Dentonet
BLOGOSFERA
BLOGOSFERA
E-mail

Mordercze stołki w gabinecie?

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
TO JEST NAJSTARSZY WPIS TEGO AUTORA
Mordercze stołki w gabinecie?

Mordercze stołki w gabinecie?

Jesteśmy więźniami pozycji siedzącej, a krzesło obrotowe i to ze sprężyną stały się obiektami masowego pożądania. Na dzisiaj żyjemy w otoczeniu morderczych stołków, krzeseł, kanap, foteli i leżanek. Towarzyszą nam na każdym kroku. Są w gabinetach, w biurach, w szkołach, w naszych mieszkaniach, w restauracjach, w samochodach, w samolotach, w pociągach i autobusach… 

Stanowią zło konieczne, z którego wcale nie musimy korzystać! No może poza gabinetem… Tutaj chwila, by usiąść i porozmawiać z pacjentem jest bezcenna.
Ważne, by siedzieć ergonomicznie – jak najlepiej, najkorzystniej i jak najkrócej!

Odskocznią od statycznego trybu pracy jest aktywna rekreacja. Tak doceniana ostatnio aktywność fizyczna dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego jest bardziej niż konieczna. W końcu człowiek został stworzony do ruchu, a nie do siedzenia!

Ruch w gabinecie

W setkach tysięcy przeprowadzonych badań potwierdzono jego pozytywne walory, wykazując, że pomaga utrzymać szczuplejszą sylwetkę, przyczynia się do obniżenia pułapu stresu, a u osób przy nim pracujących stwierdzono niższy poziom ciśnienia i stężenia cholesterolu.

Czy mogę ćwiczyć w gabinecie?

To zależy, czy patrzysz na chodzenie „do” i „w” pracy jak na konieczność, czy jak na element ćwiczenia do wykonania w trakcie pracy. Zainstaluj w swoim telefonie krokomierz – ta prosta funkcja licząc twą aktywność powie Ci prawdę i da szanse na rywalizowanie z … samym sobą. Więcej, mogę dalej, dam radę!
Pamiętajmy, że tymi więźniami taboretów być wcale nie musimy.

– Nie dla windy
– Wysiadam przystanek wcześniej
– Auto niekoniecznie trzeba parkować przy unicie
– Siadanie i wstawanie z krzesła to też ćwiczenie

To oczywiście mało popularne propozycje dla zapętlonych ciągłą gonitwą i ustawicznym brakiem czasu i pieniędzy ludzi. Ale pamiętaj, zdrowie jest najważniejsze. Tak jak kupujesz najlepsze części do swojego samochodu czy do domu, tak samo „kupuj” sobie zdrowie, aplikując dla siebie codziennie małą dawkę ruchu. Kto wie, może za kilka miesięcy zapragniesz więcej?

Poruszone zagadnienia nie wyczerpują tematu do końca. Spróbujemy Wam pokazać na czym tak naprawdę polega ergonomia pracy w środowisku, w którym pracujecie. To takie proste !

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji