Dentonet
BLOGOSFERA
BLOGOSFERA
E-mail

Kup Pan szczotkę jeszcze raz

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Kup Pan szczotkę jeszcze raz

Kup Pan szczotkę jeszcze raz

Fundacja „Redemptoris Missio” po raz trzeci organizuje zbiórkę szczoteczek i past do zębów, które trafią następnie do uczniów szkół i przedszkoli w Afryce. Zbiórka trwa do 15 października.

W jednej z afrykańskich szkół już od czterech lat dzieci codziennie myją zęby. Wszystkie wychodzą na szkolne podwórko, pani przynosi im wiaderko z wodą, każde z nich nabiera wodę do swojego kubka. Dzieci sięgają do swoich płóciennych woreczków i wyciągają z nich szczoteczki do zębów. Pani nakłada im na szczotki pastę i rozpoczyna się szorowanie.

Dla tych dzieci to wielka radość i duma, że w swojej szkole na przerwach myją zęby. Wiedzą, że dzięki temu w przyszłości będą mogły szczycić się pięknym uśmiechem. Opowiadali im o tym dentyści z Polski, którzy przyjeżdżają do ich miejscowości już od siedmiu lat i leczą zęby mieszkańcom ich wioski.

Muszą przyjeżdżać z tak daleka gdyż w Kamerunie najbliższy gabinet stomatologiczny znajduje się w stolicy – aż 200 kilometrów od tego miejsca! A i tak ceny są w nim tak wysokie, że nikt z ich rodziny nawet tam nigdy nie był…

Fundacja „Redemptoris Missio” po raz trzeci organizuje zbiórkę szczoteczek i past do zębów, które trafią następnie do uczniów szkół i przedszkoli w Afryce. Zbiórka potrwa do 15 października – później zostaną one zapakowane i zabrane do Afryki przez wolontariuszy, stomatologów, lekarzy, pielęgniarki czy położne wyruszające do pracy na misje. Pozostałe szczotki i pasty zostaną wysłane drogą morską.

W akcję można się włączyć również na inne sposoby. Lekarze dentyści mogą zamówić drogą mailową (medicus@ump.edu.pl) plakat promujący akcję i powiesić go w swoim gabinecie czy przychodni. Można przeprowadzić zbiórkę past i szczoteczek we własnym zakresie, a następnie wysłać je na adres Fundacji:

Fundacja „Redemptoris Missio”

podziemie kościoła ul. Junikowska 48

60-163 Poznań

Jeśli ktoś chciałby wspomóc akcję w inny sposób, możliwe są także wpłaty na konto Fundacji:

Fundacja „Redemptoris Missio”

ul. Grunwaldzka 86,

60-311 Poznań

09 1090 2255 0000 0005 8000 0192

Koniecznie z dopiskiem „Kup Pan szczotkę”

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji