Dentonet
BLOGOSFERA
BLOGOSFERA
E-mail

O finansach ludzkim głosem

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
TO JEST NAJSTARSZY WPIS TEGO AUTORA
O finansach ludzkim głosem

O finansach ludzkim głosem

Codzienna praca stomatologa nie pozostawia zbyt wiele czasu wolnego, a prowadzenie własnego gabinetu wymaga nie tylko wiedzy stricte stomatologicznej, ale również finansowej. Przybliżeniu lekarzom dentystom skomplikowanego – na pierwszy rzut oka – świata finansów będzie służył ten blog.

Wiele godzin spędzonych przy pacjentach, konieczność stałego podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych, niekiedy ciągłe podróże między kilkoma gabinetami – wszystko to sprawia, że jedyne, o czym myśli stomatolog po ciężkim dniu pracy, to odpoczynek. Brakuje nam czasu i chęci na myślenie o innych zagadnieniach związanych z prowadzeniem własnego biznesu – niezależnie od tego, czy już go prowadzimy czy na razie tylko planujemy jego założenie.

Tymczasem prowadzenie własnej działalności gospodarczej wymaga od nas zmierzenia się z wieloma problemami i podjęcia wielu ważnych decyzji. Już na początku musimy zdecydować o jego lokalizacji, wyposażeniu, zmierzyć się z masą papierologii. A później jest… dokładnie tak samo : )

Jednymi z najważniejszych decyzji podejmowanych cyklicznie w trakcie prowadzenia własne gabinetu są te dotyczące inwestycji. O ile w kwestiach technicznych dotyczących zakupu nowego sprzętu możemy zdać się na swoje doświadczenie, o tyle w kwestiach finansowania inwestycji często się gubimy. Wielość terminów finansowych z którymi musimy się zmierzyć powoduje jeszcze większe zamieszanie – pożyczka, leasing finansowy, leasing operacyjny, wykup, amortyzacja, Wibor, zmienna stopa procentowa, stała stopa procentowa, dotacje… i wiele innych.

Celem tego bloga będzie przybliżenie Wam, Drodzy Stomatolodzy, tych pojęć i wyjaśnienie, jaka jest różnica pomiędzy różnymi produktami finansowymi. Bo tak, jak różne narzędzia stomatologiczne wykorzystujemy w różnych sytuacjach, tak produkty finansowe mogą w konkretnych sytuacjach bardziej lub mniej nam się opłacać.

Chcesz zadać pytanie naszemu ekspertowi? Napisz michal.porycki@dllgroup.com

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji