Dentonet
BLOGOSFERA
BLOGOSFERA
E-mail

Relacje o Afryce i z Afryki

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Relacje o Afryce i z Afryki

Relacje o Afryce i z Afryki

Dentyści w Afryce w Łodzi? Martyna Osiak (dentystka, która brała udział w akcji) oraz Konrad Rylski opowiadali o pracy na misji na konferencji „Afryka oczami medyków”. Prelekcje odbyły się na konferencji zorganizowanej przez IFMSA-Poland Oddział Łódź.

A co słychać w gabinecie stomatologicznym „Dentysty w Afryce” w Abong-Mbang? Jedni lekarze przyjeżdżają, inni odjeżdżają… ale zapewniają, że wrócą 🙂 Zapraszamy na kolejne relacje, m.in. z dostawy w ramach ogólnopolskiej akcji Kup Pan Szczotkę.

Balala!
Kontener dotarł do szpitala w Bagandou!
17903746_1298305283556117_7955615186605848777_nWśród paczek było też coś dla gabinetu i moich pacjentów 1f642🙂 Bardzo dziękujemy Fundacja Redemptoris Missio i wszystkim darczyńcom za pasty i szczoteczki. Otrzymali je pacjenci w Scad, gdzie ostatnio usunęłam 50 zębów! Dzisiaj wybraliśmy się do Ngouma do szkoły, gdzie przeprowadziliśmy u maluchów kurs szczotkowania 1f642🙂 Singila mingi!

 

Balala!
Żegnam się z Be Africa, zabierając ze sobą piękne wspomnienia. Tym razem Afryka pokazała mi inny koloryt, dała nowe wyzwania i doświadczenia. Praca wśród Pigmejów, tuż przed ich domkami, pozwoliła pomóc najbiedniejszym i najbardziej potrzebującym, mogłam bliżej poznać ich świat. Myślę, że dałam z siebie 100% i ta świadomość jest źródłem prawdziwej satysfakcji 1f642🙂 Gdzieś pod skórą czuję, że to nie było moje ostatnie spotkanie z Sercem Afryki… Praca w Bagandou nie byłaby jednak tak owocna, gdyby nie zastęp misjonarzy zawsze chętnych do pomocy. Wielkie dzięki  ….

Pozegnanie z Afryka

Relacje lekarzy dentystów także na oficjalnym facebooku Dentysta w Afryce