Dentonet
BLOGOSFERA
BLOGOSFERA
E-mail

Pożyczka dla stomatologa

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Pożyczka dla stomatologa

Pożyczka dla stomatologa

W jednym z pierwszych wpisów poruszyłem temat pożyczki medycznej – bardzo popularnej formy finansowania branży stomatologicznej. Dziś chciałbym bliższej zająć się tym zagadnieniem.

Pożyczka medyczna z reguły oparta jest na procedurze uproszczonej. Konieczne do spełnienia wymogi oraz dokumenty, które powinien przygotować lekarz starający się o jej udzielenie przez lata – w zależności m.in. od otoczenia gospodarczego – dość mocno się zmieniały. Obecnie procedura uproszczona to z reguły wniosek, który zajmuje nie więc niż jedna strona A4. Do tego konieczne jest przedstawienie dowodu osobistego, niekiedy również bank wymaga wglądu do prawa wykonywania zawodu. Sama weryfikacja klienta polega zazwyczaj na sprawdzeniu baz zadłużeniowych, takich jak BIG (Biuro Informacji Gospodarczej) i KRD (Krajowy Rejestr Dłużników). Jeśli są czyste, przyznanie takiej pożyczki jest w zasadzie formalnością.

Jeśli chodzi o kwoty pożyczek, to górna granica przy procedurze uproszczonej zależna jest od instytucji finansującej. Z reguły jest to około pół miliona złotych, ale są firmy, które na start pożyczą stomatologowi nawet ponad milion złotych.

Na jakich warunkach najlepiej zaciągać pożyczkę? Tak naprawdę zależy to od indywidualnych preferencji pożyczkobiorcy. Jeśli na początku ponosimy duże inwestycje, to warto wybrać dłuższy okres finansowania – 72 lub nawet 84 miesiące. Dzięki temu raty będą niższe, a pożyczkę – jeśli biznes dobrze się rozkręci – zawsze można spłacić wcześniej. Pozostaje jeszcze kwestia oprocentowania. To na stopie stałej daje gwarancję niezmiennej wysokości raty, z kolei oprocentowanie zmienne powoduje, że rata może być co miesiąc innej wysokości. Tę kwestię omówimy jednak szerzej w kolejnym wpisie.

Chcesz zadać pytanie naszemu ekspertowi? Napisz michal.porycki@dllgroup.com

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji