Dentonet
BLOGOSFERA
BLOGOSFERA
E-mail

Go girl! W drodze do profesjonalnej asysty

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Go girl! W drodze do profesjonalnej asysty

Go girl! W drodze do profesjonalnej asysty

Wykształcenie to coś czego nikt i nic Ci nie zabierze. Ale zdobycie wykształcenia to tylko jedna z pierwszych stacji w drodze do osiągnięcia celu. Co trzeba mieć, aby spełniać swoje marzenia?

Nie tak dawno poznałam interesującego Człowieka. Tyle mogłam wtedy o nim powiedzieć. Nie wiedziałam czy jest dobrym lekarzem, troskliwym i wyrozumiałym pracodawcą, ale jego słowa zapadły mi w pamięć – wreszcie uwierzyłam w siebie i swoje możliwości. W chwilach zwątpienia, natłoku obowiązków, przesilenia, a przede wszystkim zmęczenia powracam do nich z uśmiechem i ładuję na nowo akumulatory. Stając się technikiem dentystycznym z dyplomem uczelni wyższej oraz tytułem higienistki stomatologicznej postanowiłam zaryzykować i zgłosić chęć podjęcia pracy w jednej ze znanych i renomowanych łódzkich klinik stomatologicznych. Po kilku dniach oczekiwania zaproszono mnie na rozmowę. Zestresowana opowiadałam jak to się stało, że góralka rozpoczęła studia w Łodzi, daleko od domu, rodziny i przyjaciół. Historie związane ze zdobywaniem wykształcenia przeplatały się z opowieściami o mojej pracy jako barmanka, o treningach piłki ręcznej, o ukochanym akademiku, aż wreszcie, nie wiem jak to się stało, przyznałam, że moim marzeniem jest zostanie stomatologiem. Zapytano mnie wówczas dlaczego  wcześniej nie próbowałam podjąć studiów na tym kierunku. Odpowiedź była prosta – bałam się, że moje zdolności nie są wystarczające i nie sprostam wymaganiom stawianym przez uczelnię. „Ja Ci pomogę!”. Zastanawiałam się, że czy człowiek siedzący obok mnie żartuje. Niby jak miał to zrobić? A właściwie dlaczego i po co miałby mi pomagać?

Dzisiaj już znam odpowiedzi na te pytania.  Drogą do sukcesu jest poznanie swojej profesji od podszewki. Uświadomiono mi, że jeśli czegoś nie doświadczysz na własnej skórze to nie przekonasz się czy jest to Twoja ścieżka do marzeń. Każdej i każdemu z nas życzę takiej pomocy jaką otrzymałam ja. Długo szukałam miejsca gdzie bezpośrednio mogę obcować ze stomatologią. Dzisiaj mogę rozwijać się i poznawać ten świat pod okiem profesjonalistów. Dostałam możliwość zweryfikowania samej siebie w praktyce i uparcie brnę do przodu.  Spotkałam Człowieka, który docenia pasję i zaangażowanie w dążeniu do wyznaczonych celów. W naszym życiu nic nie dzieje się bez przyczyny, a przede mną jeszcze długa droga. Doceniaj ludzi, którzy mając możliwości chcą Ci pomagać.

Jeśli chcesz doskonalić swoje umiejętności to pamiętaj, że każdy kontakt ze stomatologią jest ważny. Zdobycie doświadczenia w gabinecie stomatologicznym jako asystentka na pewno wynagrodzi Ci trud, który musisz w to włożyć. Dziewczyno! Jeśli chcesz się rozwijać i być doceniana nie marnuj żadnej danej Ci szansy. Nikt nie powiedział, że będzie łatwo i szybko zaczniemy zarabiać dobre pieniądze. Doceniaj doświadczenie swoich koleżanek i lekarzy, z którymi pracowałaś, pracujesz i być może będziesz pracować.  Uwierz w siebie! Pamiętaj, że największa pomoc, jaką możesz otrzymać, to wsparcie wyszkolonego i doświadczonego personelu stomatologicznego. Ciesz się z każdej możliwości rozwoju. Obserwuj i pytaj! Ja mam nadzieję, że opowieści wyniesione z pracy w gabinecie stomatologicznym zaciekawią Cię, a przede wszystkim zmotywują do działania i rozwoju samej siebie.