Dentonet
BLOGOSFERA
BLOGOSFERA
E-mail

Pierwszy aparat do gabinetu

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Pierwszy aparat do gabinetu

Pierwszy aparat do gabinetu

W moich wpisach zazwyczaj skupiałem się na aparatach, które w obsłudze są dedykowane głównie dla średnio-zaawansowanych i zaawansowanych odbiorców, którzy korzystali już wcześniej z dobrodziejstw lustrzanek firmy Canon. Dziś dedykuję swój wpis osobom, które zaczynają swoją przygodę z fotografią i chcą kupić pierwszy aparat, który będzie ich narzędziem pracy. Wybrałem bardzo łatwy w obsłudze, amatorski aparat jakim jest Canon EOS 760D.

Aparat ten na sam początek przygody z fotografią stomatologiczną wydaje się być dobrym pomysłem choćby ze względu na swoją prostość obsługi i cenę, która jak na jego dobre parametry jest przystępna.

Canon EOS 760D posiada 24.2 megapikselową matrycę CMOS w rozmiarze APS-C. Obsługuje procesor obrazu DIGIC 6, który pozwala fotografować z prędkością 5 klatek na sekundę. Jego zakres czułości – ISO: od 100 do 12800.

Model ten ma wymiary klasycznej, amatorskiej lustrzanki. Jest on lekki i poręczny, do tego dość solidnie wykonany. Po jego włączeniu jest niemal od razu gotowy do działania. Nie trzeba czekać długo, by wykonać zdjęcia. Posiada konfigurowalny, 19 punktowy autofokus. Oznacza to, że każdy punkt AF jest punktem krzyżowym i może zostać precyzyjnie zablokowany na obiekcie, który chcemy sfotografować. Funkcja ta jest niezbędna do wykonania zdjęć w szybkim czasie.

Aparat ten posiada funkcję wykrywania migotania… w praktyce oznacza to, że migoczące światło, które wytwarzane jest przez na przykład żarówki fluorescencyjne może powodować niespójność jasności i kolorów podczas fotografowania. Canon EOS 760D wykrywa doskonale takie warunki a co więcej synchronizuje moment wykonania każdego zdjęcia z momentem szczytowej jasności źródła migoczącego światła. Dzięki czemu żadne dodatkowe, niechciane przez nas światła nie będą stanowić części fotografii.

Kolejnym aspektem jest możliwość nagrywania filmów w wysokiej jakości Full HD 25pw z filmową przy tym głębią ostrości. Model ten posiada złącze mikrofonu, jak również możliwość automatycznego, lub ręcznego ustawienia nagrywania dźwięku.

 Oczywiście można błyskawicznie przesłać zrobione zdjęcia na urządzenia mobilne czy komputer, za pomocą WI-FI i NFC. Łatwa obsługa i szybkość to atut, dzięki którym praca z tym aparatem nie powinna sprawić nikomu problemu.

Canon EOS 760D jest wyposażony w 24,2-megapikselową matrycę CMOS w rozmiarze APS-C, którą obsługuje procesor obrazu DIGIC 6. Zestaw ten umożliwia fotografie z czułościami w zakresie ISO 100–12800 oraz prędkością do 5 kl./s, a także nagrywanie filmów w jakości Full HD w formacie MP4. Aparat ma 19-polowy, krzyżowy autofokus i tryb Hybrid CMOS AF III, działający w trybie podglądu na żywo. Po raz pierwszy w tej linii aparatów Canon zastosował Wi-Fi i NFC.

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji