Dentonet
BLOGOSFERA
BLOGOSFERA
E-mail

Kredyt odnawialny także dla dentystów

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Kredyt odnawialny także dla dentystów

Kredyt odnawialny także dla dentystów

Zdarzają się sytuacje, że zarówno duże kliniki stomatologiczne, jak i dopiero co rozpoczynające działalność gabinety potrzebują szybkiego wsparcia finansowego. Ciekawym rozwiązaniem może wówczas okazać się kredyt odnawialny.

Każdemu stomatologowi może przytrafić się sytuacja związana z nagłą koniecznością remontu gabinetu albo niespodziewaną awarią sprzętu. Dobrym pomysłem na sfinansowanie takich potrzeb jest kredyt odnawialny – można go porównać do debetu na koncie należącym do osoby prywatnej. Wysokość takiego kredytu uzależniona jest od indywidualnej oceny każdej firmy, ale na rynku są instytucje, które pożyczą w takiej formie nawet 1 mln zł.

Czym charakteryzuje się kredyt odnawialny? Po weryfikacji zdolności kredytowej, stomatolog podpisuje umowę – zazwyczaj na rok lub dwa lata – i w tym okresie może bez potrzeby kontaktowania się z bankiem, dowolną ilość razy i w dowolnym momencie skorzystać z pieniędzy. Może to być zarówno wypłata z bankomatu, jak i transakcja bezgotówkowa. Co istotne – odsetki nalicza się jedynie od faktycznie wykorzystanej kwoty kredytu, więc jeśli stomatolog go nie wykorzystuje, nie musi płacić odsetek. Natomiast jeśli wykorzystana zostanie cała przyznana kwota, po najbliższym uznaniu konta firmowego debet i odsetki spłacają się automatycznie, a dentysta znów ma do wykorzystania całą sumę.

Jak widać, kredyt odnawialny może być dobrą poduszką finansową dla gabinetów, borykających się z chwilowymi kłopotami z płynnością.

Chcesz zadać pytanie naszemu ekspertowi? Napisz michal.porycki@dllgroup.com

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji