Dentonet
BLOGOSFERA
BLOGOSFERA
E-mail

Praca z pacjentem odmiennym kulturowo

1 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Praca z pacjentem odmiennym kulturowo

Praca z pacjentem odmiennym kulturowo

Dziś chcę zachęcić Państwa do zainteresowania się tematem pracy z pacjentem odmiennym kulturowo. Dobrą okazją do zbliżenia tego trudnego zagadnienia będzie międzynarodowa konferencja naukowa pt. „Międzykulturowa opieka medyczna wyzwaniem dla zespołu interdyscyplinarnego”. Konferencja odbędzie się w dniach 19-20 maja w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Oddaję głos organizatorom.

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością zapraszamy Państwa do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej ,,Międzykulturowa opieka medyczna wyzwaniem dla zespołu interdyscyplinarnego”, która odbędzie się w dniach 19-20 maja 2017 roku w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Podczas Konferencji wykłady i prezentacje poprowadzą najlepsi krajowi oraz zagraniczni eksperci.

Pragniemy, aby program naukowy odzwierciedlał jak najbardziej codzienny charakter pracy z pacjentem odmiennym kulturowo. Liczymy w związku z tym na Państwa głos i udział w dyskusjach, które pomogą przedstawić różnego rodzaju doświadczenia związane z międzykulturową opieką medyczną w Polsce i za granicą, przenosząc dobre praktyki do naszego kraju.

Konferencja skierowana jest do lekarzy, pielęgniarek, położnych, fizjoterapeutów, ratowników medycznych, farmaceutów, dietetyków, logopedów, terapeutów zajęciowych, opiekunów medycznych, osób pracujących w opiece społecznej, instytucjach państwowych, prawników, pedagogów, bioetyków, psychologów, psychoterapeutów, socjologów i wszystkich osób, które związane są zawodowo z tematyką naszego wydarzenia.

Zapraszamy do zapoznania się z planowanymi sesjami kierunkowymi oraz szczegółami dotyczącymi rejestracji, które znajdą się na stronie internetowej interculture.evenea.pl.

Do zobaczenia w Poznaniu!

Prof. dr hab. Michał Musielak

Przewodniczący Komitetu Naukowego

PLANOWANE SESJE KIERUNKOWE W TRAKCIE KONFERENCJI:

1. Polityka zdrowotna i społeczna w zakresie opieki nad pacjentem wielokulturowym.

2. Prawa pacjenta, a pacjent z odmiennego kręgu kulturowego.

3. Holistyczny model opieki nad pacjentem wielokulturowym.

4. Dylematy etyczne pracowników ochrony zdrowia w pracy z pacjentem wielokulturowym.

5. Komunikacja międzykulturowa w opiece medycznej.

6. Finansowanie procedur medycznych, a pacjent wielokulturowy.

7. Varia.

8. Sesja studencka – doświadczenia związane z opieką nad pacjentem pochodzącym z różnych kultur.

Dodaj komentarz (1 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

ZOBACZ KOMENTARZE
Oceń komentarz:     1: : 0 Odpowiedz