Pani Danusia (nazwijmy tak jedną z głównych postaci opowiastki) ze swoją nastoletnią córką. Danusia jakiś czas temu podjęła się kompleksowego leczenia w Klinice. Córka niecierpliwie czekała na mamę w recepcji, aż zakończy się kolejna z zaplanowanych wizyt.  Nerwowe stąpanie z nogi na nogę przerwało pojawienie się w drzwiach gabinetu Mamy i lekarza prowadzącego. Już miało nastąpić pożegnanie, gdy Danusia postanowiła zapytać o jeszcze jedną kwestię. – Panie doktorze! Moja córcia ma świetny pomysł na prezent świąteczny dla siebie. A my z mężem również podchodzimy do niego z entuzjazmem. Pieniądze nie grają roli! Chciałabym, aby była piękna na święta. Chciałabym zafundować jej licówki. – To zapewne chodzi o Ciebie.  – pan doktor zwrócił się do młodej dziewczyny. – Uśmiechnij się. Ile masz lat? – Już prawie 17! Gdzieś przeczytałam, że licówki można założyć nawet w jeden dzień. Jestem chętna! Byle usługa była wykonana szybko!

Rozsądek a oczekiwania pacjentów

Dlaczego wspominam tę historię? Bo również w naszych gabinetach, podczas wizyt higienizacyjnych Pacjenci mogą zadać nam trudne pytanie dotyczące poprawy estetyki ich uśmiechów. W przypadku córki Pani Danusi wiek był pierwszym przeciwwskazaniem do wykonania licówek. Kolejna barierą nie do przeskoczenia była ortodoncja – dość duży przodozgryz, plus ząb 23 ustawiony poza łukiem.

Piękny uśmiech pod choinkę? Dlaczego nie! Świetny pomysł, ale warto o tym pomyśleć odpowiednio wcześniej i ostateczną decyzją podjąć po konsultacji z lekarzem, który oceni w sposób kliniczny oraz radiologiczny stan jamy ustnej. Jeżeli pojawi się na Twoim fotelu podobny pacjent postaraj się zaszczepić w nim odrobinę rozsądku i skieruj na wizytę konsultacyjną z pełną diagnostyką (w tym jakże ważną diagnostykę okluzyjną).