Dentonet
BLOGOSFERA
BLOGOSFERA
E-mail

Puszka dla Maluszka, Adoptuj szkołę, Zaczarowany Ołówek i inne

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Puszka dla Maluszka, Adoptuj szkołę, Zaczarowany Ołówek i inne

Puszka dla Maluszka, Adoptuj szkołę, Zaczarowany Ołówek i inne

Bardzo bliska naszym sercom Fundacja Redemptoris Missio przygotowała sprawozdanie merytoryczne z działalności w 2016 roku. W poprzednim wpisie przedstawiliśmy działania fundacji związane m.in. z akcją „Dentysta w Afryce”. Dziś kontynuujemy relacjonowanie raportu, z którego wprost wynika, że fundacja robi kawał dobrej roboty…

Głównym celem Akcji organizowanych przez Fundację jest pomoc potrzebującym. Dziękia kcyjności działań udaje się zaangażować w pomoc różne środowiska. Pomoc gromadzona jest w szkołach, przedszkolach, parafiach oraz innych instytucjach użyteczności publicznej.Akcje pozwalają skupić wokół Fundacji rzeszę osób i instytucji gotowych nieść pomoc podopiecznym polskich misjonarzy.
 
„Puszka dla Maluszka” to Akcja całoroczna polegająca na zbiórce aluminiowych puszek. W roku 2016 pieniądze z Akcji są przekazywane do misji z Republiki Środkowej Afryki i Kamerunu. Dzięki środkom gromadzonym w ten sposób dożywiane są dzieci z sierocińca w Ayos w Kamerunie oraz dzieci objęte programem dożywiania w Ngaundaye w Republice Środkowej Afryki.
 
„Adoptuj szkołę” to Akcja Fundacji, rozpoczęta w połowie 2014r., w której członkowie klubu adopcyjnego zobowiązują się wspierać edukację afrykańskich dzieci. Składka członkowska wynosi 100 PLN rocznie. Kwota zgromadzona w ramach tej Akcji pomaga w utrzymaniu szkoły podstawowej w Abong-Mbang w Kamerunie, oraz w miejscowości Nagoundaye w Republice Środkowej Afryki.
 
„Zaczarowany ołówek” to Akcja służąca wsparciu edukacji w krajach Globalnego Południa. Aby dzieci mogły się efektywnie kształcić w szkołach prowadzonych przez misjonarzy potrzebne są przybory szkolne. To Akcja ciesząca się największym powodzeniem, chętnie organizowana przez szkoły i przedszkola. Akcja ta jest również sposobem na zwrócenia uwagi na problemy krajów o najwyższym wskaźniku ubóstwa;utrudniony dostęp do edukacji i opieki medycznej. W wyniku tej Akcji Fundacja zgromadziła ponad 10 ton przyborów szkolnych, które zostały wysłane do Kamerunu, Republiki Środkowej Afryki, Afganistanu i Kosowa.
 
„Domek Doktora” – przy współpracy z Fundacją „Mała Polska w Nepalu” w miejscowości Dumre w Nepalu powstaje punkt medyczny, do którego w przyszłości będą wyjeżdżać lekarze i wolontariusze Fundacji, aby leczyć nepalską ludność. Pierwsze wyjazdy lekarzy zaplanowane są na kwiecień 2017 roku. W celu wsparcia pomocy medycznej dla Nepalu wolontariusz Fundacji Bartosz Mroczyk 2 lipca zorganizował „Bieg dla Nepalu”. Krzysztof i Wojciech Błachowiak zorganizowali prezentację „Dźwięki i obrazy Nepalu”, podczas której gromadzone były środki na pomoc dla tego kraju.
 
„Położna w Afryce” – program wpisujący się w Cele Zrównoważonego Rozwoju służący zmniejszeniu śmiertelności okołoporodowej,mający zachęcić afrykańskie mamy do odbywania porodów w izbach porodowych i szpitalach. Program jest prowadzony przez położną Ewelinę Walkowiak. Dzięki staraniom Eweliny Walkowiak Fundacja otrzymała darowiznę w postaci USG o wartości 100000 PLN. Aparat USG trafi do szpitala w Kenii.
 
Raport przygotowała Justyna Janiec-Palczewska.

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji