Dentonet
BLOGOSFERA
BLOGOSFERA
E-mail

Dziś czas na nowość!

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Dziś czas na nowość!

Dziś czas na nowość!

Moi Drodzy, żyjemy w niesamowitych czasach, w których technologia rozwija się błyskawicznie. Zmienia to bez wątpienia jakość naszej pracy, jak i całego życia… Zwłaszcza jeśli chodzi o wyposażenie mojego gabinetu. Odpowiedni dobór potrzebnych akcesoriów może nam przyspieszyć i ulepszyć wykonywaną pracę. Dlaczego więc z nich nie skorzystać? Czytanie o nowościach technologicznych i czerpanie z ich dobrodziejstw daje mi niezwykłą radość! Dziś więc czas na nowość!

Canon MT 26EX RT Macro Twin Lite – jest to najnowsza wersja lampy błyskowej. Jej premiera w Polsce przypada na listopad – jesteśmy więc coraz bliżej jej poznania… Lampa ta może zaspokoić fotograficzne potrzeby osób zajmujących się fotografią makro – jest dedykowana do tego rodzaju fotografii. Na podstawie opisu i dostępnych na stronie parametrów myślę, że w szczególności powinna zaciekawić nas – stomatologów. Wszystko to za sprawą kilku funkcji.

Przede wszystkim lampa MT 26EX RT została wyposażona w system Macro Twin Light. Posiada dwie ruchome głowice, które można ustawiać w  pięciostopniowych odstępach wokół obiektywu. Mamy pełną kontrolę nad kierunkiem padania światła i możemy zarejestrować każdy, najdrobniejszy nawet detal – a to dzięki temu, że głowicę można obracać w górę i w dół, a także na zewnątrz i do wewnątrz.

Lampa ta zawiera bardzo jasne, białe diody LED. Można włączyć lampy wspomagające ustawianie ostrości poprzez dwukrotne naciśnięcie spustu migawki aparatu i regulować jasność z myślą o ustawianiu ostrości i modelowaniu przed wyzwoleniem błysku.

Coś, co szczególnie przykuło moją uwagę, to fakt, iż lampa MT 26EX RT została wzbogacona o mocowane dyfuzory dla każdej głowicy. Zmniejszają one intensywność błysku – unikniemy przy tym niechcianych, niepotrzebnych refleksów na wykonanej przez nas fotografii, dzięki czemu wydobędziemy z dokładnością fakturę zęba.

Czas ładowania lampy to 5,5 sekundy. To idealne rozwiązanie przy robieniu zdjęć wewnątrzusnych, w których to zależy nam na szybkości.

Lampa charakteryzuje się również zwiększoną mocą błysku. Jej liczba przewodnia to 26 (dla ISO 100). Posługiwanie się modelem MT 26EX RT ma być szybsze i łatwiejsze niż w przypadku jego poprzedników. A to za sprawą tego, że został odświeżony jego interfejs, zostały dodane również przyciski zaprojektowane w oparciu o panel modelu Speedlite 600EX II RT. Nowy system sterowania daje nam komfort odłączenia kamery za pomocą jednego przycisku blokady na metalowej stopce.

Jestem niezwykle ciekawy, jak lampa sprawdzi się w praktyce… Czy ułatwi ona nam zadanie zrobienia świetnej jakości zdjęcia w naszym gabinecie stomatologicznym? Przekonajmy się… A Wy jakie nowości ostatnio odkryliście?

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji