Dentonet
BLOGOSFERA
BLOGOSFERA
E-mail

Fundacja „Dzieci Afryki” podsumuwuje i planuje

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Fundacja „Dzieci Afryki” podsumuwuje i planuje

Fundacja „Dzieci Afryki” podsumuwuje i planuje

Dziś oddaję głos prezesowi zarządu fundacji „Dzieci Afryki”.

Drodzy Przyjaciele Dzieci Afryki, cieszymy się, że stale przybywa nam Sympatyków oraz Darczyńców. Dzięki Waszej życzliwości i hojności możemy coraz śmielej i na szerszą skalę realizować Milenijne Cele Rozwoju ONZ, które są celami statutowymi fundacji.

W roku 2016 realizowaliśmy wiele zadań na terenie 10 państw afrykańskich. W sposób szczególny troszczyliśmy się o dwa priorytety:

za-nami-rok2W Kamerunie skupiliśmy się na budowie studni i wieży ciśnień dla misyjnego ośrodka zdrowia w Djouth, który prowadzi s. Donata Krupa ze Zgromadzenia Sióstr Duszy Chrystusowej. Dzięki wysiłkom Teresy Stachowicz z powodzeniem udało się zrealizować cel „podarowania wody”. Od lutego studnia już działa, a wieża ciśnień na początku 2017 r. doprowadzi wodę bieżącą do kranów przychodni.

za-nami-rok3W Ugandzie, we współpracy z ks. Ryszardem Jóźwiakiem ze Zgromadzenia Księży Salezjanów, kontynuujemy budowę szkoły podstawowej w Kiruddu. Dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej Gimnazjum nr 42 w Warszawie, w kwietniu został oddany do użytku pierwszy z trzech zaplanowanych budynków, zaś w listopadzie sanitariaty. Trzy pomieszczenia klasowe wyposażone zostały w ławki szkolne.

SONY DSCWysiłki fundacji od siedmiu lat dają wymierne korzyści ubogim w Afryce, a jej bezinteresowne działania doceniane są w kraju i na świecie. 25 listopada w Białymstoku Międzynarodowa Kapituła Medalu „Serce Ziemi” przyznała to prestiżowe wyróżnienie Fundacji DZIECI AFRYKI, nominując ją do grona siedmiu wspaniałych osób i organizacji, których myśli i codzienne obowiązki są ukierunkowane na pomoc i służenie drugiemu człowiekowi oraz naszej planecie Ziemi. Medal dedykujemy wszystkim Wolontariuszom Dzieci Afryki, którzy z pasją angażują się w jej działania oraz Ludziom Pięknych Serc, którzy zaufali naszej organizacji, wspierając podejmowane przez nią liczne dzieła pomocowe.

Robert Noga, prezes zarządu

Więcej informacji o fundacji – dzieciafryki.com

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji